Sölden

Sölden je velké místo s velkými ambicemi. Společně s mnoha ledovci, pohořími a pastvinami, které ho obklopují ze všech stran, je Sölden vůbec největší obcí v Rakousku.

Sölden je velké místo s velkými ambicemi a tak je příhodné, že si vesnici na konci údolí Ötztal vybral za svou oficiální evropskou tréninkovou základnu reprezentační lyžařský tým USA. Zdejší ski areál také tradičně hostí první závod série Světového poháru v alpském lyžování, který se koná vždy koncem října na ledovci Rettenbachferner.   

Samotná vesnice pokrývá pouze zhruba jeden čtvereční kilometr, avšak společně s mnoha ledovci, pohořími a pastvinami, které ji obklopují ze všech stran, má rozlohu 467 čtverečních kilometrů a je tak dokonce větší než Vídeň. Žije zde přibližně 3300 obyvatel, ovšem kapacita všech hotelů a apartmánů je 15 000 lůžek a Sölden zaznamenal rekordní 2 miliony noclehů za rok.   

Ještě před několika dekádami byl Sölden obyčejnou odlehlou horskou vesnicí, dnes hostům nabízí přesně to, po čem touží: spousty sněhu, majestátní pohoří s vrcholy ve výšce přes 3000 metrů a více vleků a sjezdovek, než by mohli i ti nejambicióznější lyžaři doufat, že zvládnou prozkoumat běhen týdenního pobytu. V neposlední řadě se návštěvníci Söldenu mohou těšit na spoustu zábavy a akcí také mimo sjezdovky.


Sölden v létě

  • Turistické trasy o celkové délce 300 km vás zavedou z nadmořské výšky 1377 m až nad hranici 3000 m. K odpočinku a posilnění na túrách zve zhruba stovka horských chat.
  • Sölden je skutečný cyklistický ráj, najdete zde singletraily, drsné sjezdy i nenáročné stezky pro rodinné vyjížďky. Kromě slavného Ötztalského cyklomaratonu se zde v srpnu jezdí další slavný cyklistický závod - Welt in Sölden.
  • Freizeit Arena Sölden nabízí pod jednou střechou krytý bazén, tenisové kurty a fitness centrum.
  • Stejně rozmanitá jako aktivity pro volný čas je také nabídka bydlení - v Söldenu najdete téměř tisícovku různých ubytovacích kapacit od pokojů v soukromí až po luxusní hotely.

Sölden v zimě

  • V ledovcovém ski areálu na vás čeká 142 km perfektně upravených sjezdovek a hustá síť ultramoderních lanovek. Jako jediné lyžařské středisko v Rakousku má Sölden tři třítisícové vrcholy - tzv. BIG3 - s vyhlídkovými plošinami.
  • V Söldenu se koná řada atraktivních akcí, mezi nejznámější patří úvodní závod Světového poháru ve sjezdovém lyžování, multimediální představení Hannibal (na ledovci Rettenbachferner), nebo Electronic Mountain Festival, který slavnostně zakončuje sezonu.

Aktivity v Sölden


Všechny aktivity+
© Ötztal Tourismus/Markus Geisler
© Ötztal Tourismus/Markus Bstieler
© Ötztal Tourismus/Rudi Wyhlidal
© Ötztal Tourismus/Ernst Lorenzi
© Ötztal Tourismus/Bernd Ritschel

oblíbené ubytování v Sölden


Hledat ubytování

Počet cestujících

Akce v Sölden

Příjezd Sölden

Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

Váš cíl: Gemeindestraße 4, Sölden, Österreich

powered by Rome2Rio

Jak se vám líbí tento článek?

Chcete dostat odpověď? Pak nám prosím napište pomocí kontaktního formuláře.

nahoru

Newsletter

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a těšte se na novinky ze srdce Alp!