4. etapa Orlí stezky, © Tirol Werbung/Jens Schwarz
4. etapa Orlí stezky, © Tirol Werbung/Jens Schwarz
4. etapa Orlí stezky, © Tirol Werbung/Jens Schwarz
4. etapa Orlí stezky, © Tirol Werbung/Jens Schwarz
4. etapa Orlí stezky: vyhlídková plošina Adlerblick, © Tirol Werbung/Jens Schwarz
4. etapa Orlí stezky: vyhlídková plošina Adlerblick, © Tirol Werbung/Jens Schwarz
4. etapa Orlí stezky: Alpengasthaus Buchacker, © Tirol Werbung/Jens Schwarz
4. etapa Orlí stezky: Alpengasthaus Buchacker, © Tirol Werbung/Jens Schwarz

04. etapa Orlí stezky: Kufstein – Langkampfen – Alpengasthof Buchacker

Úvodní část 4. etapy Orlí stezky je nenáročná a maximálně pohodlná – vede totiž vlakem z Kufsteinu do Unterlangkampfenu. Pokud budete odjíždět v poledne, zahrají vám z kufsteinské pevnosti na rozloučenou slavné varhany s 4948 píšťalami, největší venkovní hudební nástroj tohoto druhu na světě. Cestou si pořádně odpočiňte, čeká vás 1350 výškových metrů.

Trasa začíná přímo nad kostelem v Unterlangkampfenu. Zpočátku vede po prašné cestě a dále ostrým táhlým stoupáním prastarým lesem až k pastvině, na které stojí horská chata Höhlensteinhaus.

Dále cesta pokračuje po úzké stezce opět lesem do strmého kopce k vrcholu Köglhörndl (1645 m), nejvyššímu bodu této etapy, odkud se otevírají překrásné výhledy na údolí Inn. Poté trasa míří střídavě dolů a zase nahoru k sedlu Hundsalmjoch. Následuje příjemná část - sestup až k alpské louce s chatou Alpengasthaus Buchacker. Nedaleko od těchto míst, v nadmořské výšce 1520 m, láká k návštěvě fascinujícího podzemního světa ledová a krápníková jeskyně Hundsalm-Eishöhle. Prohlídku jeskyně s úchvatnými stalagmity a stalaktity lze absolvovat pouze průvodcem.

Pouze na této etapě

Orlí vyhlídka

Mezi chatami Hundalm a Buchacker, v těsné blízkosti světa věčného ledu a stalaktitových jeskyň, stojí velkolepá vyhlídková plošina Adlerhorst. Kromě ničím nerušených výhledů na dolní část údolí Inn a Kitzbühelské Alpy se můžete těšit na několik zručně vyřezaných dřevěných skulptur orlů.

Orlí zážitek 

Hundalm je jedinou ledovou a stalaktitovou jeskyní v Alpách. Pokud sejdete 122 schodů, ocitnete se v úchvatném ledovém světě, jaký jste nejspíš ještě nikdy neviděli. Ledové stěny zářící jemným modrým odstínem, světélka prosakující trhlinami a otvory, zurčící a kapající voda… prohlídka jeskyně s průvodcem nabízí úchvatný zážitek, na který budete ještě dlouho vzpomínat. Při pohledu na masy ledu pocítíte úžas nad neskutečnou silou přírody. Největším prostorem v komplexu jeskyní je 25 m dlouhý ledový dóm. A nejznámějším ledovým útvarem je Kristova hlava ve stalaktitové síni. Nejhlubší místo jeskyně Hundalm leží 45 metrů pod povrchem. Na prohlídku doporučujeme několik vrstev teplého oblečení, protože průměrná teplota v jeskyni v průběhu celého roku jsou pouhé 4° C. Vstup je dovolen pouze s průvodcem. 

Trasa začíná přímo nad kostelem v Unterlangkampfenu. Zpočátku vede po prašné cestě a dále…

Přečtěte si vícezobrazit méně
otevřít interaktivní mapku

Výchozí bod  

Unterlangkampfen (501m)

Cílový bod

Alpengasthaus Buchacker (1350 m)

Pohoří

Délka

10,7 km

Celková doba chůze

5 h 30 min

Charakteristika

  • Bezbariérové pěší túry
  • Okružní trasa

Obtížnost

středně těžká (červené stezky)

Nadmořská výška

1 620 m 490 m

Stoupání (vertikální metry): 1 330 m
Klesání (vertikální metry): 500 m

Kondice*

Technika*

Nejlepší roční období

LED
ÚNO
BŘE
DUB
KVĚ
ČRV

ČRN
SRP
ZÁŘ
ŘÍJ
LIS
PRO

* Jedná se orientační údaje a doporučení. Prosím vezměte v úvahu vaše osobní schopnosti a aktuální počasí. Neručíme za správnost uvedených informací.

Orlí stezka

Toto je etapa Orlí stezky - nejznámější dálkové turistické trasy v Tyrolsku.

Hromadná doprava

  • Dostupné hromadnou dopravou

Ke stažení

Popis trasy

Start: Unterlangkampfen

Čtvrtá etapa orlí stezky začíná v malé vesničce Unterlangkampfen zhruba na půl cesty mezi Kufsteinem a Kirchbichlem. Jděte podchodem pro pěší a pokračujte až do centra vesnice s farním kostelem. Kousek nad kostelem začíná značená lesní cesta Höhlensteinhaus. Vydejte se po této cestě a v místě, kde se poprvé větví, zabočte doprava na úzkou kamenitou stezku. Následuje táhlé a prudké stoupání lesem. Až za sebou necháte poslední stromy, ocitnete se na široké horské pastvině.

Občerstvení: chata Höhlensteinhaus

Po dalším táhlém a poměrně strmém výstupu napříč lesem vyjdete na velkou zvlněnou louku. Poté stezka pokračuje z mírného svahu k horské hospůdce Höhlensteinhaus situované v malé kotlině. Až se občerstvíte, vydejte se po cestičce značené červenobílou turistickou značkou, která vás podél odlehlého hřbetu zavede až na vrchol Köglhörndl v nadmořské výšce 1645 m. Odměnou za výšlap do strmých svahů je drsná, nedotčená vysokohorská krajina a majestátní panoramatické výhledy. Z vrcholu se stezka vine střídavě mírně dolů a zase nahoru a nakonec přijde stoupání až do nejvyššího bodu hřebene Hundsalmjoch (1637 m), který zdobí stylový ocelový kříž. Dále se vydejte po značené stezce přímo za křížem ze hřbetu dolů směrem k horským pastvinám. Poté zahněte doleva na zkratku přes louku, která vás dovede k lesní cestě. Tam přijde na řadu závěrečný úsek čtvrté etapy Orlí stezky, pohodový sestup k penzionu Gasthof Buchackeralm (1450 m). Pokud máte dost času a energie, můžete těsně před Buchackeralmem zahnout doprava a zajít se podívat do ledové a stalaktitové jeskyně Hundalm. Tato zacházka zabere zhruba 20 minut.

Cíl: Alpengasthaus Buchacker (na přespání otevřeno každý den, ale je nutná rezervace předem, v úterý se nevaří)

Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

Váš cíl: 04. etapa Orlí stezky: Kufstein – Langkampfen – Alpengasthof Buchacker (47.54923,12.10012)

powered by Rome2Rio

Hledat ubytování

Počet cestujících

Turistika v regionu

Jak se vám líbí tento článek?

Chcete dostat odpověď? Pak nám prosím napište pomocí kontaktního formuláře.

nahoru

Newsletter

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a těšte se na novinky ze srdce Alp!