© Tirol Werbung/Peter Neusser
© Tirol Werbung/Peter Neusser
© Tirol Werbung/Peter Neusser
© Tirol Werbung/Peter Neusser

Cyklistická houpačka - etapa 06: Seefeld in Tirol - Fulpmes

Nejdelší etapa (60,4 km) celé tyrolské cyklistické houpačky projíždí ze severu na jih napříč údolím Inntal a dále směrem k Brennerskému průsmyku.

Po sportovním sjezdu do údolí Inntal následuje drsné stoupání, kde vám sice pomůže lanovka Muttereralmbahn, ovšem i tak vás na této etapě čeká celkem 1350 výškových metrů, které musíte překonat vlastními silami. Za vynaloženou námahu vás však odškodní celkem 2170 výškových metrů sjezdu i působivý výhled od horní stanice lanovky na Innsbruck a štíty pohoří Nordkette. Impozantní stoupání, dech beroucí sjezdy – co víc byste si mohli přát?

Tipy a informace   

Detailní informace o této etapě včetně GPS souřadnic, alternativních variant, singletreků a tipů na zastávky s občerstvením nebo cyklistické služby na trase najdete níže v sekci ke stažení

otevřít interaktivní mapku

Výchozí bod

Seefeld in Tirol

Cílový bod

Fulpmes

Pohoří

Délka

60,4 km

Charakteristika

  • Okružní výlety
  • Bezbariérové
  • Dobíjecí stanice pro horská kola

Obtížnost

střední

nadmořská výška

1 760 m

Celkové převýšení (stoupání včetně lanovky): 2 000 m
Stoupání (vertikální metry): 1 350 m
Klesání (vertikální metry): 2 170 m

Kondice*

* Jedná se orientační údaje a doporučení. Prosím vezměte v úvahu vaše osobní schopnosti a aktuální počasí. Neručíme za správnost uvedených informací.

Popis trasy

Šestá etapa vede ze Seefeldu po vedlejších silnicích a dále po nádherné cyklostezce klesá do údolí Inntal (objíždí tak sjezd z vrcholu Zirler Berg, kde je jízda na kole zakázána). Na jižní straně Inntalu následuje dlouhé stoupání po úzké silnici s táhlými zatáčkami až do výše položeného údolí Sellraintal. Dále trasa míří směrem na jih podél potoka Fotscher Bach, pak potok přejíždí, odbočuje směrem na východ a pokračuje po vrstevnici nad údolím Inntal do obce Mutters. Tam vás lanovka Muttereralmbahn vyveze do nadmořské výšky 1600 metrů, odkud se otevírají fantastické výhledy na Innsbruck. Až se pokocháte a dofotíte, pokračujte po lesní cestě na atraktivní sjezd do údolí Stubaital o 600 metrů níže. Ve finále vás před cílem etapy ve Fulpmes čeká ještě stoupání 200 výškových metrů.   

Místa u trasy

Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

vaše cílová adresa: Seefeld

powered by Rome2Rio

Hledat ubytování
Počet cestujících
nahoru
Zpravodaj

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje a těšte se na novinky ze srdce Alp!