Längenfeld

Obyvatelé Längenfeldu znali zklidňující účinky zdejší pramenité vody již v 16. století. Tehdy místní sedláci začali dávat svým znaveným nohám odpočinout v takzvaném „Badln". Dnes je Längenfeld domovem ultramoderního horského lázeňského střediska Aqua Dome.

Když vám mrazivá tyrolská zima zalézá až po kůži, pak si jen stěží můžete naordinovat příjemnější zážitek, než ponořit se do bazénu s léčebnou vodou o teplotě těsně nad tou tělesnou, uvolnit všechny svaly a nechat oči pomalu putovat od jednoho zasněženého alpského štítu k druhému.

Obyvatelé Längenfeldu znali zklidňující účinky zdejší pramenité vody již v 16. století. Tehdy se malým chatám, v nichž sedláci nořili své znavené nohy do čerstvé vody, říkalo jednoduše „Badln" („malé lázně"). Později se z nich stala mnohem větší „sanatoria". Dnes v Längenfeldu sídlí Aqua Dome, luxusní lázně proslulé daleko za hranicemi Tyrolska, které místním obyvatelům i návštěvníkům nabízejí - a ještě dlouho budou nabízet - báječný relax.

Budoucnost však nevypadala vždycky tak růžově jako dnes. V 70. letech 20. století totiž zdejší sirný pramen zcela vyschl. Teprve v nedávné době se podařilo za použití moderních technologií opět dostat termální vodu z hloubky téměř 1900 metrů na zemský povrch a přímo do tří ikonických, zdánlivě levitujících bazénů v podobě obřích mís. Aqua Dome v Längenfeldu, největší obci v údolí Ötztal, je jediným termálním koupalištěm v Tyrolsku a zároveň největším zaměstnavatelem v regionu.

Když vám mrazivá tyrolská zima zalézá až po kůži, pak si jen stěží můžete naordinovat…

Přečtěte si vícezobrazit méně
Relax ve stínu alpských vrcholů, © Ötztal Tourismus
Relax ve stínu alpských vrcholů
Nahoru na horu, © Ötztal Tourismus/Bernd Ritschel
Nahoru na horu
Po stopách mýtů a legend, © Ötztal Tourismus
Po stopách mýtů a legend
Nervy ze železa, © Ötztal Tourismus/Lukas Ennemoser
Nervy ze železa
Magické jezírko, © Ötztal Tourismus
Magické jezírko
První obloučky, © Ewald Schmid
První obloučky

Oblíbené ubytování v Längenfeld


Hledat ubytování

Počet cestujících
Příjezd Längenfeld

Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

Váš cíl: Unterlängenfeld 81, Längenfeld, Österreich

powered by Rome2Rio

Jak se vám líbí tento článek?

Chcete dostat odpověď? Pak nám prosím napište pomocí kontaktního formuláře.

nahoru

Newsletter

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a těšte se na novinky ze srdce Alp!