Pěší turistika v Kitzbühelských Alpách - region Hohe Salve

V prázdninovém regionu kolem vrcholu Hohe Salve na vás čekají nejen působivé výhledy na okolní třítisícovky, ale také pohodové túry do odlehlých oblastí daleko od rušnějších tyrolských měst a vesniček. Můžete se těšit na malebná jezera, zvlněné pastviny a útulné horské chaty s příjemnou obsluhou.

Z oblíbeného vrcholu Hohe Salve v nadmořské výšce 1829 m, který se tyčí k obloze mezi údolím Brixental a oblastí Sölllandl, se otevírají působivé panoramatické výhledy na okolní třítisícovky, jako je například Großvenediger nebo nejvyšší rakouská hora Großglockner v pohoří Vysoké Taury. Abyste si ojedinělé výhledy z Hohe Salve užili, stačí v obci Hopfgarten im Brixental nastoupit na lanovku, která vás rychle a pohodlně vyveze až na vrchol.

Pokud se chcete vyhnout dalším návštěvníkům, pak zamiřte směrem na jih od Hohe Salve do údolíčka Kelchsau se stejnojmennou vesnicí. V těchto místech je na výběr několik nenáročných i středně obtížných treků, můžete vyrazit například na 2447 m vysoký vrchol Schafsiedel, kam půjdete kolem tří křišťálově čistých jezer Wildalmseen. Rodiny s menšími dětmi si přijdou na své v okolí města Wörgl na severozápadě tohoto regionu, kde se nabízí třeba pohodový výšlap na horskou chatu Möslalm. Nejen v horkých letních dnech, kdy je příjemné se někde ochladit, doporučujeme prohlídku ledovcové a krápníkové jeskyně Hundalm nad osadou Mariastein poblíž Wörglu. Uvnitř uvidíte úžasné ledovcové útvary a nádherné stalagmity a stalaktity. Ti, kdo dávají přednost náročnějším pěším túrám, pak mohou z Hopfgartenu vyrazit na první etapu dálkové turistické trasy KAT Walk Family.

Kitzbühelské Alpy – region Hohe Salve: turistické trasy v regionu


 Mapa

Další dovolenkové aktivity v Kitzbühelské Alpy – region Hohe Salve


Všechny aktivity+

Jak se vám líbí tento článek?

Chcete dostat odpověď? Pak nám prosím napište pomocí kontaktního formuláře.

nahoru

Newsletter

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a těšte se na novinky ze srdce Alp!