Den „Ötztaler“ in zwei Tagen


Závod Ötztaler Radmarathon je se svými 238 kilometry a výškovým převýšením 5.500 metrů nejznámějším závodem pro silniční kola – lépe řečeno je mýtem. Trasu „Ötztaler“ je ale možné rozdělit na dva dny a užít si tak přejezdů Kühtai, nejvýše položeného italského sedla - Jaufenpass a samozřejmě nejvýše položeného sedla Rakouska – Timmelsjoch ještě intenzivněji.

otevřít interaktivní mapku

Výchozí bod

Innsbruck

Cílový bod

Innsbruck

Gebirgszug

délka

238 km

Časová náročnost

13 h

Merkmale

  • Okružní výlety
  • Bezbariérový
  • nabíjecí stanice pro horská kola

Obtížnost

těžké

nadmořská výška

2 450 m 570 m

Výškový rozdíl-výstup 5 500 m
výškové metry dolů 5 500 m

Kondition*

Technik*

bikefitness

Ke stažení

popis trasy


Z hlavního města Tyrolska Innsbrucku vyjíždíme směrem do Itálie po silnici Brenner Bundesstraße nahoru k sedlu Brennerpass. Kdo se chce vyhnout autům, může vyjet z Innsbrucku směrem Igls a pokračovat po staré římské silnici vysoko nad údolím Wipptal do obce Matrei am Brenner. Z obce Brenner sjedeme prudce dolů do obce Sterzing v Jižním Tyrolsku v Itálii. Z obce Sterzing jedeme severozápadním směrem k sedlu Jaufenpass. Výjezd je dlouhý 16 kilometrů s výškovým převýšením 1.100 metrů a maximálním stoupáním 12 procent. Při sjezdu ze sedla Jaufen byste měli dávat pozor na ostré zatáčky. Sjedeme do krásného údolí Passeiertal a nabereme síly při odpočinku, než se vydáme na výjezd k sedlu Timmelsjoch. Tři údaje říkají vše: 1.759 výškových metrů, 28,7 kilometrů a maximální stoupání 14 procent. Z obce St. Leonhard až k sedlu Timmelsjoch to není žádná hračka. Za sedlem nás při sjezdu čeká ještě jeden krátký výjezd do Windegg a pak už jen sjezd dolů okolo Hochgurgl do Untergurgl směrem Sölden. V údolí Ötztal se v létě nabízí spousta možností k ubytování.

Druhý den vyjíždíme ze Sölden směrem Oetz,  kde se dáme do posledního výjezdu závodu  „Ötztaler“. Skoro 19 kilometrů, 1.200 výškových metrů a stoupání maximálně 18 procent je nejprudší výzvou závodu „Ötztaler“. Jestliže jste výjezd do obce Kühtai úspěšně zvládli, pak si už jen můžete užívat sjezdu do obce Kematen a dále po rovině po silnici B 171 nazpět do Innsbrucku.

Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

vaše cílová adresa: Innsbruck

powered by Rome2Rio

Hledat ubytování


Rozšířené vyhledávání

Kontakt


Ötztal Tourismus
Gemeindestraße 4
6450 Sölden
t   +43.572.00
f   +43.572.00-201
e   info@oetztal.com

nahoru
Zpravodaj

Přihlaste se k odběru bezplatného zpravodaje a těšte se na novinky ze srdce Alp.

Live Chat
Live Chat