5. etapa Orlí stezky, © Tirol Werbung/Jens Schwarz
5. etapa Orlí stezky, © Tirol Werbung/Jens Schwarz
5. etapa Orlí stezky, © Tirol Werbung/Jens Schwarz
5. etapa Orlí stezky, © Tirol Werbung/Jens Schwarz
5. etapa Orlí stezky, © Tirol Werbung/Jens Schwarz
5. etapa Orlí stezky, © Tirol Werbung/Jens Schwarz

05. etapa Orlí stezky: Alpengasthof Buchacker – Pinegg

Tato náročná etapa s úseky jištěnými ocelovým lanem potěší především ty, kdo rádi šlapou do kopce. Do prudkého kopce! Důstojnou odměnou za vynaloženou energii však budou fantastické výhledy na majestátní pohoří Rofan.

Hora Plessenberg (1743 m), které místní lidé přezdívají „Blessinger”, je součástí „triumvirátu“ blízkých horských vrcholů Kienberg, Plessenberg a Heuberg. Jakmile zdoláte Plessenberg a méně náročný výstup na Kienberg, přijde na řadu zóna s lákavým názvem „Einkehrboden”, neboli útočiště. Ovšem na restauraci s atraktivním jídelním lístkem a pohodlné lůžko si musíte počkat až do cíle této etapy v Pineggu – části idylické obce Brandenberg na prosluněné náhorní plošině. Na ubytování i dobrou večeři doporučujeme vyhlášený gasthaus Gwercherwirt.

Pouze na této etapě

Orlí vyhlídka

Hlavní roli na překrásné, avšak poměrně náročné etapě hrají dvě hory, ze kterých se otevírají velkolepé výhledy: Plessenberg (1743 m) a Kienberg (1786 m). Druhá z nich je o 43 metrů vyšší, avšak při pohledu z údolí Inn se Plessenberg jeví jako mohutnější než Kienberg a k němu přilehlý horský vrchol Heuberg.

Orlí zážitek 

Na páté etapě Orlí stezky beze zbytku platí, že cílem je samotná cesta. Stezka, která vás zavede až na vrchol štítu Plessenberg, je hodnocena jako obtížná (černá) a na některých úsecích budete muset využít pomocná ocelová lana, schůdky a žebříky. Na trasu by se tedy měli vydat pouze ti, kdo netrpí závratěmi, mají jistý krok i na nestabilním povrchu a obecně již získali aspoň základní horolezecké dovednosti a zkušenosti.

Hora Plessenberg (1743 m), které místní lidé přezdívají „Blessinger”, je součástí…

Přečtěte si vícezobrazit méně
otevřít interaktivní mapku

Výchozí bod  

Alpengasthaus Buchacker (1350 m)

Cílový bod

Kaiserhaus (711 m)

Pohoří

Délka

18 km

Celková doba chůze

6 h

Charakteristika

  • Bezbariérové pěší túry
  • Okružní trasa

Obtížnost

těžká (černé stezky)

Nadmořská výška

1 770 m 670 m

Stoupání (vertikální metry): 980 m
Klesání (vertikální metry): 1 630 m

Kondice*

Technika*

Nejlepší roční období

LED
ÚNO
BŘE
DUB
KVĚ
ČRV

ČRN
SRP
ZÁŘ
ŘÍJ
LIS
PRO

* Jedná se orientační údaje a doporučení. Prosím vezměte v úvahu vaše osobní schopnosti a aktuální počasí. Neručíme za správnost uvedených informací.

Orlí stezka

Toto je etapa Orlí stezky - nejznámější dálkové turistické trasy v Tyrolsku.

Ke stažení

Popis trasy

Start: Gasthof Buchacker 

Úvodní část trasy od penzionu Gasthof Buchacker vede po mírně se svažující lesní stezce. Až narazíte na rozcestí, zahněte doprava směrem na „Hasatal” a pokračujte stále lesem. U dalšího rozcestí se dejte doleva a potom doprava na stezku označenou cedulemi „Nachbergalmen”. V následujícím úseku stezka poměrně ostře stoupá k osadě Nachberg Hochleger a pak přes široké otevřené alpské pastviny na hřeben Ascherjoch v nadmořské výšce 1458 metrů. V těchto místech začíná vaše horolezecké dobrodružství - úsek s pomocnými ocelovými lany, schůdky a žebříky, který vás zavede stále výš a výš až na vrchol Plessenberg (1743 m). Tam můžete jen zatajit dech a rozhlédnout se po okolí: budete totiž stát na jednom z nejhezčích míst na obdivování drsného a zároveň vznešeného pohoří Kaiser. Pokud se vám podaří od těchto fascinujících horských štítů odtrhnout oči, pak o vaši pozornost budou vzápětí soutěžit další pohoří, od Kitzbühelských a Rofanských Alp až po Zillertalské a Stubaiské Alpy. Za jasného počasí dohlédnete na oba nejvyšší rakouské vrcholy - Grossglockner a Grossvenediger. Až se dost vynadíváte, sestupte na hřeben Heubergsattel a vydejte se doprava po stezce přes svah se zakrslými borovicemi až na horu Kienberg. Ta se tyčí do nadmořské výšky 1786 m, přičemž její vrchol je nejvyšším bodem této etapy Orlí stezky. A z nejvyššího bodu může cesta vést jediným směrem... Pokračujte dolů po širokých otevřených alpských pastvinách a krátce poté, co minete horské chaty Einkehralm a Heubrandalm, vás čeká závěrečný poměrně strmý, ale krátký sestup z „Pramy" do Pineggu. Ve finále si už jen prohlédněte nádherné údolí Brandenbergtal a zakončete náročný den vydatnou večeří v penzionu Gasthof Gwercherwirt.

Cíl: Gasthof Gwercherwirt (Brandenberg)

Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

Váš cíl: 05. etapa Orlí stezky: Alpengasthof Buchacker – Pinegg (47.53302,12.01896)

powered by Rome2Rio

Hledat ubytování

Počet cestujících

Turistika v regionu

Jak se vám líbí tento článek?

Chcete dostat odpověď? Pak nám prosím napište pomocí kontaktního formuláře.

nahoru

Newsletter

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a těšte se na novinky ze srdce Alp!