23. etapa Orlí stezky: Lechtalské Alpy, © Tirol Werbung/Dominik Gigler
23. etapa Orlí stezky: Lechtalské Alpy, © Tirol Werbung/Dominik Gigler
© Tirol Werbung/Christian Klingler
© Tirol Werbung/Christian Klingler
© Tirol Werbung/Christian Klingler
© Tirol Werbung/Christian Klingler
23. etapa Orlí stezky: Kaiserjochhaus, © Tirol Werbung/Christian Klingler
23. etapa Orlí stezky: Kaiserjochhaus, © Tirol Werbung/Christian Klingler

23. etapa Orlí stezky: z chaty Ansbacher Hütte na Kaiserjochhaus

Hlavním lákadlem této etapy, jejíž trasa se vine v nadmořských výškách přes 2000 metrů, jsou úchvatné výhledy na hřebeny Lechtalských Alp.

Hned na začátku této etapy Orlí stezky vás čeká ostrý výšlap na hřbet Flarschjoch, kde těsně pod vrcholem můžete odbočit na chatu Memminger Hütte. Pokračujte střídavě sutí a loukami dolů na Knappenböden a pak zase do prudkého kopce na další hřbet Alperschonjoch s malým křížem. Z vrcholu pak cesta střídavě klesá a zase stoupá serpentinami jako na houpačce až k jezeru Vordersee.

Dále máte na výběr technicky poměrně náročnou trasu Haas-Weg nebo snadnější alternativu převážně po loukách. Závěrečný obtížný výstup na horskou chatu ve výšce 2310 metrů je plný skal a úseků jištěných ocelovými lany. V cíli si nejspíš oddychnete, že máte 23. etapu za sebou a zároveň uznáte, že vynaložená námaha stála za to – už jen kvůli vřelému přivítání na chatě Kaiserjochhaus.

Pouze na této etapě

Orlí vyhlídka

Pokud se cítíte v dobré kondici, můžete si „odskočit“ na vrchol Malatschkopf  (2388 m), který se tyčí k nebi východně od cíle této etapy na chatě Kaiserjochhaus. Pozor, je to hodně strmý, drsný a technicky obtížný výšlap, ovšem odměna za zhruba půlhodinovou „zacházku“ v podobě úchvatných výhledů do údolí Stanzertal rozhodně stojí za to.

Orlí zážitek 

Úsek členitým terénem a po skalní stezce jižně od hory Vorderseespitze se jmenuje Haas-Weg. Po cestě přes strmé srázy a kolem rozeklaných skalních stěn pomáhají jistící ocelová lana, avšak pro méně zdatné jedince může být Haas-Weg zrádný. Pokud toto není váš šálek kávy, pak můžete zvolit alternativní a méně náročnou variantu, která sestupuje z hřebene Alperschonjoch a kolem jezera Vordersee se vrací na původní trasu 23. etapy Orlí stezky.

Hned na začátku této etapy Orlí stezky vás čeká ostrý výšlap na hřbet Flarschjoch, kde těsně…

Přečtěte si vícezobrazit méně
otevřít interaktivní mapku

Výchozí bod  

Ansbacher Hütte

Cílový bod

Kaiserjochhaus

Pohoří

Délka

8,5 km

Celková doba chůze

5 h

Charakteristika

  • Bezbariérové pěší túry
  • Okružní trasa

Obtížnost

těžká (černé stezky)

Nadmořská výška

2 480 m 2 280 m

Stoupání (vertikální metry): 520 m
Klesání (vertikální metry): 580 m

Kondice*

Technika*

Nejlepší roční období

LED
ÚNO
BŘE
DUB
KVĚ
ČRV

ČRN
SRP
ZÁŘ
ŘÍJ
LIS
PRO

* Jedná se orientační údaje a doporučení. Prosím vezměte v úvahu vaše osobní schopnosti a aktuální počasí. Neručíme za správnost uvedených informací.

Orlí stezka

Toto je etapa Orlí stezky - nejznámější dálkové turistické trasy v Tyrolsku.

Ke stažení

Popis trasy

StartAnsbacher Hütte

Od chaty Ansbacher Hütte se vydejte po stezce stoupající po mírném svahu na hřeben Flarschjoch. Těsně pod hřebenem se nabízí možnost odbočit na chatu Memminger Hütte. Dále trasa mírně klesá přes suťové svahy a louky do míst zvaných Knappenböden, kde se v minulosti těžilo. Dále stezka pokračuje přes pozvolné svahy do sedla Alperschonjoch, na jehož vrcholu stojí malý kříž. Za sedlem pěšina mírně klesá a pak zase stoupá v širokých serpentinách. Nakonec se cesta stáčí dolů k jezeru Vordersee a po stezce Haas-Weg obchází jižní stranu majestátního členitého vrcholu Vorderseespitze. Tento úsek vede přes louky a pastviny i exponované a strmé skalní svahy a římsy; na mnoha úsecích jsou připravena pomocná jistící lana. U jezera Vordersee stezka začíná stoupat a po stále prudším svahu zamíří do sedla Hinterseejoch.

Za sedlem pak stezka pozvolna klesá v serpentinách, stáčí se směrem na západ, dále mírně klesá a pak vystoupá do svahu pod hřebenem Kridlonscharte, kde bývá za deštivého počasí nepříjemně kluzká půda. V závěrečné fázi výšlapu na hřeben pěšina vede po kamenitém chodníku exponovaným a členitým terénem a přes skalní komín, kde jsou připravena jistící ocelová lana. Na druhé straně hřebene stezka vede dolů přes vysokohorské louky, míjí skalní římsu a pak zamíří západním směrem k chatě Kaiserjochhaus. V tomto úseku úzká stezka často prudce stoupá a zase klesá; na několika místech jsou připravena další pomocná lana. Pak už zbývá jen krátký kousek do cíle 23. etapy Orlí stezky na oblíbené chatě Kaiserjochhaus v nadmořské výšce 2310 m.

CílKaiserjochhaus

Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

Váš cíl: 23. etapa Orlí stezky: z chaty Ansbacher Hütte na Kaiserjochhaus (47.1682542,10.4032708)

powered by Rome2Rio

Hledat ubytování

Počet cestujících

Turistika v regionu

Ukázat více +

Jak se vám líbí tento článek?

Chcete dostat odpověď? Pak nám prosím napište pomocí kontaktního formuláře.

nahoru

Newsletter

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a těšte se na novinky ze srdce Alp!