Matrei in Osttirol

Matrei leží v samém srdci Národního parku Vysoké Taury ve Východním Tyrolsku. Kolem města se tyčí k obloze majestátní vrcholky několika třítisícovek včetně Grossvenedigeru (3674 m) a nejvyšší rakouské hory Grossglockneru (3798 m).

Tento klidný kout Východního Tyrolska, k němuž patří také několik vesnic rozesetých v údolích Tauertal a Iseltal, je domovem téměř 4700 lidí. Matrei je největším městem regionu a hlavním cílem turistů, kteří přijíždějí navštívit národní park, jenž si navzdory velké popularitě dokázal udržet kouzlo nedotčené přírody. V zimě většinu návštěvníků tvoří lyžaři a snowboardisté, kteří míří do nedalekého střediska
Kals-Matrei. Z centra města se otvírá pěkný výhled na hrad Weissenstein z období kolem roku 1100 posazený na skalnatém výběžku severně nad Matrei. Rodiny s dětmi mohou zamířit do sousední vesničky Zedlach na naučnou stezku Zedlacher Paradies, která se vine lesem s více než 600 let starými modříny. Na zvědavé malé dobrodruhy na této trase čeká řada nejrůznějších pohádkových postav. Další oblíbenou výletní destinací je kaplička Maria Schnee vytesaná přímo do skalní stěny v údolí Tauerntal.

oblíbené ubytování v Matrei in Osttirol


Hledat ubytování
Počet cestujících

služby

Příjezd Matrei in Osttirol

Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

vaše cílová adresa: Matrei in Osttirol

powered by Rome2Rio

nahoru
Zpravodaj

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje a těšte se na novinky ze srdce Alp!