Kühtai

Kühtai leží ve Stubaiských Alpách v nadmořské výšce kolem 2020 m. Horskou vesnici obklopuje rovná dvacítka třítisícovek a více než 25 dvoutisícovek.

Kühtai se prostírá přímo uprostřed nejvýše položeného rakouského zimního resortu. Je dostupný buď z údolí Ötztal, nebo z údolí Sellraintal, které díky bezpočtu okolních vysokých hor patří mezi nejoblíbenější základny turistů a horolezců. Samotnou vesnici tvoří téměř výhradně hotely - ale nenechte se tím odradit. Pokud Kühtai začnete zkoumat podrobněji, pak v těchto místech, která byla obydlena již ve 13. století – tehdy zde vznikla osada Schwaighof Chutay (Kuhalm) – objevíte množství památek na dlouhou historii. Právě podle zmíněné historické osady, resp. shluku dávných zemědělských usedlostí, obec získala své jméno. Zdejší lyžařské středisko nabízí návštěvníkům síť důkladně zasněžených sjezdovek, která se táhne až do výšky 2500 metrů nad mořem. Lanovka Drei-Seen-Bahn zůstává v provozu po celý rok, aby mohla v průběhu jarních, letních a podzimních měsíců vozit na horské štíty pěší turisty. V Kühtai je také poutavá tematická stezka s informačními tabulemi, které návštěvníky seznamují s pradávnou historií hornictví v regionu. Každý rok na konci srpna zde můžete fandit účastníkům Ötztalského cyklistického maratonu, jehož trasa stoupá z údolí Ötztal, pak sjíždí dolů do Innsbrucku, dále přes hranici do Itálie a nakonec přes průsmyk Timmelsjoch zpět do startovního bodu v Söldenu na konci Ötztalského údolí.

Kühtai se prostírá přímo uprostřed nejvýše položeného rakouského zimního resortu. Je…

Přečtěte si vícezobrazit méně

Oblíbené ubytování v Kühtai


Hledat ubytování

Počet cestujících
Příjezd Kühtai

Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

Váš cíl: Kühtai 42, Kühtai, Österreich

powered by Rome2Rio

Jak se vám líbí tento článek?

Chcete dostat odpověď? Pak nám prosím napište pomocí kontaktního formuláře.

nahoru

Newsletter

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a těšte se na novinky ze srdce Alp!