© Ötztal Tourismus / Ernst Lorenzi
© Ötztal Tourismus / Ernst Lorenzi

Den „Ötztaler“ in zwei Tagen

Závod Ötztaler Radmarathon je se svými 238 kilometry a výškovým převýšením 5.500 metrů nejznámějším závodem pro silniční kola – lépe řečeno je mýtem. Trasu „Ötztaler“ je ale možné rozdělit na dva dny a užít si tak přejezdů Kühtai, nejvýše položeného italského sedla - Jaufenpass a samozřejmě nejvýše položeného sedla Rakouska – Timmelsjoch ještě intenzivněji.

otevřít interaktivní mapku

Výchozí bod

Innsbruck

Cílový bod

Innsbruck

Pohoří

Délka

226,6 km

Časová náročnost

15 h

Časová náročnost

2 den (dny)

Charakteristika

  • Okružní výlety
  • Bezbariérové
  • Dobíjecí stanice pro horská kola

Obtížnost

těžké

nadmořská výška

2 476 m 575 m

Stoupání (vertikální metry): 5 401 m
Klesání (vertikální metry): 5 401 m

Kondice*

Technika*

* Jedná se orientační údaje a doporučení. Prosím vezměte v úvahu vaše osobní schopnosti a aktuální počasí. Neručíme za správnost uvedených informací.

Ke stažení

Popis trasy

Z hlavního města Tyrolska Innsbrucku vyjíždíme směrem do Itálie po silnici Brenner Bundesstraße nahoru k sedlu Brennerpass. Kdo se chce vyhnout autům, může vyjet z Innsbrucku směrem Igls a pokračovat po staré římské silnici vysoko nad údolím Wipptal do obce Matrei am Brenner. Z obce Brenner sjedeme prudce dolů do obce Sterzing v Jižním Tyrolsku v Itálii. Z obce Sterzing jedeme severozápadním směrem k sedlu Jaufenpass. Výjezd je dlouhý 16 kilometrů s výškovým převýšením 1.100 metrů a maximálním stoupáním 12 procent. Při sjezdu ze sedla Jaufen byste měli dávat pozor na ostré zatáčky. Sjedeme do krásného údolí Passeiertal a nabereme síly při odpočinku, než se vydáme na výjezd k sedlu Timmelsjoch. Tři údaje říkají vše: 1.759 výškových metrů, 28,7 kilometrů a maximální stoupání 14 procent. Z obce St. Leonhard až k sedlu Timmelsjoch to není žádná hračka. Za sedlem nás při sjezdu čeká ještě jeden krátký výjezd do Windegg a pak už jen sjezd dolů okolo Hochgurgl do Untergurgl směrem Sölden. V údolí Ötztal se v létě nabízí spousta možností k ubytování.

Druhý den vyjíždíme ze Sölden směrem Oetz,  kde se dáme do posledního výjezdu závodu  „Ötztaler“. Skoro 19 kilometrů, 1.200 výškových metrů a stoupání maximálně 18 procent je nejprudší výzvou závodu „Ötztaler“. Jestliže jste výjezd do obce Kühtai úspěšně zvládli, pak si už jen můžete užívat sjezdu do obce Kematen a dále po rovině po silnici B 171 nazpět do Innsbrucku.

Místa u trasy

Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

vaše cílová adresa: Innsbruck

powered by Rome2Rio

Hledat ubytování
Počet cestujících
nahoru
Zpravodaj

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje a těšte se na novinky ze srdce Alp!