© Zillertal Arena
© Zillertal Arena
© Joe Wörgötter
© Joe Wörgötter
© TVB Mayrhofen
© TVB Mayrhofen
© Achensee Tourismus
© Achensee Tourismus

Cyklistická houpačka - etapa 10: Mayrhofen - Pertisau

Tato úžasná 70 km dlouhá etapa, na které pomohou ušetřit cenné síly celkem tři lanovky, na cestě k jezeru Achensee protíná údolí Zillertal.

Na desáté etapě cyklistické houpačky v souboji s výškovými metry významně pomáhá trojice lanovek. Kromě tří pohodlných a „bezpracných“ cest do kopce se můžete těšit na adrenalinové sjezdy, úchvatné výhledy na Zillertalské Alpy, výhled do údolí Stilluptal z vrcholu Penkenjoch Col, malebné vesničky podél zillertalské cyklostezky a nakonec pobřeží nádherného jezera Achensee. Třešinkou na dortu je závěrečný pětikilometrový úsek z Maurachu do Pertisau po rovince podél hladiny jezera. Pohled na horskými hřebeny obklopené jezero Achensee, které připomíná fjord, je nezapomenutelným zážitkem.

Tipy a informace   

Detailní informace o této etapě včetně GPS souřadnic, alternativních variant včetně singletrailů a tipy na zastávky s občerstvením nebo cyklistické služby na trase najdete níže v sekci ke stažení.   

Na desáté etapě cyklistické houpačky v souboji s výškovými metry významně pomáhá…

Přečtěte si vícezobrazit méně
otevřít interaktivní mapku

Pohoří

Karwendel

Délka

74,2 km

Charakteristika

  • Okružní výlety
  • Bezbariérové
  • Dobíjecí stanice pro horská kola

Obtížnost

těžká

Nadmořská výška

2 080 m 520 m

Celkové převýšení (stoupání včetně lanovky): 4 303 m
Stoupání (vertikální metry): 1 230 m
Klesání (vertikální metry): 2 300 m

Kondice*

Nejlepší roční období

LED
ÚNO
BŘE
DUB
KVĚ
ČRV

ČRN
SRP
ZÁŘ
ŘÍJ
LIS
PRO

* Jedná se orientační údaje a doporučení. Prosím vezměte v úvahu vaše osobní schopnosti a aktuální počasí. Neručíme za správnost uvedených informací.

Popis trasy

Cesta začíná u spodní stanice lanovky Penkenbahn, která vás vyveze do výšky 1800 metrů nad mořem. Pak vyjedete ještě o 200 metrů výš až na hřbet Penkenjoch, odkud trasa míří dolů do údolí a dále vede po zillertalské cyklostezce až do obce Zell am Ziller.   

V Zellu vyjedete lanovkou Rosenalmbahn do prostřední stanice, skočíte na kolo a pokračujete po půlkilometrové cestě podél pěší stezky, kde se občas tvoří kluzký terén. Pak přijde na řadu příjemný sjezd do obce Stumm, kde se napojíte na zillertalskou cyklostezku a dojedete do Strassu. Dále zamiřte údolím Inntal po inntalské cyklostezce na západ do Fügenu, kde vás čeká krátké stoupání ke spodní stanici lanovky Spieljochbahn.

Mějte na paměti, lanovka Spieljochbahn vozí cyklisty s koly jen do 15 hod a vydejte se proto ráno na cestu včas, abyste to stihli. Od horní stanice lanovky pokračujte kolem kapličky Arzjochkapelle na břehu vodní nádrže a chaty Kaunzalm. Následuje nepříjemný kopec, kde musíte překonat 200 výškových metrů a pak odměna v podobě sjezdu kolem chaty Koglmoosalm a vesničky Gallzein až do obce Buch v údolí Inntal.         

Po krátkém úseku na inntalské cyklostezce odbočte do Wiesingu a máte před sebou poslední stoupání do obce Maurach na břehu jezera Achensee. Alternativou je cesta vlakem Achenseebahn – nejstarší parní zubačkou v Evropě. Poslední kilometry po rovince podél hladiny jezera do Pertisau jsou po celém dni v sedle vyloženě odpočinkové.

Místa u trasy

Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

Váš cíl: Cyklistická houpačka - etapa 10: Mayrhofen - Pertisau (47.163635754,11.86126168)

powered by Rome2Rio

Hledat ubytování

Počet cestujících

Jak se vám líbí tento článek?

Chcete dostat odpověď? Pak nám prosím napište pomocí kontaktního formuláře.

nahoru

Newsletter

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a těšte se na novinky ze srdce Alp!