Alpské wellness, © Tirol Werbung/Manfred Jarisch
Alpské wellness, © Tirol Werbung/Manfred Jarisch

Wellness v Tyrolsku


V Tyrolsku jsou na výběr úžasné léčebné a lázeňské pobyty, které k rozmanitým relaxačním terapiím přidávají bonus v podobě překrásné vysokohorské krajiny. Ponořte se do tyrolských přírodních zdrojů a budete se cítit tak svěží jako náš horský vzduch, aniž byste z lázní vyšli ven.

Dovolená v Tyrolsku s sebou přináší bezpočet zdraví prospěšných benefitů. V srdci Alp je na výběr celá řada skvěle vybavených zařízení na samotě, kde relaxační terapie doplňuje bonus v podobě překrásné vysokohorské krajiny. Zdravotní či terapeutická centra a lázeňská střediska nabízejí báječné terapie a aktivity, jako je například vysokohorská jóga, nebo Kneippova vodní terapie s úžasným výhledem na alpská pohoří.

Ponořte se do tyrolských přírodních zdrojů a budete se cítit tak svěží jako náš horský vzduch, aniž byste z lázní vyšli ven. Za jeden nebo dva dny získáte pocit, že jste se znovu narodili. A jako znovuzrození budete také vypadat!

Termály a horké prameny

© Ötztal Tourismus/Christoph Schöch
Aigner Badl
Waldbad Grins

AquaDome, jediné termální lázně v Tyrolsku leží uprostřed Ötztalských Alp v alpské vesnici Längenfeld. Kromě koupelí v horkých pramenech se můžete kochat pohledy na krásné Ötztalské Alpy. Lázně o rozloze 50 000 čtverečních metrů jsou napájeny horkými přírodními prameny o teplotě 40 stupňů Celsia! Přirozeně šumivé minerální vody jsou bohaté na sodík, chlorid, sulfát a síru, díky čemuž dobře hojí bolavé klouby a dehydratovanou pokožku.

Historický klenot Aigner Badl. I tak se nazývá tato krásná dřevěná budova. Jedná se o malé lázně v malebném údolí Hochpustertal ve Východním Tyrolsku, kde se o hosty starají už od roku 1772. Dříve to byli většinou místní farmáři. V Aigner Badl vyvěrají přirozeně šumivé minerální vody, které jsou bohaté na vápník a síran. Voda v nich dosahuje teploty 38 stupňů Celsia. Jsou zvláště účinné při léčbě revmatismu, dny a ischiasu.

Přímo uprostřed divoké horské přírody vyvěrají horké prameny Grins. Pro obyvatele této oblasti byly po staletí považovány za léčebné místo. Přírodní prameny jsou bohaté na základní minerály, jako je hořčík, vápník a síran, které mají hojivé účinky na pokožku a uvolňují svaly. Vydat se k nim můžete po krásné turistické stezce z tyrolské vesnice Grins. Chůze trvá zhruba 45 minut.

Lázně a léčebná centra

© Lanserhof GmbH

Lázně Lanserhof leží nedaleko od Innsbrucku. Program Lans Detox vám poskytne ideální podmínky k očistě a regeneraci vašeho těla. Zkušený tým lékařů a sester vás bude podporovat během očisty a pomáhat s přechodem na režim zdravé výživy. V tyrolských lázních Lanserhof si vyzkoušíte směs exfoliačních ošetření, terapeutických koupelí a masáží. Díky profesionální péči získal Lanserhof již několikrát ocenění "European Health and Spa Award" v kategorii léčebných lázní.

Jedinečný Lázeňský resort Bad Häring spojuje relaxaci s léčebnými procedurami a terapiemi. Omladit své tělo můžete pomocí sýrových a sacharidových lázní, bahenních zábalů a různých masáží. Přírodní šumivé minerální vody jsou bohaté na síru a jsou obzvlášť příznivé pro revmatismus a zhoršené klouby. Pozitivní účinky ale mají na zdraví obecně. Nejmodernější lázeňské centrum nabízí tradiční služby doplněné o nové poznatky v oblasti aktivní prevence. Nabídky léčby a terapie zahrnují detoxikaci a čištění, programy pro uvolňování napětí a stresu nebo pooperační léčbu v oblasti ortopedie.

Luxus a komfort se ukrývá na samém začátku tyrolského údolí Alpbachtal. Luxusem jsou myšleny léčebné lázně Mehrn. Uznávané terapeutické centrum a lázně sází na vodní terapie včetně té nejznámější od léčitele Sebastiana Kneippa. To ale není vše. Aromaterapie, ajurvédské a kosmetické ošetření nebo různé masáže jsou pak posledním krůčkem k vaší kompletní relaxaci.

Kneippova vodní terapie

Bohaté zkušenosti s Kneipp terapií mají v tyrolské vesničce Scheffau v regionu Wilder Kaiser. Místní Kneippova stezka má sedm části navržených pro uvolnění a zotavení. Čeká na vás stezka naboso, venkovní inhalační plochy, schody pro zlepšení cirkulace nebo bludiště ve tvaru orla.

Od konce května do září si můžete vyzkoušet Kneippovu terapii ve vodním světě Stillebach, který je schovaný mezi mohutnými horami v tyrolském údolí Pitztal. K dispozici jsou bazény s kousavě ledovou vodou po kotníky a vyvýšené nádoby pro namáčení rukou. Po terapii budete sami překvapeni, jaké účinky na vás pekelně ledová voda má. Přilehlá relaxační plocha s trávníkem na opalování je ideálním místem k následnému odpočinku.

Kneippovu stezku si přes léto můžete projít i v areálu Spertental Kneipp v Kirchbergu uprostřed Kitzbühelských Alp. Krásně navržená budova s rozlohou 3.120 metrů čtverečních nabízí mělké brouzdací bazény, pitnou fontánu s čerstvou pramenitou vodou, prostory na reflexní masáž nohou, vyvýšené bazény pro ponoření paží a dětské hřiště pro malé děti.

Jóga, pilates a qigong

Alpské wellness, © Ferienland Kufstein

I v současném rušném světě se najdou místa, kde se dá příjemně uklidnit hlava a duše. Jedním z nich je tyrolský wellness areál AlpenRetreat v sedle Fernpass na dohled od Zugspitze arény. V historických prostorách 500 let starého bývalého hostince si můžete vyzkoušet lekce jógy, spirituální praktiky Sádhana nebo vycházkové programy.

Slunné pozdravy z hor. Přesně tak by se daly nazvat kurzy jógy v Alpách během letních měsíců na nejkrásnějších místech údolí Stubaital. Jedním z nich je i vyhlídková plošina na Stubaiském ledovci, odkud jsou k vidění tři majestátní třítisícovky. Pod vedením profesionálních koučů zde prožijete chvíle nejhlubšího uvolnění. Tady cvičení jógy nabírá zcela nový rozměr.

Pokud už máte všeho plné zuby a jste stále pod stresem, vydejte se navštívit prázdninový region Kufstein. Po celé léto zde najdete zajímavou nabídku pohybu a cvičení, které vám pomohou s řízením stresu. Týdenní program nabízí řadu venkovních aktivit jako qigong nebo pilates. To vám umožní vychutnat si čistý horský vzduch, naučit se ovládat vlastní energii a získat zpět ztracené síly.

Jak se vám líbí tento článek?

Chcete dostat odpověď? Pak nám prosím napište pomocí kontaktního formuláře.

nahoru

Newsletter

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a těšte se na novinky ze srdce Alp!