Na kole v Tyrolsku, © Tirol Werbung / Soulas Oliver
Na kole v Tyrolsku, © Tirol Werbung / Soulas Oliver

Na kole v Tyrolsku


Ohromující alpský terén, nekonečné výhledy, bike-friendly ubytování a rozmanité cyklostezky pro jezdce všech úrovní: Tyrolsko je mekkou cyklistiky a rájem milovníků jízdy na horském kole, elektrickém bicyklu i na „silničce“.

Jakmile na jaře roztaje sníh, tyrolská krajina odhalí hustou síť cyklostezek. Místo lyží a snowboardů rychle přijdou ke slovu kola a cyklisté vyrazí na tratě, které se vinou údolími, kolem jezer, po svazích a hřebenech až k vysokohorským průsmykům. Stezky lemuje bezpočet vyhlášených restauracích a horských chat, kde se servírují vynikající tyrolské speciality připravené z místních surovin. Pokud zvažujete cyklistickou dovolenou, pak v Tyrolsku můžete prozkoumat přes 6000 kilometrů značených cyklostezek pro horská kola a zhruba 300 kilometrů singletracků.

Mezi nejznámější cyklostezky patří Bike Trail Tirol (1000 km), vůbec nejdelší okružní trasa v Alpách. Oblíbená houpačka Tirol Mountain Bike Safari (670 km) vede po stezkách pro horská kola. Pokud preferujete „silničku“, pak se v Tyrolsku můžete těšit na několik rakouských „nej“, například nejvýše položené horské sedlo a nejprudší stoupání. Méně vyčerpávající průzkum alpské krajiny umožňují elektrokola. Zájemci o tento druh cyklistiky mají k dispozici špičkovou infrastrukturu s hustou sítí půjčoven a dobíjecích stanic. Komu na kole docházejí síly, ten může využít některý z mnoha cyklobusů. 

Jakmile na jaře roztaje sníh, tyrolská krajina odhalí hustou síť cyklostezek. Místo lyží a snowboardů rychle přijdou ke slovu kola a cyklisté vyrazí…

Přečtěte si vícezobrazit méně

Objevte krásy Tyrolska z cyklistického sedla

Ukázat více +

Jak se vám líbí tento článek?

Chcete dostat odpověď? Pak nám prosím napište pomocí kontaktního formuláře.

nahoru

Newsletter

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a těšte se na novinky ze srdce Alp!