Ötztal Tourismus

V jednom z největších bočních údolí řeky Inn Vás očekává pestrý turistický ráj.

Ötztal v létě

  • V jednom z největších bočních údolí řeky Inn Vás očekává pestrý turistický ráj s početnými naučnými stezkami. Na Ötztalském treku můžete absolvovat 22 etap a dalších 15 variant s celkovou délkou 400 km. Potěšte se túrou na  regionální turistické orlí stezce Adlerweg, na části stezky Jakobswegs nebo na cestě Apfelstraße in Haiming. Pokud máte rádi horolezectví můžete se v Ötztalu vydovádět na sedmnácti lezeckých areálech s přibližně šesti sty jednotlivými trasami.
  • Prozkoumejte Ötztal na více než 860-ti km tras pro horská kola nebo na jedné z mnoha rekreačních stezek. Sölden je kromě toho startovním místem velkolepého Ötztalerského cyklomarathonu - Ötztaler Radmarathons: Při tomto závodu zdolají účastníci celkem 5.500 m převýšení na 238. km pouze v jednom dni.
  • Osvěžení najdete v různých plaveckých jezerech jako třeba v jezeře Piburger See nebo v jezerech AREA 47 a Umhausen. Návštěvu lázní Aqua Dome v Längenfeldu byste si neměli nechat ujít za žádných okolností.
  • V oblasti AREA 47 ve vstupu do údolí Ötztal Vás očekávají jedinečné outdoorové zážitky: Ať už Rafting, canyoning, nebo skalní lezení – nabídka v zábavním parku je téměř nevyčerpatelná.
  • Značné množství výletních možností včetně Ötziho vesnice v Umhausen, Stuibenfal a největšího vodopádu v Tyrolsku, to vše stojí rozhodně za návštěvu.

Ötztal v zimě

  • V údolí Ötztal v Tyrolsku se můžete těšit na tři velké skiareály jež leží ve výšce garantující dostatečnou sněhovou pokrývku. Lyžařský areál Obergurgl-Hochgurgl čeká s celkem třiadvaceti vleky a 110-ti  km sjezdovek. V lyžařském areálu Sölden na ledovci je dokonce 34 vleků a celkem 146 km sjezdovek. V rodinném skiregionu Hochötz – Kühtai na Vás čeká 27 km sjezdovek. V K-Parku v Kühtai si přijdou plně na své i vyznavači freeski.
  • Údolí Ötztal má ale, se svými 186-ti km rychlostních stop, pestrou nabídku také pro běžkaře. Mimo to je zde 40 km vyznačených zimních cest pro běžce a 185 km zimních stezek pro pěší. Obzvláště pozoruhodný je také dvoudenní výlet na sněžnicích v přírodním parku Naturpark Ötztal. 
  • Zrekreujte se stranou od sněhu a ledu v Aqua Dome, v tyrolských lázních v Längenfeldu.
  • Ötztal je známý svými velkolepými akcemi: k tomu patří mimo jiné Ski-Weltcup Opening v říjnu nebo Electric Mountain Festival v Söldenu, kde si dávají dostaveníčko světoznámí DJ´s jako například David Gueta. Při představení Hannibal je ledovec jedním obrovským jevištěm, kde je Hannibalův přechod Alp zopakován v moderním pojetí.

Aktivity v Ötztal Tourismus
Všechny aktivity+
© Ötztal Tourismus
© Ötztal Tourismus
© Ötztal Tourismus
© Ötztal Tourismus
© Ötztal Tourismus

obce v oblasti

oblíbené ubytování v Ötztal Tourismus


Hledat ubytování
Počet cestujících

služby

Příjezd Ötztal Tourismus
Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

vaše cílová adresa: Gemeindestraße 4, Sölden

powered by Rome2Rio

nahoru
Zpravodaj

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje a těšte se na novinky ze srdce Alp!