© Tirol Werbung/Poblotzki Katharina
© Tirol Werbung/Poblotzki Katharina

Letní dovolená v Tyrolsku


Je nejvyšší čas odměnit se za stres a starosti všedních dnů. A tyrolské hory představují přesně tu odměnou, kterou potřebujete. Bez ohledu na to, jakou aktivitu preferujete – túry, lezení, jízdu na kole nebo plavání v jezeře – letní dovolená v Tyrolsku je osvědčeným zdrojem nezapomenutelných zážitků.

Jakmile se ve vzduchu začne vznášet vůně tisíců alpských květin, na pastvinách se ozvou kravské zvonce a sluneční svit prohřeje vodu v horských jezerech, nastal nejvyšší čas vyrazit ven a prozkoumat Tyrolsko všemi smysly. Horské túry, procházky, jízda na horském kole, lezení po skalách, rafting, nenáročné cyklovýlety v údolí, paragliding vysoko v oblacích – na návštěvníky čeká množství aktivit a sportů. Řada z nich je vhodná pro rodiny s dětmi, například lezecké parky, obří přírodní hřiště nebo třeba plavba v kajaku. Ti, kdo dávají přednost kultuře, se mohou vydat na průzkum tyrolských měst či obcí s bohatou historií, nebo se zúčastnit některé z tradičních slavností, které se v Tyrolsku konají již po staletí. Za vidění rozhodně stojí například planoucí vatry postavené ve tvaru různých symbolů na horských svazích na oslavu slunovratu, nebo Almabtrieb – slavnostní podzimní průvod, ve kterém farmáři shánějí svůj dobytek z pastvin vysoko v horách a vedou zvířata vyzdobená čelenkami, girlandami s barevnými květy a stuhami v průvodu skrz centra tyrolských obcí. Konají se také mezinárodní akce, jako například Tirol Festival Erl, který přitahuje milovníky vážné hudby z celého světa.

Jakmile se ve vzduchu začne vznášet vůně tisíců alpských květin, na pastvinách se ozvou kravské zvonce a sluneční svit prohřeje vodu v horských…

Přečtěte si vícezobrazit méně

Aktivity v letních měsících

Tipy na výlety

Kde se ubytovat

Ukázat více +

Do Tyrolsku pohodlně a bez stresu

Jak se vám líbí tento článek?

Chcete dostat odpověď? Pak nám prosím napište pomocí kontaktního formuláře.

nahoru

Newsletter

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a těšte se na novinky ze srdce Alp!