Adlerweg-Etappe 22, © Tirol Werbung/Dominik Gigler
Adlerweg-Etappe 22, © Tirol Werbung/Dominik Gigler
Adlerweg-Etappe 22, © Tirol Werbung/Dominik Gigler
Adlerweg-Etappe 22, © Tirol Werbung/Dominik Gigler
Adlerweg-Etappe 22, © Tirol Werbung/Dominik Gigler
Adlerweg-Etappe 22, © Tirol Werbung/Dominik Gigler

22. etapa na Orlí stezce: Z horské chaty Memminger Hütte na chatu Ansbacher Hütte

Tobely jsou hluboké kaňony zařízlé do strmých skal nebo ostrých údolí horských potoků. V průběhu 22. etapy Orlí cesty budete tobely přecházet velmi často a také hřebeny hor, horské louky a suťoviště. Vždy s nádhernými panoramaty tyroských Alp před očima. Cesta začíná klesáním do údolí Parseiertal. Výškové metry naženete zpátky při výstupu na Langkar a Grießlscharte. Po dosažení hřebene Winterjöchl vede cesta zezadu hory Stierkopf po skále nahoru až k vrcholu Kopfscharte. Odtud klesáte po travnatých svazích na jih až na chatu Ansbacher Hütte.

Orlí výhledy v Tyrolsku: Víte, kde vzaly hory Rotspitze a Rote Platte svoje jméno? Vrcholky ležící na sever od Orlí cesty mají načervenalou barvu díky železným žílám ve skále. A podle čeho se jmenuje Knappenböden (hornická země) západně od Winterjochu? Ve středověku tu totiž horníci těžili železo.

Orlí odměny v Tyrolsku: Stoupání na Grießlscharte do výšky 2,632 metrů vede skalním komínem a je jištěno fixními lany. Jedná se o pořádně strmý svah pokrytý černou hlínou, takže když je mokro, tak cesta hodně klouže. A ani sněhová pole nejsou neobvyklá. Ale nic není černobílé a etapa se dá s trochou opatrnosti a zkušeností bez problémů zvládnout.

otevřít interaktivní mapku

Výchozí bod  

Memminger Hütte

Cílový bod

Ansbacher Hütte

Pohoří

Délka

10 km

Doba chůze

6 h

Charakteristika

  • Bezbariérové pěší túry
  • Okružní trasa

Obtížnost

těžké (černé stezky)

nadmořská výška

2 620 m 1 740 m

Stoupání (vertikální metry): 1 040 m
Klesání (vertikální metry): 900 m

Kondice*

Technika*

Nejlepší roční období

LED
ÚNO
BŘE
DUB
KVĚ
ČRV

ČRN
SRP
ZÁŘ
ŘÍJ
LIS
PRO

* Jedná se orientační údaje a doporučení. Prosím vezměte v úvahu vaše osobní schopnosti a aktuální počasí. Neručíme za správnost uvedených informací.

Orlí stezka

Toto je etapa Orlí stezky - nejznámější dálkové turistické trasy v Tyrolsku.

Ke stažení

Popis trasy

Začátek etapy: Memminger Hütte

Z horské chaty Memminger Hütte vystoupáte po úzké, blátivé a za deště kluzké cestě. Poté klesáte po loukách jihozápadním směrem do údolí Parseiertal. Trasa křižuje několik horských luk a strží. V dolní části se připravte na exponovaný úsek jištěný fixními lany. Poté začne stezka opět stoupat. Počáteční mírné stoupání skrz les postupně přejde do ostrého výšlapu po horské louce. Dorazíte na Langkar, po jehož pravé straně mírně stoupá horský chodník (v létě vedle sněhové pole). Sklon svahu se postupně zvyšuje a stezka křižuje Langkar na levou stranu. Stoupání na Grießlscharte vede skalním komínem a je jištěno fixními lany. Tento úsek je velmi strmý a částečně pokrytý černou zemí, takže při dešti musíte být obzvlášť opatrní. Po zdolání Grießlscharte  musíte pár výškových metrů zase klesnout. Následuje krátké, ale prudké stoupání na Winterjoch. Při cestě z vrcholu se stezka rozděluje. Augsburger Höhenweg (Augsburská cesta) odbočuje a Orlí cesta dále klesá sutí. Stezka vede zezadu hory Stierkopf po skále nahoru až k vrcholu Kopfscharte. Odtud klesáte po travnatých svazích směrem na jih až na chatu Ansbacher Hütte (2.376 metrů). Ansbacher Hut (2,376 metrů). Chata leží přímo u nádherné vyhlídky na jihovýchodním svahu hory Samspitze.

Cíl etapy: Ansbacher Hütte

Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

vaše cílová adresa: Zams

powered by Rome2Rio

Hledat ubytování
Počet cestujících

Turistika v regionu

nahoru
Zpravodaj

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje a těšte se na novinky ze srdce Alp!