22. etapa Orlí stezky, © Tirol Werbung/Dominik Gigler
22. etapa Orlí stezky, © Tirol Werbung/Dominik Gigler
22. etapa Orlí stezky, © Tirol Werbung/Dominik Gigler
22. etapa Orlí stezky, © Tirol Werbung/Dominik Gigler
22. etapa Orlí stezky, © Tirol Werbung/Dominik Gigler
22. etapa Orlí stezky, © Tirol Werbung/Dominik Gigler

22. etapa Orlí stezky: Memminger Hütte - Ansbacher Hütte

Německý výraz „Tobel“ označuje hluboké kaňony prořízlé do strmých skalních svahů nebo soutěsek vyhloubených horskými potoky. V průběhu 22. etapy Orlí stezky budete kolem takových míst přecházet velmi často a zavítáte také na horské hřebeny, pastviny a suťovité svahy, které nedovolí zvolit příliš rychlé tempo. Odměnou vám budou dech beroucí výhledy na nekonečnou záplavu horských štítů a převážně liduprázdná stezka.

Túra začíná sestupem do údolí Parseiertal po strmých a exponovaných svazích. Následuje stoupání na Langkar cirque, hřbet Griesslscharte a nakonec hřeben Winterjöchl. Za ním cesta pokračuje kolem hory Stierkopf a dále členitým terénem až na hřeben Kopfscharte. V závěrečném úseku trasa míří z kopce po širokých travnatých svazích směrem na jih až na chatu Ansbacher Hütte.

Pouze na této etapě

Orlí vyhlídka

Hora Rotspitze a skalní stěna Rote Platte, které leží severně od stezky, dostaly svůj název podle červenohnědých skalních výchozů s obsahem železa („rot" znamená „červený"). V minulosti se v oblasti západně od horského sedla Winterjoch těžila železná ruda, proto se náhorní plošině na západním úbočí hory říká Knappenböden (doslova „Hornické hřiště").

Orlí zážitek 

Výstup na 2632 m vysoký hřeben Grießlscharte vede přes jakýsi skalní komín, kde jsou připravena jistící lana. Stezka je místy velmi strmá a sníh zde občas vydrží až do letních měsíců. Za deště nebo nepříznivých povětrnostních podmínek může být výšlap zrádný, avšak zdatní turisté v dobré fyzické kondici by ho měli zvládnout.

Túra začíná sestupem do údolí Parseiertal po strmých a exponovaných svazích. Následuje…

Přečtěte si vícezobrazit méně
otevřít interaktivní mapku

Výchozí bod  

Memminger Hütte

Cílový bod

Ansbacher Hütte

Pohoří

Délka

10 km

Celková doba chůze

6 h

Charakteristika

  • Bezbariérové pěší túry
  • Okružní trasa

Obtížnost

těžká (černé stezky)

Nadmořská výška

2 620 m 1 740 m

Stoupání (vertikální metry): 1 040 m
Klesání (vertikální metry): 900 m

Kondice*

Technika*

Nejlepší roční období

LED
ÚNO
BŘE
DUB
KVĚ
ČRV

ČRN
SRP
ZÁŘ
ŘÍJ
LIS
PRO

* Jedná se orientační údaje a doporučení. Prosím vezměte v úvahu vaše osobní schopnosti a aktuální počasí. Neručíme za správnost uvedených informací.

Orlí stezka

Toto je etapa Orlí stezky - nejznámější dálkové turistické trasy v Tyrolsku.

Ke stažení

Popis trasy

 

StartMemminger Hütte

Z chaty Memminger Hütte zamiřte směrem dolů po úzké jílovité singletrackové stezce (pozor, za mokra bývá kluzká), která míří po strmých svazích a přes několik roklí směrem na jih do údolí Parseiertal. Ve spodním úseku jsou na několika místech pomocná jistící lana. Na druhé straně údolí začíná dobře značená singletracková stezka pozvolna stoupat napříč hájem a pak přes louky do stále strmějšího svahu. Nakonec dorazíte k ledovcovému karu Langkar a napravo od něj (v místech, kde až do léta zůstává sněhové pole) pokračuje stezka téměř bez kamenné suti dál do svahu. Pěšina míří do stále prudšího kopce a zároveň se stáčí doleva, až vás po chvíli zavede přes jakýsi skalní komín s pomocnými jistícími lany na hřeben Grießlscharte. Tento hodně prudký úsek vede po jílovité půdě a za mokra může být nepříjemně kluzký. Po krátkém sestupu následuje ostrý protisvah, ze kterého vyšlápnete do sedla Winterjoch (těsně předtím se od trasy odpojuje vysokohorská stezka Augsburger). Ze sedla pak trasa zamíří z kopce po suťových svazích, dále prochází kolem hory Stierkopf a členitým terénem stále do kopce na hřeben Kopfscharte. Z hřebene stezka pokračuje přes několik svahů směrem na jih a nakonec vás provede nenáročnými terénem s několika stoupáními a klesáními do cíle 22. etapy Orlí stezky na chatě Ansbacher Hütte. Z chaty zasazené v nadmořské výšce 2376 m se otevírají nádherné výhledy na jihovýchodní svahy hory Samspitze.

CílAnsbacher Hütte

 

Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

Váš cíl: 22. etapa Orlí stezky: Memminger Hütte - Ansbacher Hütte (47.200502,10.4786007)

powered by Rome2Rio

Hledat ubytování

Počet cestujících

Turistika v regionu

Ukázat více +

Jak se vám líbí tento článek?

Chcete dostat odpověď? Pak nám prosím napište pomocí kontaktního formuláře.

nahoru

Newsletter

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a těšte se na novinky ze srdce Alp!