Hochfilzen

Hochhfilzen leží v údolí Pillerseetal nedaleko sedla Griessen, které spojuje Tyrolsko a Salcbursko. Nad obcí se z jedné strany tyčí mohutné pohoří Loferer a z druhé Kitzbühelské Alpy.

Hochfilzen, který je domovem 1150 obyvatel, se pravidelně vždy v prosinci stává dějištěm Světového poháru v biatlonu. Míří sem nejlepší borci z mnoha zemí a městečko je středem pozornosti celého sportovního světa. Současně se závodníky přijíždějí také fanoušci, kteří chtějí vidět své favority v akci a když je omrzí povzbuzování, mají možnost vyzkoušet svou vlastní běžkařskou techniku na některé z mnoha tratí, které se vinou všude kolem. Ti, kdo preferují sjezdové lyžování nebo snowboard, mají k dispozici lyžařský resort Buchensteinwand ve výšce 1456 m. Anebo mohou zamířit do pouhých několik kilometrů vzdálených středisek Fieberbrunn či Waidring/Steinplatte. V létě je nejčastější outdoorovou aktivitou pěší turistika. Oblíbená trasa vede na vrchol Buchensteinwand, kde stojí 30 m vysoký dřevěný kříž, jehož vrchol i ramena slouží jako originální vyhlídkové plošiny. Po náročném treku neuškodí ulevit znavených nohám v Kneippově chodníku pro vodní terapii u krásného jezera Wiesensee. Nedaleko je také horolezecká oblast ideální pro začátečníky a rodiny s menšími dětmi. Za horkých letních dnů se dá příjemně ochladit v jezerech Pillersee a Badesee Waidring.

oblíbené ubytování v Hochfilzen


Hledat ubytování
Počet cestujících

služby

Příjezd Hochfilzen

Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

vaše cílová adresa: Dorf 35, Hochfilzen

powered by Rome2Rio

nahoru
Zpravodaj

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje a těšte se na novinky ze srdce Alp!