Highline179, © Strabag/Naturparkregion Reutte
Highline179, © Strabag/Naturparkregion Reutte

Nejlepší výletní cíle v Tyrolsku


Návštěva divadla v Innsbrucku? Celodenní výlet na hrad Burgenwelt v Reutte s bezpočtem atrakcí? Anebo co takhle pořádná dávka adrenalinu v lezeckém parku? V zimě i v létě, za krásného počasí i v dešti, v Tyrolsku je vždycky co vidět a dělat.

Tyrolsko je proslulé především díky dech beroucím alpským vyhlídkám, ale to není zdaleka všechno, co tento region nabízí. Mezi nejatraktivnější výletní cíle patří například úchvatné středověké městečko Rattenberg s krásně zachovalým historickým centrem nebo impozantní Habsburský palác (Kaiserliche Hofburg) v Innsbrucku, jen několik kroků od proslulé Zlaté stříšky. Ve velkých městech, jako je Innsbruck, Kufstein a Lienz, je celá řada kulturních a historických památek, zatímco vysoko v horách na návštěvníky čekají nejrůznější adventure parky, letní bobové dráhy, lanové parky a „family-friendly“ bazény či jezera s množstvím skluzavek. Muzea, mléčné farmy a přírodní parky nabízejí návštěvníkům množství příležitostí dozvědět se něco o regionu, jeho historii a místních obyvatelích. V neposlední řadě je Tyrolsko domovem závratného množství přírodních atrakcí, jako jsou vodopády, jezera a vyhlídky, které přímo vybízejí k tomu, abyste se na nich jednoduše zastavili, odpočinuli si a přitom se kochali překrásnou scenérií.

Tyrolsko je proslulé především díky dech beroucím alpským vyhlídkám, ale to není zdaleka všechno, co tento region nabízí. Mezi nejatraktivnější…

Přečtěte si vícezobrazit méně

To nejlepší z Tyrolska

Virtuální Tyrolsko přímo z vašeho domova

„Bergl-Häuser“: je z nich vidět jen polovina.
, © Tirol Werbung/Bernhard Aichner
„Bergl-Häuser“: je z nich vidět jen polovina. , © Tirol Werbung/Bernhard Aichner

Jak se vám líbí tento článek?

Chcete dostat odpověď? Pak nám prosím napište pomocí kontaktního formuláře.

nahoru

Newsletter

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a těšte se na novinky ze srdce Alp!