Adlerweg-Etappe 20, © Tirol Werbung/Dominik Gigler
Adlerweg-Etappe 20, © Tirol Werbung/Dominik Gigler
Adlerweg-Etappe 20, © Tirol Werbung/Dominik Gigler
Adlerweg-Etappe 20, © Tirol Werbung/Dominik Gigler
Adlerweg-Etappe 20, © Tirol Werbung/Dominik Gigler
Adlerweg-Etappe 20, © Tirol Werbung/Dominik Gigler
Adlerweg-Etappe 20, © Tirol Werbung/Dominik Gigler
Adlerweg-Etappe 20, © Tirol Werbung/Dominik Gigler
Adlerweg-Etappe 20, © Tirol Werbung/Dominik Gigler
Adlerweg-Etappe 20, © Tirol Werbung/Dominik Gigler

20. etapa na Orlí stezce: Z horské chaty Hanauer Hütte na chatu Württemberger Haus

V Tyrolských horách často nepotkáte ani živáčka. Obzvláště to platí v horských výškách mezi Innem a Lechem, jednou z posledních divokých řek v Evropě. O to více se můžete soustředit na samotnou přírodu. A radši taky na cestu, protože ta vede přes strmé chodníky, štěrkové cesty, balvany a fixními lany jištěné skály. Poté pokračuje přes skalní spáry Hintere a Westliche Dremelscharte (případně můžete zvolit variantu přes Vordere/Westliche Dremelscharte) až k nádherným horským jezerům. Teplotu vody můžete vyzkoušet třeba v jezeře Schlenkersee pod stěnou Östliche Dremelscharte.

Orlí výhledy v Tyrolsku: Jako dva smaragdy v záři slunečních paprsků se třpytí horská jezera Parzinnseen. V karových jezerech se nádherně odrážejí okolní vrcholky tyrolských hor Dremelspitze a Dremelscharte. Na své si přijdou i milovníci a fotografové alpské flóry. Oblast Parzinn v pohoří Hochkar je vyhlášená pro své bohatství alpských květin.

Orlí odměna v Tyrolsku: I přes napnutá fixní lana ve skalní spáře Roßkarscharte skončíte občas na všech čtyřech. Zejména když je skála mokrá a klouže. Ani další cesta není úplně zadarmo. Nejdříve sestup skrz úzkou skalní rokli a pak následuje náročné suťové pole. O to více si pak ale vychutnáte pohodlí a odměnu ve formě piva nebo jablečného štrůdlu na horské chatě Württemberger Haus.

otevřít interaktivní mapku

Výchozí bod  

Hanauer Hütte

Cílový bod

Württemberger Haus

Pohoří

Délka

11 km

Doba chůze

7 h

Charakteristika

  • Bezbariérové pěší túry
  • Okružní trasa

Obtížnost

těžké (černé stezky)

nadmořská výška

2 480 m 1 900 m

Stoupání (vertikální metry): 1 240 m
Klesání (vertikální metry): 930 m

Kondice*

Technika*

Nejlepší roční období

LED
ÚNO
BŘE
DUB
KVĚ
ČRV

ČRN
SRP
ZÁŘ
ŘÍJ
LIS
PRO

* Jedná se orientační údaje a doporučení. Prosím vezměte v úvahu vaše osobní schopnosti a aktuální počasí. Neručíme za správnost uvedených informací.

Orlí stezka

Toto je etapa Orlí stezky - nejznámější dálkové turistické trasy v Tyrolsku.

Ke stažení

Popis trasy

Začátek etapy: Hanauer Hütte

Přímo za horskou chatou Hanauer Hütte vyražte po značení na "Württemberger Haus". O něco později se cesta rozděluje. Překvapivě se držte ukazatele na horskou chatu "Steinseehütte", i když vás jedna ze směrovek bude lákat do cíle etapy na chatu "Württemberger Haus". Stezka se po druhé rozdělí těsně před potokem. Na rozcestí jsou hned dva ukazatele na chatu “Steinseehütte”, nemůžete tedy zabloudit.  Varianta přes Hintere/ Östliche Dremelscharte vede do leva po stezce č. 625. Stále se držte ukazatele na chatu "Steinseehütte". Prudce vystoupáte do kotle mezi vrcholky hor Dremelspitze a Kleiner Schlenkerspitze. Následuje náročné stoupání suťovištěm směrem na Östliche Dremelscharte. V horním úseku musíte přetraverzovat úzký žlab, který je zajištěný fixním lanem. Na druhé straně už je cesta lepší. Nejdříve sice strmě klesá po alpských loukách, ale poté se sklon postupně zmírňuje. Kolem malebného jezera Steinsee vede už pohodlná cesta až ke stejnojmenné horské chatě Steinseehütte.

Občerstvení: Horská chata Steinseehütte

Po obědě vás čeká pohodlný začátek. Nejdříve krátký sestup, po kterém následuje mírný výšlap na Steinkarscharte. Cesta pokračuje přes travnaté svahy a suťová pole. Tady opět začíná strmé stoupání skrz skály a sutí až na Roßkarscharte. Když se dostanete do sedla, čeká na vás prudký sestup úzkou roklí s nataženými fixními lany. Rokle se mírně rozšiřuje do karové pánve. Suťoviště se střídají s horskými pastvinami a mírně stoupáte. Před vámi je velmi strmý výstup na Gebäudjoch. Teď to bude trochu nepohodlné. Prudký sestup po nezajištěné cestě. Později stezka přechází do serpentin a vy už se blížíte k horské chatě Württemberger Haus (2,220 metrů), která je nádherně usazená do kotle pod horou Obermedriol.

Cíl etapy: Württemberger Haus

Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

vaše cílová adresa: Pfafflar

powered by Rome2Rio

Hledat ubytování
Počet cestujících

Turistika v regionu

Ukázat více +
nahoru
Zpravodaj

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje a těšte se na novinky ze srdce Alp!