21. etapa Orlí stezky, © Tirol Werbung/Dominik Gigler
21. etapa Orlí stezky, © Tirol Werbung/Dominik Gigler
21. etapa Orlí stezky, © Tirol Werbung/Dominik Gigler
21. etapa Orlí stezky, © Tirol Werbung/Dominik Gigler
21. etapa Orlí stezky, © Tirol Werbung/Dominik Gigler
21. etapa Orlí stezky, © Tirol Werbung/Dominik Gigler
21. etapa Orlí stezky, © Tirol Werbung/Dominik Gigler
21. etapa Orlí stezky, © Tirol Werbung/Dominik Gigler

21. etapa Orlí stezky: Z Württemberger Haus na chatu Memminger Hütte

Hřebenovka z horské chaty Württemberger Haus na chatu Memminger Hütte vyžaduje alespoň základní zkušenosti s vysokohorskou turistikou. Těšte se na úchvatnou trasu téměř až v oblacích a nekonečné výhledy na rozeklané hřebeny Lechtalských Alp, avšak počítejte s tím, že to vše si musíte zasloužit - 21. etapa je totiž poměrně náročná.

Trasa většinou vede po úzkých stezkách na strmých svazích, podél skal, po horských pastvinách a mezi ledovcovými kary. Jakmile se dostanete na hřeben, odkud dohlédnete až dolů do idylického údolí Patroltal s nádhernými modříny, pokračujte k ocelovými lany jištěnému výstupu na vrchol Grossbergspitze (2657 m) s jednoduchým křížem. Z těchto míst se otevírá nádherný 360° panoramatický výhled na okolní horský svět.

Až si vydechnete a užijete výhledy, zamiřte z mírného svahu a podél skalní stěny k dalšímu výstupu na vrchol Grossbergkopf (2612 m). Třetí výšlap vás zavede na hřeben Seescharte. Ve finále přijde obtížný prudký sestup k horské chatě Memminger Hütte s překrásným výhledem na tři horská jezera.

Pouze na této etapě

Orlí vyhlídka

Z tohoto hřebene vysoko v Lechtalských Alpách se otevírají úchvatné výhledy, která vás zaručeně budou fascinovat. Nádherný je třeba konec údolí Patroltal pokrytý živou zelení a posetý modříny s jemným jehličím. Také náhorní plošina Großbergspitze nabízí panoramatické výhledy na okolní pohoří.

Orlí zážitek 

Při strmém a exponovaném sestupu z vrcholu Großbergkopf se spíše než kolem sebe pozorně dívejte pod nohy. A pokud si do své sbírky pokořených hor chcete přidat ještě dva kousky, pak si vyšlápněte na dvojici vrcholů Spießrutenspitzen (na horolezecké stupnici obtížnosti jsou hodnoceny jako II a IV).

Tip! Na chatě Württemberger Haus je stanice Black Diamond Service, kde můžete dostat bezplatnou náhradu za zlomenou trekingovou hůl nebo ztracenou rukavici.

Trasa většinou vede po úzkých stezkách na strmých svazích, podél skal, po horských…

Přečtěte si vícezobrazit méně
otevřít interaktivní mapku

Výchozí bod  

Württemberger Haus

Cílový bod

Memminger Hütte

Pohoří

Délka

13,5 km

Celková doba chůze

8 h

Charakteristika

  • Bezbariérové pěší túry
  • Okružní trasa

Obtížnost

těžká (černé stezky)

Nadmořská výška

2 649 m 2 000 m

Stoupání (vertikální metry): 1 270 m
Klesání (vertikální metry): 1 087 m

Kondice*

Technika*

Nejlepší roční období

LED
ÚNO
BŘE
DUB
KVĚ
ČRV

ČRN
SRP
ZÁŘ
ŘÍJ
LIS
PRO

* Jedná se orientační údaje a doporučení. Prosím vezměte v úvahu vaše osobní schopnosti a aktuální počasí. Neručíme za správnost uvedených informací.

Orlí stezka

Toto je etapa Orlí stezky - nejznámější dálkové turistické trasy v Tyrolsku.

Ke stažení

Popis trasy

StartWürttemberger Hütte

Od chaty Württemberger Haus se vydejte po singletrackové stezce. Půjdete přes několik mírně stoupajících svahů s vysokou trávou a sutí, poté přes místy strmý travnatý bok posetý kameny a pak s pomoci kotevního systému lan na horský hřeben. Dále pokračujte na sever po relativně rovinaté stezce vedoucí střídavě po levé a pravé straně hřebene a nakonec ostrým výšlapem až na vrchol Großbergspitze s jednoduchým dřevěným křížem. Zde se zhluboka nadechněte a rozhlédněte se po obzoru. Kolik vrcholů Lechtalských Alp dokážete pojmenovat? Až se dost vynadíváte, pokračujte z Großbergspitze po stezce, která zpočátku mírně klesá po táhlém hřbetu a pak zase vystoupá ke skalnímu ochozu, u kterého jsou připevněna pomocná jistící lana. Dále už vám zbývá jen několik kroků na horu Großbergkopf.

Následující úsek vede po strmě klesající exponované pěšině vlevo od hřebene Großbergjoch. Stezka překonává několik suťových svahů, krátce klesá, ale brzy opět začne stoupat, napříč ledovcovým karem, po skalách a pak až na vrchol hřebene Seescharte. Za hřebenem stezka zase klesá přes další a další suťové svahy a zemitou půdu; poté zamíří nad malou rokli a vyústí na široké otevřené louce. Nakonec ještě půjdete kolem jezera a pak už dorazíte do cíle 21. etapy Orlí stezky - na chatu Memminger Hütte zasazenou v členité kotlině pod majestátními vrcholy v nadmořské výšce 2242 m.

CílMemminger Hütte

Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

Váš cíl: 21. etapa Orlí stezky: Z Württemberger Haus na chatu Memminger Hütte (47.22611,10.5873)

powered by Rome2Rio

Hledat ubytování

Počet cestujících

Turistika v regionu

Ukázat více +

Jak se vám líbí tento článek?

Chcete dostat odpověď? Pak nám prosím napište pomocí kontaktního formuláře.

nahoru

Newsletter

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a těšte se na novinky ze srdce Alp!