Bike Trail Tirol: jezero Pillersee
Bike Trail Tirol: jezero Pillersee

Bike Trail Tirol, etapa 12: varianta Pillersee

Etapu z Kössenu do Kitzbühelu lze absolvovat také po alternativní cyklotrase o délce 42 kilometrů, na kterých vyšlápnete 850 výškových metrů. Jde o poměrně dlouhou, avšak mimořádně scénickou trať střední obtížnosti.

  • Trasa vede převážně dnem údolí, avšak rovinaté úseky doplňuje celá řada stoupání a sjezdů s velkým převýšením.
  • Mezi největší taháky této alternativní trasy patří křišťálově čisté jezero Pillersee, které za horkých letních dnů láká k osvěžujícímu vykoupání.
  • V půvabném údolí Wiesental najdete malé jezírko Wiesensee: cyklostezka dále míří nad vesnici Fieberbrunn směrem k Mühlbachu, kde se napojíte na etapu vedoucí z Kössenu do Kitzbühelu. Vrchol Kitzbüheler Horn už na vás čeká!

Trasa vede převážně dnem údolí, avšak rovinaté úseky doplňuje celá řada stoupání…

Přečtěte si vícezobrazit méně
otevřít interaktivní mapku

Výchozí bod

Erpfendorf

Cílový bod

Mühlbach

Pohoří

Délka

42 km

Časová náročnost

4 h

Charakteristika

  • Okružní výlety
  • Bezbariérové
  • Dobíjecí stanice pro horská kola

Obtížnost

střední

Nadmořská výška

970 m 610 m

Stoupání (vertikální metry): 850 m
Klesání (vertikální metry): 770 m

Popis trasy

Držte se zelených ukazatelů s logem Bike Trail Tirol, které vás dovedou do vesnice Erpfendorf. Tam se dejte do mírného kopce směrem na Waidring (asi hodinu jízdy od startu). V centru Waidringu pak zamiřte doprava na silnici do obce St. Ulrich am Pillersee. Po dvou kilometrech odbočte vpravo na malý most, přejeďte přes silnici a pokračujte k jezeru Pillersee (kde se za dobrého počasí nabízí možnost koupání). Od jezera se vydejte podle ukazatelů do St. Ulrich a pak do Hochfilzenu, projeďte mezi loukami a pak pokračujte po zpevněné cestě směrem na jihovýchod do údolí Wiesental. Asi po kilometru jízdy tímto údolíčkem odbočte doleva a krátce poté zase doprava na lesní stezku, která vede rovnoběžně se silnicí. Dále se cesta vine kolem jezera Wiesensee (další možnost koupání) a pak zamíří do Warminger Weiler poblíž Hochfilzenu (1,5 hodiny z Waidringu). Pokračujte po cyklostezce č. 252 (Rundweg Buchensteinwand) dalších zhruba 10 km. Stezka vede přes les nad Fieberbrunnem a lehce stoupá do vesnice St. Jakob in Haus. Tam odbočte doleva na hlavní silnici, jeďte po ní 250 metrů a pak sjeďte doprava na Fieberbrunn. Držte se zelených ukazatelů (a později cedulí na St. Johann) až k domům v Mühlbachu na půl cesty mezi Fieberbrunnem a St. Johann (1,5 hodiny z Warmingeru). Alternativní etapa končí v místech, kde se - krátce před začátkem stoupání na Kitzbühler Horn - napojuje na trasu z Kössenu do Kitzbühelu.

Místa u trasy

Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

Váš cíl: Bike Trail Tirol, etapa 12: varianta Pillersee (47.570246,12.468518)

powered by Rome2Rio

Hledat ubytování

Počet cestujících

Jak se vám líbí tento článek?

Chcete dostat odpověď? Pak nám prosím napište pomocí kontaktního formuláře.

nahoru

Newsletter

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a těšte se na novinky ze srdce Alp!