Lezení v Tyrolsku, © Tirol Werbung / Herbig Hans
Lezení v Tyrolsku, © Tirol Werbung / Herbig Hans

Lezení v Tyrolsku


Překážky jsou od toho, aby se překonávaly - to je hlavní zásada tohoto fascinujícího sportu. A v tyrolském horolezeckém ráji je vertikálních překážek na výběr prakticky neomezené množství, od rodinných lezeckých parků, přes bouldery všech obtížností až po náročné vícedélkové lezení na nejtěžších skalních stěnách.

Při žádném jiném sportu nemůžete hory „cítit“ tak jako při lezení. Na území Tyrolska máte na výběr více než 120 lezeckých center, zhruba 80 oblastí pro vícedélkové lezení a 8 boulderingových parků. Můžete se tak těšit na bezkonkurenční nabídku všestranného lezení pro všechny výkonnostní kategorie v úchvatném prostředí Lienzských Dolomit, Ötztalských Alp, pohoří Karwendel, Wilder Kaiser a dalších hor. Lezení v posledních letech prožívá obrovský boom a vznikají další a další cesty pro lezce každého věku, schopností i preferencí. Velmi oblíbené jsou zejména via ferraty. Za špatného počasí lze navštívit indoor lezecká centra. A zimě si můžete vyzkoušet lezení po zamrzlých vodopádech. V Tyrolsku dokonce fungují certifikované hotely specializované pro potřeby horolezců.

Při žádném jiném sportu nemůžete hory „cítit“ tak jako při lezení. Na území Tyrolska máte na výběr více než 120 lezeckých center, zhruba 80 oblastí…

Přečtěte si vícezobrazit méně
Lezecký park u chaty Dolomitenhütte, © Tirol Werbung / Frank Stolle
Lezecký park u chaty Dolomitenhütte, © Tirol Werbung / Frank Stolle

Jak se vám líbí tento článek?

Chcete dostat odpověď? Pak nám prosím napište pomocí kontaktního formuláře.

nahoru

Newsletter

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a těšte se na novinky ze srdce Alp!