Kitzbühelské Alpy – region Hohe Salve

Z vrcholu Hohe Salve v Kitzbühelských Alpách v nadmořské výšce 1829 metrů se otevírají nádherné panoramatické výhledy na okolní region, který získal jméno právě podle této hory.

Region Hohe Salve s horskými štíty a zvlněnými loukami situovaný na křižovatce mezi údolími Inntal, Mühltal a Brixental je rájem pro pěší turisty. Tento kraj pojmenovaný podle vrcholu Hohe Salve v Kitzbühelských Alpách nabízí nadšencům do horských túr a běhání rozsáhlou síť stezek vedoucích do nadmořské výšky až 2400 metrů. Ještě o trochu výš se tyčí hora Torhelm (2494 m), odkud se otevírají fantastické panoramatické výhledy. Za bližší průzkum rozhodně stojí také stezka Rosenweg v Itteru, která vede okolo několika nádherných květinových zahrad, nebo ledová a krápníková jeskyně v Angerbergu.

V průběhu zimních měsíců mají lyžaři a snowboardisté k dispozici nedaleký SkiWelt Wilder Kaiser-Brixental, největší navzájem propojené středisko zimních sportů v Rakousku. Na své si přijdou také běžkaři i milovníci sáňkování, v osmi vesnicích regionu Hohe Salve jsou připraveny běžkařské stopy pro všechny výkonnostní kategorie i sáňkařské dráhy.

Městský šmrnc i horská jezera

Wörgl v údolí Inntal, který v sobě kombinuje alpskou přírodu i městský šmrnc, patří mezi nejoblíbenější nákupní destinace v Tyrolsku. Sportovně naladění hosté, kteří touží po menší nákupní terapii, mohou zamířit do obchodního centra M4, které má svou vlastní krytou lezeckou stěnu vysokou 12 metrů s více než dvaceti trasami. V regionu je také celá řada jezer a řek, které vyhledává stále více návštěvníků, například jezera Wildalmsee, Salvensee nebo Filzbodensee a také vodní nádrže v Kurzer Grund a Kelchsau.

Region Hohe Salve s horskými štíty a zvlněnými loukami situovaný na křižovatce mezi údolími…

Přečtěte si vícezobrazit méně

Aktivity v Kitzbühelské Alpy – region Hohe SalveVšechny aktivity+
Letní slunovrat, © TVB Hohe Salve
Letní slunovrat
Ledová jeskyně: dobrodružství pod bodem mrazu – dokonce i v létě, © Hannes Dabernig
Ledová jeskyně: dobrodružství pod bodem mrazu – dokonce i v létě
Hlídání děti v Hopfgartenu, © Silvia Seebacher
Hlídání děti v Hopfgartenu
Součástí řešení mobility jsou vlaky i autobusy
Součástí řešení mobility jsou vlaky i autobusy
Vodní svět: akce i relax ve Wörglu, © Hannes Dabernig
Vodní svět: akce i relax ve Wörglu

obce v oblasti

Oblíbené ubytování v Kitzbühelské Alpy – region Hohe Salve


Hledat ubytování

Počet cestujících
Příjezd Kitzbühelské Alpy – region Hohe Salve

Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

Váš cíl: Hopfgarten im Brixental, Österreich

powered by Rome2Rio

Jak se vám líbí tento článek?

Chcete dostat odpověď? Pak nám prosím napište pomocí kontaktního formuláře.

nahoru

Newsletter

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a těšte se na novinky ze srdce Alp!