Ötztal Tourismus

V jednom z největších bočních údolí řeky Inn Vás očekává pestrý turistický ráj.

Ötztal v létě

  • V jednom z největších bočních údolí řeky Inn Vás očekává pestrý turistický ráj s početnými naučnými stezkami. Na Ötztalském treku můžete absolvovat 22 etap a dalších 15 variant s celkovou délkou 400 km. Potěšte se túrou na  regionální turistické orlí stezce Adlerweg, na části stezky Jakobswegs nebo na cestě Apfelstraße in Haiming. Pokud máte rádi horolezectví můžete se v Ötztalu vydovádět na sedmnácti lezeckých areálech s přibližně šesti sty jednotlivými trasami.
  • Prozkoumejte Ötztal na více než 860-ti km tras pro horská kola nebo na jedné z mnoha rekreačních stezek. Sölden je kromě toho startovním místem velkolepého Ötztalerského cyklomarathonu - Ötztaler Radmarathons: Při tomto závodu zdolají účastníci celkem 5.500 m převýšení na 238. km pouze v jednom dni.
  • Osvěžení najdete v různých plaveckých jezerech jako třeba v jezeře Piburger See nebo v jezerech AREA 47 a Umhausen. Návštěvu lázní Aqua Dome v Längenfeldu byste si neměli nechat ujít za žádných okolností.
  • V oblasti AREA 47 ve vstupu do údolí Ötztal Vás očekávají jedinečné outdoorové zážitky: Ať už Rafting, canyoning, nebo skalní lezení – nabídka v zábavním parku je téměř nevyčerpatelná.
  • Značné množství výletních možností včetně Ötziho vesnice v Umhausen, Stuibenfal a největšího vodopádu v Tyrolsku, to vše stojí rozhodně za návštěvu.

Ötztal v zimě

  • V údolí Ötztal v Tyrolsku se můžete těšit na tři velké skiareály jež leží ve výšce garantující dostatečnou sněhovou pokrývku. Lyžařský areál Obergurgl-Hochgurgl čeká s celkem třiadvaceti vleky a 110-ti  km sjezdovek. V lyžařském areálu Sölden na ledovci je dokonce 34 vleků a celkem 146 km sjezdovek. V rodinném skiregionu Hochötz – Kühtai na Vás čeká 27 km sjezdovek. V K-Parku v Kühtai si přijdou plně na své i vyznavači freeski.
  • Údolí Ötztal má ale, se svými 186-ti km rychlostních stop, pestrou nabídku také pro běžkaře. Mimo to je zde 40 km vyznačených zimních cest pro běžce a 185 km zimních stezek pro pěší. Obzvláště pozoruhodný je také dvoudenní výlet na sněžnicích v přírodním parku Naturpark Ötztal. 
  • Zrekreujte se stranou od sněhu a ledu v Aqua Dome, v tyrolských lázních v Längenfeldu.
  • Ötztal je známý svými velkolepými akcemi: k tomu patří mimo jiné Ski-Weltcup Opening v říjnu nebo Electric Mountain Festival v Söldenu, kde si dávají dostaveníčko světoznámí DJ´s jako například David Gueta. Při představení Hannibal je ledovec jedním obrovským jevištěm, kde je Hannibalův přechod Alp zopakován v moderním pojetí.

Aktivity v Ötztal Tourismus
Všechny aktivity+
© Ötztal Tourismus
© Ötztal Tourismus
© Ötztal Tourismus
© Ötztal Tourismus
© Ötztal Tourismus

obce v oblasti

oblíbené ubytování v Ötztal Tourismus


Hledat ubytování
Počet cestujících

Akce v Ötztal Tourismus

služby

Příjezd Ötztal Tourismus

Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

vaše cílová adresa: Gemeindestraße 4, Sölden

powered by Rome2Rio

nahoru
Zpravodaj

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje a těšte se na novinky ze srdce Alp!