24. etapa Orlí stezky, © Tirol Werbung/Michael Walzer
24. etapa Orlí stezky, © Tirol Werbung/Michael Walzer
24. etapa Orlí stezky, © Tirol Werbung/Michael Walzer
24. etapa Orlí stezky, © Tirol Werbung/Michael Walzer
24. etapa Orlí stezky: Leutkircher Hütte, © Tirol Werbung/Michael Walzer
24. etapa Orlí stezky: Leutkircher Hütte, © Tirol Werbung/Michael Walzer
24. etapa Orlí stezky: Maiensee, © Tirol Werbung/Michael Walzer
24. etapa Orlí stezky: Maiensee, © Tirol Werbung/Michael Walzer
24. etapa Orlí stezky, © Tirol Werbung/Michael Walzer
24. etapa Orlí stezky, © Tirol Werbung/Michael Walzer

24. etapa Orlí stezky: Z chaty Kaiserjochhaus do St. Christoph am Arlberg

V pohoří Arlberg čeká na poutníky pestrobarevná záplava alpských květin, svěží horský vzduch a několik technicky náročných pasáží. V porovnání s předchozími úseky je však závěrečná etapa Orlí stezky snazší.

Trasa stezky vede skutečným vysokohorským terénem, kde se pod rozeklanými skalními štíty vlní pastviny a obzor lemují nekonečná pohoří tyrolských Alp. Mezi horskými chatami Kaiserjochhaus a Leutkircher Hütte tisíce květů barví louky kolem cesty téměř do rudého odstínu. V úseku za Leutkircher Hütte půjdete kolem několika vrcholů včetně Vallugy (2809 m) až dorazíte na chatu Ulmer Hütte, která poslouží jako ideální útočiště na zasloužený odpočinek a posilnění.

Pak už zbývá jen závěrečný sestup do St. Christoph am Arlberg. A je to, jste v cíli! Pokud jste putovali od první etapy, máte za sebou 320 km a prošli jste jednu z nejkrásnějších dálkových tras na světě - Orlí stezku.

Pouze na této etapě

Orlí vyhlídka

Na stezce mezi chatami Kaiserjochhaus a Leutkircher Hütte půjdete po zvláštní načervenalé půdě. Při obdivování horských štítů všude kolem se občas nezapomeňte podívat také pod nohy – budete uprostřed nekonečných zvlněných lánů porostlých bezpočtem oslnivě krásných divokých květin.

Orlí zážitek 

Úsek od chaty Leutkircher Hütte k vrcholu Kapallkopf s několika exponovanými místy může být za sněhu nebo nepříznivých povětrnostních podmínek zrádný. Na nejobtížnějších místech jsou však připravena pomocná ocelová lana. Za vrcholem Bacheregg půjdete žlabem, ve kterém někdy zůstává sníh až do poloviny července.

Tip: Napište svůj vlastní příběh z putování po Orlí stezce
Každý, kdo došel do cíle poslední etapy Orlí stezky, může zapsat svůj příběh do speciální pamětní knihy. Pamětní kniha Orlí stezky je uložena na recepci hotelu Arlberg Hospiz v městečku St. Christoph am Arlberg.

otevřít interaktivní mapku

Výchozí bod  

Kaiserjochhaus

Cílový bod

St. Christoph am Arlberg

Pohoří

Délka

17,5 km

Celková doba chůze

7 h

Charakteristika

  • Bezbariérové pěší túry
  • Okružní trasa

Obtížnost

těžká (černé stezky)

Nadmořská výška

2 550 m 1 790 m

Stoupání (vertikální metry): 950 m
Klesání (vertikální metry): 1 450 m

Kondice*

Technika*

Nejlepší roční období

LED
ÚNO
BŘE
DUB
KVĚ
ČRV

ČRN
SRP
ZÁŘ
ŘÍJ
LIS
PRO

* Jedná se orientační údaje a doporučení. Prosím vezměte v úvahu vaše osobní schopnosti a aktuální počasí. Neručíme za správnost uvedených informací.

Orlí stezka

Toto je etapa Orlí stezky - nejznámější dálkové turistické trasy v Tyrolsku.

Ke stažení

Popis trasy

StartKaiserjochhaus

Od chaty Kaiserjochhaus se vydejte po stezce na západ a vystoupejte na travnatý vrchol (na několika místech jsou připravena pomocná lana). Pokračujte stejným směrem do kotliny se zelenými loukami a dále po stezce přes několik svahů do sedla mezi horami Schindlekopf a Bergleskopf. Ze sedla sestupte do další kotliny a jděte stále na západ po otevřených loukách a pastvinách Geißwasen. Na konci kotliny vyšlápněte přes vrchol kopce a pak sejděte dolů k chatě Leutkircher Hütte, která stojí na východním okraji širokého a členitého sedla Almajurjoch (2251 m). Až do těchto míst je stezka měkká a jílovitá, v dalších úsecích již bude pevnější.

ObčerstveníLeutkircher Hütte, Ulmer Hütte

Od chaty Leutkircher Hütte jděte na západ směrem k vrcholu Bacheregg a vyšlápněte do sedla Almajurjoch. Zde se větví Oberer a Unterer Höhenweg (Horní a Dolní vysokohorská stezka), přičemž trasa Orlí stezky vede po méně náročné druhé jmenované. Míří směrem na východ a prochází strmým členitým terénem vzhůru na vrchol Kapallkopf (část tohoto úseku můžete absolvovat lanovkou). Za vrcholem Bacheregg půjdete žlabem, ve kterém někdy zůstává sníh až do poloviny července. Pak máte před sebou ostré stoupání 50 výškových metrů, které vás přivede na trasu Horní vysokohorské stezky. Po ní pokračujte na západ přes kotlinu Matun na hřeben Matunjoch a dále na hřeben Valfagehrjoch. Poté stezka klesá k chatě Ulmer Hütte která se nabízí na zasloužené občerstvení. Když se z těchto míst podíváte na západ, máte před sebou švýcarské hranice a můžete se pokochat nádhernými výhledy na pohoří Rätikon s vrcholy Zimba, Schesaplana, Drusenfluh a Sulzfluh.

Až si odpočinete a doplníte síly, vydejte se od chaty Ulmer Hütte doleva po zvlněných pastvinách směrem k vrcholu Galzig a přes lyžařské středisko Arlberg k vodní nádrži. Stezka prochází nad spodní stanicí lanovky Schindlergratbahn a napojuje se na panoramatickou stezku, která vás kolem stožáru s anténami dovede až k horní stanici stejné lanovky. Dále se vydejte po stezce Maienweg přes zakrslá borovicová pole. Až minete jezero Maiensee, odbočte doprava na polní cestu a pokračujte k salaši St. Christoph Alm. Za ní začíná lesní cesta, která se stáčí dolů k silnici Arlbergpass-Straße. Pak už stačí jen přejit přes silnici a jste u hotelu Arlberg Hospiz v St. Christoph – v cíli 24. etapy Orlí stezky.

CílSt. Anton am Arlberg

Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

Váš cíl: 24. etapa Orlí stezky: Z chaty Kaiserjochhaus do St. Christoph am Arlberg (47.173337,10.3258797)

powered by Rome2Rio

Hledat ubytování

Počet cestujících

Turistika v regionu

Ukázat více +

Jak se vám líbí tento článek?

Chcete dostat odpověď? Pak nám prosím napište pomocí kontaktního formuláře.

nahoru

Newsletter

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a těšte se na novinky ze srdce Alp!