© Tirol Werbung/Robert Pupeter
© Tirol Werbung/Robert Pupeter

Sportovní lezení


Překážky jsou od toho, aby se překonávaly. To je hlavní zásada tohoto fascinujícího sportu. A v tyrolském horolezeckém ráji najdete překážk doopravdy hodně. Od začátečnických cest v tzv. klettergarten, přes obtížné bouldery až po náročné vícedélkové lezení na nejtěžších stěnách.

Je to právě dotyk skály, co dělá lezení tak zvláštním. V Tyrolsku najdete nejvíce třítisícovek v celém Rakousku a tak není překvapivé, že právě tady jsou ideální podmínky pro sportovní lezení. Známá pohoří, jako jsou Lienzské Dolomity, Ötztalské Alpy, pohoří Karwendel nebo Wilder Kaiser nabízejí nespočet lezeckých cest. Nejčastěji tu najdete skalní stěny z masivní žuly nebo vápence. Oficiálně zde existuje kolem 5.000 lezeckých cest a 600 vícedélkových cest všech stupňů obtížnosti. Tyrolsko patří mezi málo míst na světě, kde najdete tolik krásných a  pestrých cest na relativně malém území. 

V zimě si můžete vyzkoušet především lezení v ledu a po zamrzlých vodopádech. V létě je nabídka výrazně bohatší. Rodiny s dětmi si užijí lehké cesty a lanové parky. Naopak zkušení lezci si užijí obtížné bouldery nebo vícedélkové lezení. Velmi oblíbené jsou v poslední době jištěné cesty, tzv. klettersteigy. A ti, kteří chtějí mít za hostitele horolezce, si mohou vybrat mezi certifikovanými ubytovacími kapacitami pro horolezce.

Lezecký park u chaty Dolomitenhütte, © Tirol Werbung / Frank Stolle
Lezecký park u chaty Dolomitenhütte, © Tirol Werbung / Frank Stolle
nahoru
Zpravodaj

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje a těšte se na novinky ze srdce Alp!