Fulpmes


Fulpmes je oblíbené prázdninové středisko, ležící uprostřed Stubaiského údolí, mezi nekonečnými alpskými loukami. Nachází se v nadmořské výšce 937 metrů. Zde se cítí dobře jak rodiny tak i sportovci.

Fulpmes v létě

  • Lanovka Kreuzjochbahn vás zaveze do sportovního areálu Schlick 2000. Ten je v zimě rájem pro lyžaře a snowboardisty a v létě zase pro turisty. Tady na vás také bude čekat nádherný výhled do celého údolí Stubaital a Inntal a na impozantní pohoří Kalkkögel tzv. Dolomity severního Tyrolska.
  • Zvláštností je tu alpský zážitkový park Alpen-Erlebnispark, kde najdete Klettergarten, bivakovou jeskyni, naučnou stezku o alpských rostlinách a také jedno z nekrásnějších jezer Alp. Bezbariérová vyhlídková cesta Vás zavede k vyhlídkové plošině „StubaiBlick“.
  • V tzv. Bike Akademie se mohou fanoušci kol naučit základy jízdy na horském kole až po náročné trasy. V Hochseilgarten ve Fulpmesu stoupne jistě každému jeho tep do výšky.
  • Ve Fulpmesu se narodil mezinárodně uznávaný architekt Clemens Holzmeister. Ten se podstatně podílel na důležitých stavbách ve městě, mimo jiné také na stavbě svatého hrobu z roku 1952 pro farní kostel Fulpmesu.

Fulpmes v zimě

  • 25 sjezdových tratí nabízí středisko Schlick 2000, které najdete na okraji vesnice. V tzv. BIG Familiy Skizentrum se mohou děti při rodinné dovolené naučit lyžovat formou hry a také pro batolata od 3 měsíců tu najdete profesionální opatrování. Rodiče si tak mohou užít klidného lyžování.
  • Fulpmes je také rodné město vyjímečného skokana na lyžích Gregora Schlierenzauera.
  • Nenechte si ujít návštěvu tradičního muzea s jesličkami, historické kovářské muzeum či farní kostel „Pfarrkirche zum Heiligen Vitus“.
  • Vesnice má 130 ubytování: od soukromých pokojů, přes horské chaty až po luxusní hotely – nabídka je tu opravdu široká.

© Stubai Tirol
© Stubai Tirol
© Stubai Tirol
© 1. Adventure Park Tirols - outdoorprofi.at

oblíbené ubytování v Fulpmes


Všechny apartmány v Fulpmes Všechny hotely v Fulpmes
vhodné pro

rodiny
44% (33)

páry
39% (29)

Solo
17% (13)

Business
0% (0)

Data based on verified customer ratings from a selection of online booking websites. (Source: Trust You)

Hledat ubytování


otevřít interaktivní mapku
Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

vaše cílová adresa: Fulpmes

powered by Rome2Rio

Kontakt

Tourismusbüro Fulpmes
Bahnstraße 17
6166 Fulpmes
t   +43.501881.200
f   +43.501881.299
e   info@stubai.at

nahoru
Zpravodaj

Přihlaste se k odběru bezplatného zpravodaje a těšte se na novinky ze srdce Alp.

Live Chat
Live Chat