20. etapa Orlí stezky, © Tirol Werbung/Dominik Gigler
20. etapa Orlí stezky, © Tirol Werbung/Dominik Gigler
20. etapa Orlí stezky, © Tirol Werbung/Dominik Gigler
20. etapa Orlí stezky, © Tirol Werbung/Dominik Gigler
20. etapa Orlí stezky, © Tirol Werbung/Dominik Gigler
20. etapa Orlí stezky, © Tirol Werbung/Dominik Gigler
20. etapa Orlí stezky, © Tirol Werbung/Dominik Gigler
20. etapa Orlí stezky, © Tirol Werbung/Dominik Gigler
20. etapa Orlí stezky, © Tirol Werbung/Dominik Gigler
20. etapa Orlí stezky, © Tirol Werbung/Dominik Gigler

20. etapa Orlí stezky: Z chaty Hanauer Hütte na Württemberger Haus

Jakmile dojdete na prostorné pláně mezi řekami Inn a Lech, ocitnete se ve skutečném vysokohorském prostředí, kde potkáte jen minimum dalších lidí. Pokud na horách rádi vyhledáváte samotu a zároveň si s chutí vyšlápnete na pořádný trek, pak je tato etapa Orlí stezky tím pravým pro vás.

Na trase 20. etapy Orlí stezky mezi ostrými skalními stěnami prožijete ten zvláštní a stále vzácnější pocit osamělosti, který přichází uprostřed drsného terénu na odlehlých místech daleko od civilizace. Při zdolávání ostrých výšlapů na strmých svazích se sutinami a velkými balvany, kde v nejobtížnějších úsecích pomáhají ocelová jistící lana, se však nenechávejte příliš okouzlit nádhernými výhledy a raději se pozorně dívejte pod nohy.

Vystoupejte po stezce kolem několika horských jezer na hřeben Östliche / Hintere Dremelscharte (2493 m). Pokud máte dost sil a chuť na další dobrodružství, vydejte se ještě oklikou k jezeru Schlenkersee, které je skutečným skvostem uprostřed překrásné horské scenérie. Následuje dlouhé klesání, kde se zhruba v polovině svahu nabízí zastávka u krásného jezera Steinsee, v jehož hladině se jasně odráží okolní pohoří. Pak zbývají ještě dvě táhlá stoupání, než se na planině pod skalní stěnou konečně vynoří cíl – chata Württemberger Haus.

Pouze na této etapě

Orlí vyhlídka

Dvojice nedotčených jezer Parzinn, která jsou zasazena ve vysokohorském ledovcovém karu, patří k vůbec nejhezčím vodním plochám v této oblasti. Z míst u jezer se smaragdovou hladinou, ve které se zrcadlí okolní krajina, se otevírají nádherné výhledy na nedalekou horu Dremelspitze a hřeben Dremelscharte. Zvlněné travnaté pláně ve členitém okolním terénu bývají porostlé duhovou záplavou divokých květin.

Orlí zážitek 

Na hřebeni Rosskarscharte je několik nepříjemně exponovaných míst a úzký žlab, který může být za deště kluzký. Na stezce je proto připraven kotevní systém pomocných lan, kterých se můžete přidržovat. Obtížný je také sestup, kde stezka vede do úzké a strmé strže vyplněné kameny. Odměnou za vynaloženou dřinu vám bude příjemná obsluha a vydatné jídlo v chatě Württemberger Haus.

Tip! Na chatě Württemberger Haus je stanice Black Diamond Service, kde můžete dostat bezplatnou náhradu za zlomenou trekingovou hůl nebo ztracenou rukavici.

Na trase 20. etapy Orlí stezky mezi ostrými skalními stěnami prožijete ten zvláštní a stále…

Přečtěte si vícezobrazit méně
otevřít interaktivní mapku

Výchozí bod  

Hanauer Hütte

Cílový bod

Württemberger Haus

Pohoří

Délka

4,3 km

Celková doba chůze

3 h 30 min

Charakteristika

  • Bezbariérové pěší túry
  • Okružní trasa

Obtížnost

těžká (černé stezky)

Nadmořská výška

2 480 m 1 902 m

Stoupání (vertikální metry): 587 m
Klesání (vertikální metry): 446 m

Kondice*

Technika*

Nejlepší roční období

LED
ÚNO
BŘE
DUB
KVĚ
ČRV

ČRN
SRP
ZÁŘ
ŘÍJ
LIS
PRO

* Jedná se orientační údaje a doporučení. Prosím vezměte v úvahu vaše osobní schopnosti a aktuální počasí. Neručíme za správnost uvedených informací.

Orlí stezka

Toto je etapa Orlí stezky - nejznámější dálkové turistické trasy v Tyrolsku.

Ke stažení

Popis trasy

Start: Hanauer Hütte

Hned za chatou Hanauer Hütte začíná stezka se značením na Württemberger Haus. Až po chvíli dorazíte na rozcestí, zvolte směr k chatě Steinseehütte (pozor, ne Württemberger Haus). U potoka se stezka opět větví a nejspíš vás bude mást, že je zde směr Steinseehütte označený dvakrát. V každém případě pokračujte doleva po stezce č. 625 na hřeben Östliche/Hintere Dremelscharte. Odtud sledujte cedule k chatě Steinseehütte. Zanedlouho trasa vystoupá po strmém svahu a zamíří do kotliny mezi vrcholy Dremelspitze a Kleiner Schlenkerspitze. Nyní máte před sebou několik suťových svahů, až je překonáte, jděte stále dál po stezce do kopce přes ledovcový kar směrem na hřeben Östliche Dremelscharte. V posledním úseku stoupání musíte projít úzkou skalnatou roklí, kde jsou připravena pomocná kotevní lana. Na druhé straně stezka zpočátku prudce klesá přes louky a pak pokračuje pozvolnějším sklonem kolem malebného jezera Steinsee k chatě Steinsee Hütte.

Občerstvení: Steinsee Hütte

Za chatou stezka vede z mírného kopce, poté pro změnu zase mírně stoupá k soutěsce Steinkar a za ní pokračuje přes další suťové svahy. Následuje úsek do prudkého kopce a pak kolem skal až na hřeben Roßkarscharte. Za hřebenem přichází na řadu strmý sestup úzkou skalní soutěskou, kde jsou ke skále ukotvena pomocná lana a pak cesta vede přes rozšiřující se ledovcový kar dolů do kotliny. Tam stezka zamíří přes další suťové svahy a potom nejprve mírně, postupně však stále ostřeji vystoupá do sedla Gebäudjoch. Za sedlem je stezka stává více kamenitá, musíte zde výrazně zpomalit tempo, když slézáte dolů a stále obcházíte nějaké velké balvany. Až dorazíte ke svahu porostlému klečí, můžete opět zrychlit, stezka zde klesá a klikatí se až do cíle 20. etapy Orlí stezky na chatě Württemberger Haus. Chata, kde na vás čeká srdečné přivítání, je zasazena v ledovcovém karu Obermedriol v nadmořské výšce 2220 m.

Cíl: Württemberger Haus

Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

Váš cíl: 20. etapa Orlí stezky: Z chaty Hanauer Hütte na Württemberger Haus (47.24983,10.59079)

powered by Rome2Rio

Hledat ubytování

Počet cestujících

Turistika v regionu

Ukázat více +

Jak se vám líbí tento článek?

Chcete dostat odpověď? Pak nám prosím napište pomocí kontaktního formuláře.

nahoru

Newsletter

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a těšte se na novinky ze srdce Alp!