, © Tirol Werbung / Mallaun Josef
© Tirol Werbung / Mallaun Josef

Tyrolské tradice


Poznejte zblízka alespoň část tyrolské historie a zúčastněte se některé z tradičních slavností, které jsou již po staletí pevnou součástí zdejšího kulturního dědictví. Od spektakulárních horských ohňů, přes slavnostní shánění dobytka až po masopust a vánoční trhy.

Tyrolsko je nesmírně rozmanitý region. Ve zdejších údolích, která jsou domovem bezpočtu dialektů, se zrodilo množství svérázných zvyků a tradic, jenž se udržují a předávají již po mnoho generací. V průběhu celého roku se konají nejrůznější festivaly a slavnosti. Začátek roku patří odjakživa bujarým karnevalům, následuje velikonoční období rozjímání, oslavy slunovratu, podzimní slavnosti sklizně a shánění dobytka z horských pastvin a nakonec poklidný advent a Vánoce. Každodenní život v Tyrolsku tak pravidelně přerušují a obzvláštňují slavnostní akce, jejichž součástí jsou často kapely, střelecké roty a obyvatelé ve vzácných lidových krojích.

Tyrolsko je nesmírně rozmanitý region. Ve zdejších údolích, která jsou domovem bezpočtu dialektů, se zrodilo množství svérázných zvyků a tradic, jenž…

Přečtěte si vícezobrazit méně

Tyrolské zvyklosti, svátky a slavnosti

Jak se vám líbí tento článek?

Chcete dostat odpověď? Pak nám prosím napište pomocí kontaktního formuláře.

nahoru

Newsletter

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a těšte se na novinky ze srdce Alp!