Haags Schoko-Laden („Tiroler Edle“) in Landeck, © Tirol Werbung/Regina Recht
Haags Schoko-Laden („Tiroler Edle“) in Landeck, © Tirol Werbung/Regina Recht

Nákupy


V Tyrolsku se dá vyrazit za nákupy i mimo větší města. Bezpočet příležitostí k „nákupní terapii” je nejen v místech jako Innsbruck, Kufstein nebo Schwaz, také v menších tyrolských městečkách a vesnicích sídlí stylové butiky, které nabízejí unikátní místní produkty.

Dřevo, kůže, sklo nebo plsť – v Tyrolsku existuje velmi dlouhá a hrdá tradice používání nejkvalitnějších materiálů z regionu k výrobě prvotřídních produktů s dlouhou životností, které se často předávají z generace na generaci. Místní řemeslníci ctí tuto hrdou tradici, zároveň ji však kombinují s kosmopolitním přístupem a nechávají se inspirovat zahraničními vlivy. Předci dnešních mistrů svého řemesla v minulých staletích mnohokrát cestovali přes hranice do sousedních regionů ve Švýcarsku, Německu a Itálii, aby poznali nové trendy a techniky. Zkombinováním těchto poznatků s osvědčenými metodami a tradičním tyrolským designem postupně vznikl jedinečný styl. Dnes je Tyrolsko domovem mnoha rukodělných firem, velkých i malých, které pokračují v tradiční výrobě a přitom přicházejí s novými standardy v oblasti inovací a kreativity. 

Dřevo, kůže, sklo nebo plsť – v Tyrolsku existuje velmi dlouhá a hrdá tradice používání nejkvalitnějších materiálů z regionu k výrobě prvotřídních…

Přečtěte si vícezobrazit méně

Nákupní tipy

© Tirol Werbung/Lisa Hörterer
© Tirol Werbung/Lisa Hörterer

Jak se vám líbí tento článek?

Chcete dostat odpověď? Pak nám prosím napište pomocí kontaktního formuláře.

nahoru

Newsletter

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a těšte se na novinky ze srdce Alp!