Highline179, © Strabag/Naturparkregion Reutte
Highline179, © Strabag/Naturparkregion Reutte

Nejlepší výletní cíle v Tyrolsku


Návštěva divadla v Innsbrucku? Celodenní výlet na hrad Burgenwelt v Reutte s bezpočtem atrakcí? Anebo co takhle pořádná dávka adrenalinu v lezeckém parku? V zimě i v létě, za krásného počasí i v dešti, v Tyrolsku je vždycky co vidět a dělat.

Tyrolsko je proslulé především díky dech beroucím alpským vyhlídkám, ale to není zdaleka všechno, co tento region nabízí. Mezi nejatraktivnější výletní cíle patří například úchvatné středověké městečko Rattenberg s krásně zachovalým historickým centrem nebo impozantní Habsburský palác (Kaiserliche Hofburg) v Innsbrucku, jen několik kroků od proslulé Zlaté stříšky. Ve velkých městech, jako je Innsbruck, Kufstein a Lienz, je celá řada kulturních a historických památek, zatímco vysoko v horách na návštěvníky čekají nejrůznější adventure parky, letní bobové dráhy, lanové parky a „family-friendly“ bazény či jezera s množstvím skluzavek. Muzea, mléčné farmy a přírodní parky nabízejí návštěvníkům množství příležitostí dozvědět se něco o regionu, jeho historii a místních obyvatelích. V neposlední řadě je Tyrolsko domovem závratného množství přírodních atrakcí, jako jsou vodopády, jezera a vyhlídky, které přímo vybízejí k tomu, abyste se na nich jednoduše zastavili, odpočinuli si a přitom se kochali překrásnou scenérií.

Tyrolsko je proslulé především díky dech beroucím alpským vyhlídkám, ale to není zdaleka všechno, co tento region nabízí. Mezi nejatraktivnější…

Přečtěte si vícezobrazit méně
 , © Verena Sparer
, © Verena Sparer

To nejlepší z Tyrolska

Virtuální Tyrolsko přímo z vašeho domova

„Bergl-Häuser“: je z nich vidět jen polovina.
, © Tirol Werbung/Bernhard Aichner
„Bergl-Häuser“: je z nich vidět jen polovina. , © Tirol Werbung/Bernhard Aichner

Jak se vám líbí tento článek?

Chcete dostat odpověď? Pak nám prosím napište pomocí kontaktního formuláře.

nahoru

Newsletter

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a těšte se na novinky ze srdce Alp!