Údolí Ötztal

Domov nejvyšší hory v severním Tyrolsku. Největší ledovcové lyžařské středisko ve Východních Alpách. Nejvyšší vodopád v Tyrolsku. A nejvýše situovaná vesnice s farním kostelem v Tyrolsku. Ötztal je údolím superlativů.

Nejvyšší hora v Tyrolsku, největší ledovcové lyžařské středisko ve Východních Alpách, nejvyšší vodopád a nejvýše situovaná vesnice s farním kostelem v Tyrolsku – návštěvníci, kteří hledají superlativy, si zde určitě přijdou na své. Údolí Ötztal se odpojuje od údolí Inntal a táhne se směrem na jih v délce 65 kilometrů. Zdejší region, který odděluje Ötzalské a Stubaiské Alpy, je známý jako domov „ledového muže Ötziho“ - výborně zachované mumii muže, jež v této oblasti žil v období kolem let 3300 před naším letopočtem. Mezi vesnicí Oetz na začátku údolí a proslulým lyžařským střediskem Sölden na jeho konci leží řada měst a vesnic se širokou nabídkou rozmanitých aktivit včetně lyžování, skialpinismu, turistiky nebo raftingu.

Suché a mírné klima

V oblasti panuje mimořádně suché a mírné klima, jak dokazují jablečné sady ve vesnici Haiming hned u vjezdu do údolí. Masiv Tschirgant chrání Ötztal před chladnými severními větry, a okolní třítisícovky odstíní přicházející srážky. Díky této kombinaci je údolí jedním z nejsušších regionů v celých Alpách - ve vesnicích Sautens a Oetz se dokonce pěstují broskve, vinná réva a kaštany.

Když Ötzalem projíždíte směrem na jih, krajina se postupně mění. U vesnic Umhausen a Längenfeld se dno údolí rozšiřuje a objevují se svěží zelené louky. Pak se terén zvedá a silnici stoupá směrem k lyžařským střediskům Sölden a Obergurgl-Hochgurgl a k idylické vesničce Vent v nadmořské výšce téměř 2000 metrů. V těchto místech na konci údolí je většina z místních 86 ledovců a 250 třítisícovek, včetně nejvyššího tyrolského vrcholu Wildspitze (3768 metrů).   

Nejvyšší hora v Tyrolsku, největší ledovcové lyžařské středisko ve Východních…

Přečtěte si vícezobrazit méně

Aktivity v Údolí Ötztal


Všechny aktivity+
Jeden region, šest ski areálů, © Ötztal Tourismus
Jeden region, šest ski areálů
Area47: zábava a dobrodružství ve vodě a na vodě, © Ötztal Tourismus
Area47: zábava a dobrodružství ve vodě a na vodě
Stuibenfall: nejvyšší vodopád v Tyrolsku, © Ötztal Tourismus
Stuibenfall: nejvyšší vodopád v Tyrolsku
Vent: idylická vesnice s mnoho turistickými stezkami, © Ötztal Tourismus
Vent: idylická vesnice s mnoho turistickými stezkami
Cesta zpět v čase v Ötziho vesničce, © Ötztal Tourismus
Cesta zpět v čase v Ötziho vesničce

obce v oblasti

Oblíbené ubytování v Údolí Ötztal


Hledat ubytování

Počet cestujících

Akce v Údolí Ötztal

Příjezd Údolí Ötztal

Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

Váš cíl: Gemeindestraße 4, Sölden, Österreich

powered by Rome2Rio

Jak se vám líbí tento článek?

Chcete dostat odpověď? Pak nám prosím napište pomocí kontaktního formuláře.

nahoru

Newsletter

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a těšte se na novinky ze srdce Alp!