Horské chalupy v Tyrolsku, © Stanglwirt
Horské chalupy v Tyrolsku, © Stanglwirt

Horské chalupy v Tyrolsku


Ať už jste v Tyrolsku kvůli lyžování nebo pěší turistice, ubytujte se přímo uprostřed přírody na některé z tyrolských horských chalup. Navzdory horské poloze nabízí mnoho z nich spoustu luxusu a moderních vymožeností.

Jde o místa, která spojují venkovské kouzlo a špičkový komfort. Některé z těchto tradičních chat se nacházejí daleko od obydlených oblastí. I přesto ale nabízejí přepych ve formě vířivky a pětihvězdičkového servisu. Jiné chalupy se zaměřují na základní životní věci: relaxaci, klid a přírodu. Ať už se jedná o historické statky nebo moderní sídla, jedno mají stejné - parádní umístění. Zbývá si jen vybrat, jaký typ ubytování preferujete: luxusní chatu nebo vlastní stravování? Většina chatrčí je k dispozici jak v létě, tak v zimě. Podívejte se na seznam nejlepších chalup pro nezapomenutelný horský zážitek v Tyrolsku.

Almnest, nerušený klid nad oblaky


© Familie Kostenzer

Tyrolský hotel Almhof je ideálním výchozím bodem pro wellness dovolenou nebo pro dovolenou s dětmi. Z Fügenu v Zillertalském údolí se k nám pohodlně dostanete po udržované, 12 km dlouhé, panoramatické cestě. Když vybalíte, můžete auto zaparkovat na dvůr a celý týden nechat klíčky na nočním stolku. Skvěle upravené sjezdovky horského střediska areálu Hochfügen - Hochzillertal jsou totiž přímo u hotelu. Nádherný alpský skiareál je vhodný pro lyžování s dětmi. Využít můžete hotelovou lyžařskou školu a půjčovnu lyží. Pokud byste si chtěli odpočinout, můžete využít "Zwergerl klub" v Hochfügenu a děti si nechat pohlídat.

Letní klasiku - cyklistické výlety a turistické výšlapy v Zillertalském údolí si můžete zpestřit výlety s průvodcem, alpským golfem nebo snídaní na horách.

V hotelu Almhof si můžete vybrat mezi dvoulůžkovými a rodinnými pokoji nebo apartmány. V apartmánech můžete čekat následující výbavu: obývací pokoj, ložnici, koupelnu s vanou nebo sprchou, TV, rádio, trezor, minibar, wifi zdarma a balkon nebo terasu. Několik apartmánů mají dvě ložnice a v některých si dokonce můžete zatopit v kachlových kamnech. Co se týče kulinářských pochoutek, nabízí místní šéfkuchař bohatou snídani formou bufetu a večeři o 4 chodech.

Tu pravou horskou romanantiku zažijete ale na horské chatě Alminest. Jedná se o perfektně vybavenou chatu, která je součástí hotelu a nabízí například dřevěnou pec nebo saunu z borového dřeva. V rámci pobytu samozřejmě můžete využít lázeňské prostory hotelu Almhof.

Almhof nabízí výborné zázemí i pro děti. V létě se hned vedle hotelu nachází dětské hřiště. Dospělí si mezitím mohou vychutnat lázeňskou pohodu ve 4hvězdičkovém areálu se saunou, parní lázní a vířivkou. Použití sauny a wellness centra je zahrnuto v ceně. 

V hotelu Almhof se na vás těší rodina Kostenzerů a celý jejich tým.

http://www.hochfuegen.com/almnest-hochfuegen.html

 

Hof Alpenjuwel, kontrast historie a moderního designu


© Alpenjuwel Nauders

Vítejte! Historické centrum alpské vesnice Nauders láká návštěvníky typickou tyrolskou atmosférou. Abychom hostům přiblížili tradiční kulturu tyrolských Alp, zrekonstruovali jsme historický dvůr ze 13. století. Výsledkem jsou dva exkluzivní apartmány v původním provedení. Historický vzhled apartmánů je pak doplněn o spoustu moderních prvků. Pro odpočinek po náročném dni na horských kolech nebo na lyžích byly ve sklepení vybudovány luxusní wellness prostory. Krásné prostředí regionu Tiroler Oberland láká do hor na všechny druhy aktivit. Hof Alpenjuwel je ideálním místem pro Vaši dovolenou s rodinou nebo přáteli v rakouských Alpách. 

OTEVŘENO PO CELÝ ROK!

https://www.alpen-juwel.at/

 

Statek Rocky Docky, z louky rovnou do skibusu


© Selbstversorgerhaus Rocky-Docky

Pokud budete chtít vyrazit na lyže, potěší Vás zastávka skibusu v těsné blízkosti chalupy Rocky Docky. K nejbližší lanovce do střediska Galtür jsou to 2 kilometry, do většího a známějšího skiareálu Silvretta Arena musíte urazit cestu přibližně 8,5 kilometru. 

http://www.rocky-docky.com/

 

nahoru
Zpravodaj

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje a těšte se na novinky ze srdce Alp!