© Tirol Werbung/Dominik Gigler
© Tirol Werbung/Dominik Gigler
© Tirol Werbung/Dominik Gigler
© Tirol Werbung/Dominik Gigler
© Tirol Werbung/Dominik Gigler
© Tirol Werbung/Dominik Gigler
© Tirol Werbung/Dominik Gigler
© Tirol Werbung/Dominik Gigler

21. etapa na Orlí stezce: Z horské chaty Württemberger Haus na chatu Memminger Hütte

Náročná hřebenovka z horské chaty Württemberger Haus na Memminger Hütte vyžaduje alespoň základní znalosti a zkušenosti s vysokohorskou turistikou. Po cestě na vás čekají strmé horské chodníky, fixní horolezecká lana, kluzké horské louky, skály, prudké svahy a ledovcové kary. Odměnou za náročnou cestu jsou nádherné výhledy na tyrolské Alpy. Prvním a hned nejvyšším vrcholem je Großbergspitze s výškou 2,657 metrů. Cesta na vrchol je jištěná fixním lanem. Následuje jen o pár metrů nižší Großbergkopf s 2,612 metry. Třetí výšlap vás čeká na hřeben Seescharte a pak následuje sestup k nedaleké horské chatě Memminger Hütte s krásným výhledem na tři horská jezera.

Orlí výhledy v Tyrolsku: Na této etapě Orlí cesty jsou výhledy zároveň odměnou. Přímo z hřebene dohlédnete až dolů do idylického údolí Patroltal s nádhernými modříny. Nádherný 360° panoramatický výhled na okolní horský svět se vám otevře z vrcholku hory Großbergspitze.

Orlí odměny v Tyrolsku: Po cestě z vrcholku Grossbergkopf na vás čekají nádherné výhledy. Koukejte se ale hlavně pod nohy. Cesta jde prudce dolů a snadno byste mohli uklouznout. Za odměnu si cestu můžete zpestřit výstupem na oba vrcholky Spießrutenspitzen, na které vedou lezecké cesty (klettersteig) se stupňem obtížnosti mezi II a IV.

otevřít interaktivní mapku

Výchozí bod  

Württemberger Haus

Cílový bod

Memminger Hütte

Pohoří

Délka

7 km

Doba chůze

5 h

Charakteristika

  • Bezbariérové pěší túry
  • Okružní trasa

Obtížnost

těžké (černé stezky)

nadmořská výška

2 620 m 2 200 m

Stoupání (vertikální metry): 670 m
Klesání (vertikální metry): 650 m

Kondice*

Technika*

Nejlepší roční období

LED
ÚNO
BŘE
DUB
KVĚ
ČRV

ČRN
SRP
ZÁŘ
ŘÍJ
LIS
PRO

* Jedná se orientační údaje a doporučení. Prosím vezměte v úvahu vaše osobní schopnosti a aktuální počasí. Neručíme za správnost uvedených informací.

Orlí stezka

Toto je etapa Orlí stezky - nejznámější dálkové turistické trasy v Tyrolsku.

Ke stažení

Popis trasy

Začátek etapy: Württemberger Haus

Z horké chaty Württemberger Haus nejprve chvilku klesáte. Po pár minutách pozvolna začnete stoupat přes horské louky a suťové kary. Tady začíná cesta prudce šplhat vzhůru. Fixní lana vedou po balvanech a skalách až na hřeben. Na hřebeni odbočíte doleva a pak vpravo od hřebene začnete stoupat severním směrem na vrchol hory Großbergspitze. Na vrcholku se můžete vyfotit u dřevěného kříze a vychutnat si nádherný výhled na Lechtalské Alpy. Sestup z Großbergspitze začíná pohodovým úsekem po hřebeni. Následuje pasáž s fixními ocelovými lany, s jejichž pomocí překonáte skalní bariéru a následuje výstup na vrchol hory Grossbergkopf. Z vrcholku prudce klesáte po suťovém poli nalevo od hřebene kolem hory Großbergjoch. Klesání pokračuje přes horské louky. Čeká vás ještě poslední stoupání. Po traverzu přes suťoviště následuje prudký výšlap až na Seescharte. Po přehoupnutí přes hřeben opět klesáte sutí. Minete malou rokli a přes louky dojdete k největšímu jezeru v blízkosti horské chaty Memminger Hütte (2.242 metrů). Horská chata sedí jako orlí hnízdo mezi vrcholky hor.

Cíl etapy: Memminger Hütte

Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

vaše cílová adresa: Zams

powered by Rome2Rio

Hledat ubytování
Počet cestujících

Turistika v regionu

nahoru
Zpravodaj

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje a těšte se na novinky ze srdce Alp!