Mayrhofen

Kdysi patřil mezi nejvyhlášenější tržní města, dnes je Mayrhofen situovaný na samém konci údolí Zillertal příjemným horským letoviskem, které návštěvníkům nabízí kombinaci množství rozmanitých aktivit i skvělé podmínky pro odpočinek.

V Tyrolsku se traduje, že obyvatelé údolí Zillertal se od svých krajanů trochu liší – jsou drsní i přizpůsobiví, chytří a se smyslem pro obchod, a zároveň jsou kreativní a známí pro svůj hudební talent. Proto nemůže být žádným překvapením, že je tento region proslulý nejen jako rodiště proslulých horolezců, ale také hudebníků. Mnoho lidí považuje Zillertal za vůbec nejtypičtější údolí v Tyrolsku – navzdory tomu (nebo možná právě proto), že má nezvykle široké dno a obklopují ho jemně se svažující pohoří. Ústředním bodem Zillertalu je právě Mayrhofen situovaný až na samém konci údolí, kde se setkávají rozmanité lidské i přírodní charakteristiky této oblasti a jejích obyvatel.

Mayrhofen zůstal až do dnešních dnů tržním městem a je na to hrdý. Zdejší lidé jsou zaneprázdnění, ale zároveň vždy bodří a veselí. Hosté v zimě i v létě ocení vynikající infrastrukturu. Děti a teenageři, kteří hledají akci a dobrodružství na sjezdovkách, si zaručeně přijdou na své ve snowparku Vans Penken Park nebo Funslope Ahorn, zatímco horolezci a lezci po ledopádech se mohou vypravit po stopách legendárního extrémního horolezce Petera Habelera. Mayrhofen je také domovem nejprudší rakouské sjezdovky - jmenuje se příznačně „Harakiri” a v nejstrmějších úsecích má sklon 78 %. Ti, kdo preferují klidnější a pohodovější dovolenou, mají v letních měsících na výběr bezpočet různě obtížných turistických stezek, zatímco v zimě na ně čeká kouzelná a třpytícím se sněhem zasypaná krajina, která láká k procházkám na sněžnicích. Mayrhofen má skutečně něco pro každého!

V Tyrolsku se traduje, že obyvatelé údolí Zillertal se od svých krajanů trochu liší – jsou…

Přečtěte si vícezobrazit méně

Aktivity v MayrhofenVšechny aktivity+
© Mayrhofner Bergbahnen
© Mayrhofen-Hippach/Frank Bauer
© Mayrhofner Bergbahnen
© Naturpark Zillertaler Alpen

Oblíbené ubytování v Mayrhofen


Hledat ubytování

Počet cestujících
Příjezd Mayrhofen

Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

Váš cíl: Dursterstr. 225, Mayrhofen, Österreich

powered by Rome2Rio

Jak se vám líbí tento článek?

Chcete dostat odpověď? Pak nám prosím napište pomocí kontaktního formuláře.

nahoru

Newsletter

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a těšte se na novinky ze srdce Alp!