Den „Ötztaler“ in zwei Tagen


Závod Ötztaler Radmarathon je se svými 238 kilometry a výškovým převýšením 5.500 metrů nejznámějším závodem pro silniční kola – lépe řečeno je mýtem. Trasu „Ötztaler“ je ale možné rozdělit na dva dny a užít si tak přejezdů Kühtai, nejvýše položeného italského sedla - Jaufenpass a samozřejmě nejvýše položeného sedla Rakouska – Timmelsjoch ještě intenzivněji.

otevřít interaktivní mapku

Výchozí bod

Innsbruck

Cílový bod

Innsbruck

Gebirgszug

délka

238 km

Časová náročnost

13 h

Merkmale

  • Okružní výlety
  • Bezbariérový
  • nabíjecí stanice pro horská kola

Obtížnost

těžké

nadmořská výška

2 450 m 570 m

Výškový rozdíl-výstup 5 500 m
výškové metry dolů 5 500 m

Kondition*

Technik*

* Es handelt sich hier um Richtwerte und Empfehlungen. Bitte beachten Sie Ihre persönlichen Fähigkeiten und die aktuelle Wetterlage. Für die Richtigkeit der Angaben kann keine Haftung übernommen werden.

Ke stažení

popis trasy


Z hlavního města Tyrolska Innsbrucku vyjíždíme směrem do Itálie po silnici Brenner Bundesstraße nahoru k sedlu Brennerpass. Kdo se chce vyhnout autům, může vyjet z Innsbrucku směrem Igls a pokračovat po staré římské silnici vysoko nad údolím Wipptal do obce Matrei am Brenner. Z obce Brenner sjedeme prudce dolů do obce Sterzing v Jižním Tyrolsku v Itálii. Z obce Sterzing jedeme severozápadním směrem k sedlu Jaufenpass. Výjezd je dlouhý 16 kilometrů s výškovým převýšením 1.100 metrů a maximálním stoupáním 12 procent. Při sjezdu ze sedla Jaufen byste měli dávat pozor na ostré zatáčky. Sjedeme do krásného údolí Passeiertal a nabereme síly při odpočinku, než se vydáme na výjezd k sedlu Timmelsjoch. Tři údaje říkají vše: 1.759 výškových metrů, 28,7 kilometrů a maximální stoupání 14 procent. Z obce St. Leonhard až k sedlu Timmelsjoch to není žádná hračka. Za sedlem nás při sjezdu čeká ještě jeden krátký výjezd do Windegg a pak už jen sjezd dolů okolo Hochgurgl do Untergurgl směrem Sölden. V údolí Ötztal se v létě nabízí spousta možností k ubytování.

Druhý den vyjíždíme ze Sölden směrem Oetz,  kde se dáme do posledního výjezdu závodu  „Ötztaler“. Skoro 19 kilometrů, 1.200 výškových metrů a stoupání maximálně 18 procent je nejprudší výzvou závodu „Ötztaler“. Jestliže jste výjezd do obce Kühtai úspěšně zvládli, pak si už jen můžete užívat sjezdu do obce Kematen a dále po rovině po silnici B 171 nazpět do Innsbrucku.

Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

vaše cílová adresa: Innsbruck

powered by Rome2Rio

Hledat ubytování


nahoru
Zpravodaj

Přihlaste se k odběru bezplatného zpravodaje a těšte se na novinky ze srdce Alp.

Live Chat
Live Chat