Údolí Ötztal pro rodiny

Family-friendly region Ötztal nabízí ohromující množství různých aktivit pro návštěvníky všech zájmů i věkových kategorií, od zážitkového parku Widiversum Hochoetz až po nejvyšší tyrolský vodopád.

Údolí Ötztal z obou stran obklopené majestátními třítisícovkami je jedním gigantickým hřištěm pro rodiny, které rády tráví čas v přírodě. Nejmenší návštěvníci budou nadšeni především na začátku 65 km dlouhého údolí v okolí obce Oetz, kde se vine hustá síť turistických stezek a mnohé z nich vedou k báječným zážitkovým hřištím. Maskotem údolí Ötztal je Widi, přátelská ovečka s velkýma očima a širokým úsměvem, která dětem i rodičům pomáhá objevovat ta nejkrásnější místa v údolí. Widi vás zavede například k malebnému jezeru Piburger See, zážitkovému parku Widiversum v Hochoetz, do vesnice Ötzi s parkem dravých ptáků nebo k vůbec nejvyššímu tyrolskému vodopádu Stuibenfall. V letních měsících Widi pořádá svůj vlastní týdenní program aktivit pro děti a teenagery. Hosté ubytovaní v údolí obdrží zdarma Ötztal Summer Card, která zajistí množství výhodných nabídek a slev, včetně jedné bezplatné zpáteční jízdy lanovkou na každý den.

To nejlepší z týdenního programu aktivit

Od konce května až do poloviny října se děti a teenageři mohou každý všední den těšit na širokou nabídku aktivit v rámci týdenního programu. K těm nejzajímavějším patří projížďky na koních po loukách, zábavné hry ve vodě a u vody nebo večerní procházka s hořícími loučemi.

Více o týdenním programu aktivit

Údolí Ötztal: aktivity pro rodiny v regionu


 Mapa

Kde využijete kartu hosta

Všichni hosté, kteří bydlí u některého z více než 300 poskytovatelů ubytování v regionu údolí Ötztal, dostanou při příjezdu zdarma letní kartu Ötztal Inside. Tato karta zajistí množství výhodných nabídek a slev, pro rodiny jsou zajímavé především:

  • Každý den jedna jízda lanovkou zdarma
  • Neomezené bezplatné využívání sítě autobusů (denně jedna jízda po zpoplatněné silnici)
  • Jedno bezplatné vypůjčení standardního kola (elektrokola a sjezdová kola lze zapůjčit za příplatek) Každý den bezplatný vstup na pláže u jezer a do otevřených i krytých bazénů
  • Jednou za pobyt bezplatný vstup do vodní zóny v komplexu Area 47 a do Aqua Dome (3 h)
  • Bezplatný vstup do Ötziho vesnice, parku dravých ptáků a několika muzeí

Více o letní kartě Ötztal Inside

Další dovolenkové aktivity v Údolí Ötztal


Všechny aktivity+

Jak se vám líbí tento článek?

Chcete dostat odpověď? Pak nám prosím napište pomocí kontaktního formuláře.

nahoru

Newsletter

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a těšte se na novinky ze srdce Alp!