© Tirol Werbung/Peter Neusser
© Tirol Werbung/Peter Neusser
© Tirol Werbung/Peter Neusser
© Tirol Werbung/Peter Neusser

Cyklistická houpačka - etapa 06: Seefeld in Tirol - Fulpmes

Nejdelší etapa (60,4 km) celé tyrolské cyklistické houpačky projíždí ze severu na jih napříč údolím Inntal a dále směrem k Brennerskému průsmyku.

Po sportovním sjezdu do údolí Inntal následuje drsné stoupání, kde vám sice pomůže lanovka Muttereralmbahn, ovšem i tak vás na této etapě čeká celkem 1350 výškových metrů, které musíte překonat vlastními silami. Za vynaloženou námahu vás však odškodní celkem 2170 výškových metrů sjezdu i působivý výhled od horní stanice lanovky na Innsbruck a štíty pohoří Nordkette. Impozantní stoupání, dech beroucí sjezdy – co víc byste si mohli přát?

Tipy a informace   

Detailní informace o této etapě včetně GPS souřadnic, alternativních variant, singletreků a tipů na zastávky s občerstvením nebo cyklistické služby na trase najdete níže v sekci ke stažení

Po sportovním sjezdu do údolí Inntal následuje drsné stoupání, kde vám sice pomůže lanovka…

Přečtěte si vícezobrazit méně
otevřít interaktivní mapku

Výchozí bod

Seefeld in Tirol

Cílový bod

Fulpmes

Pohoří

Délka

60,4 km

Charakteristika

  • Okružní výlety
  • Bezbariérové
  • Dobíjecí stanice pro horská kola

Obtížnost

střední

Nadmořská výška

1 760 m

Celkové převýšení (stoupání včetně lanovky): 2 000 m
Stoupání (vertikální metry): 1 350 m
Klesání (vertikální metry): 2 170 m

Kondice*

* Jedná se orientační údaje a doporučení. Prosím vezměte v úvahu vaše osobní schopnosti a aktuální počasí. Neručíme za správnost uvedených informací.

Popis trasy

Šestá etapa vede ze Seefeldu po vedlejších silnicích a dále po nádherné cyklostezce klesá do údolí Inntal (objíždí tak sjezd z vrcholu Zirler Berg, kde je jízda na kole zakázána). Na jižní straně Inntalu následuje dlouhé stoupání po úzké silnici s táhlými zatáčkami až do výše položeného údolí Sellraintal. Dále trasa míří směrem na jih podél potoka Fotscher Bach, pak potok přejíždí, odbočuje směrem na východ a pokračuje po vrstevnici nad údolím Inntal do obce Mutters. Tam vás lanovka Muttereralmbahn vyveze do nadmořské výšky 1600 metrů, odkud se otevírají fantastické výhledy na Innsbruck. Až se pokocháte a dofotíte, pokračujte po lesní cestě na atraktivní sjezd do údolí Stubaital o 600 metrů níže. Ve finále vás před cílem etapy ve Fulpmes čeká ještě stoupání 200 výškových metrů.   

Místa u trasy

Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

Váš cíl: Cyklistická houpačka - etapa 06: Seefeld in Tirol - Fulpmes (47.326180135,11.176821355)

powered by Rome2Rio

Hledat ubytování

Počet cestujících

Jak se vám líbí tento článek?

Chcete dostat odpověď? Pak nám prosím napište pomocí kontaktního formuláře.

nahoru

Newsletter

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a těšte se na novinky ze srdce Alp!