Orlí stezka etapa O9, © Tirol Werbung/Frank Bauer
Orlí stezka etapa O9, © Tirol Werbung/Frank Bauer
Orlí stezka etapa O9, © Tirol Werbung/Frank Bauer
Orlí stezka etapa O9, © Tirol Werbung/Frank Bauer
Orlí stezka etapa O9, © Tirol Werbung/Frank Bauer
Orlí stezka etapa O9, © Tirol Werbung/Frank Bauer
Orlí stezka etapa O9, © Tirol Werbung/Frank Bauer
Orlí stezka etapa O9, © Tirol Werbung/Frank Bauer
Orlí stezka etapa O9, © Tirol Werbung/Frank Bauer
Orlí stezka etapa O9, © Tirol Werbung/Frank Bauer
Orlí stezka etapa O9: Stüdlhütte, © Grafik Zloebl
Orlí stezka etapa O9: Stüdlhütte, © Grafik Zloebl

O9. etapa Orlí stezky: Stüdlhütte - Lucknerhaus

Po přenocování na chatě Stüdlhütte, kde se během putování po Orlí stezce ocitnete nejblíž k majestátnímu Grossglockneru, se vydejte směrem na jih. Půjdete divukrásnou vysokohorskou krajinou po stezce Johann-Stüdl-Weg až na hřeben Pfortscharte, kde se před vámi otevřou výhledy na chatu Salmhütte a do sousední rakouské provincii Korutan. Dále pokračujte po stezce Luckner Weg k chatě Glorerhütte v sedle Berger Törl, odkud se stezka vine přes malebné zvlněné alpské louky a pastviny do údolí Bergerbach. Pak už vám zbývá jen závěrečný úsek celé Orlí stezky k chatě Lucknerhaus. Příchod do cíle je určitě důvodem k oslavě a chata na prosluněné planině, kde si můžete vychutnat poslední nádherné výhledy na Grossglockner, pro takovou mimořádnou příležitost nabízí ideální zázemí. Dolů do vesnice Kals vede od chaty Lucknerhaus scénická silnice Kals Glocknerstrasse.

Pouze na této etapě

Orlí vyhlídka

V této oblasti, kde působení přírodních sil vytvořilo skutečně čarokrásnou krajinu, můžete odhalit některá tajemství zdejší přírody na oblíbených naučných stezkách. Mezi ty nejlepší patří Geo stezka na trase Luckner Weg nebo stezka Glocknerspur - ThinkMountains, která vede od chaty Lucknerhaus. Na tomto závěrečném úseku celé Orlí stezky se nezapomeňte ohlédnout a důkladně si prohlédněte majestátní Großglockner, který se tyčí k nebi jako elegantní pyramida.

Orlí zážitek 

Cestu přes 2800 m vysoký vrchol Pfortscharte usnadňuje celá řada pomocných ocelových lan, která slouží jako užitečná opora a provedou vás kamenitým terénem plným úzkých říms, skalních výběžků, malých žlábků a krkolomných stoupání. Na některých exponovaných místech hrozí nebezpečí zásahu bleskem, proto se nedoporučuje podnikat tuto túru v počasí, kdy hrozí bouřky. Vždy si předem ověřte aktuální předpověď.

Pouze na této etapě Orlí vyhlídka V této oblasti, kde působení přírodních sil vytvořilo skutečně…

Přečtěte si vícezobrazit méně
otevřít interaktivní mapku

Výchozí bod  

Stüdlhütte

Cílový bod

Lucknerhaus

Pohoří

Délka

11 km

Celková doba chůze

5 h 30 min

Charakteristika

  • Bezbariérové pěší túry
  • Okružní trasa

Obtížnost

těžká (černé stezky)

Nadmořská výška

2 830 m 1 920 m

Stoupání (vertikální metry): 450 m
Klesání (vertikální metry): 1 330 m

Kondice*

Technika*

Nejlepší roční období

LED
ÚNO
BŘE
DUB
KVĚ
ČRV

ČRN
SRP
ZÁŘ
ŘÍJ
LIS
PRO

* Jedná se orientační údaje a doporučení. Prosím vezměte v úvahu vaše osobní schopnosti a aktuální počasí. Neručíme za správnost uvedených informací.

Orlí stezka

Toto je etapa Orlí stezky - nejznámější dálkové turistické trasy v Tyrolsku.

Ke stažení

Popis trasy

Start: Stüdlhütte

Od chaty Stüdlhütte, která je zasazena na horském hřebeni Fanotscharte v nadmořské výšce 2802 m, začněte pětiminutovým stoupáním na sever. Pak pokračujte podle značek Pfortscharte, Salmhütte, Glorer Hütte směrem na východ a nakonec po stezce AV 713 na jihovýchod. Tento úsek obchází morény ledovce Ködnitzkees a nad Viehbödenem se napojuje na stezku Johann-Stüdl-Weg (AV 702 B). Cesta je v tomto úseku dobře udržovaná a vine se po svazích s nízkým porostem. Až přejdete přes ledovcový kar, pokračujte stále vzhůru, na rozcestí neodbočujte doprava ke skalám, ale držte se směru k chatě Salmhütte. Cesta se vine v krátkých serpentinách přes suť a talus, avšak podklad na stezce zůstává stabilní až na hřeben Pfortscharte. Na druhé straně hřebene pak sestoupíte krátkým úsekem v podobném terénu. Až dojdete na rozcestí, vydejte se na jih směrem k chatě Glorer Hütte, pokračujte po stezce Luckner Weg zvlněným travnatým terénem a dále kolem jezera Upper Glatzsee k chatě Glorerhütte na vrcholu Berger Törl (2651 m).

Občerstvení: Glorerhütte

Široké údolí Bergtal pokrývají zvlněné alpské louky s morénami - zůstaly zde z dávných dob, kdy tuto oblast pokrýval led - sahající až k úžlabině, kterou protéká potok Glatzbach. Za chatou Glorerhütte vede stezka rovnoběžně s malou lanovkou, která sloužila k dopravě zásob a materiálu do údolí, pak překonává potoky a říčky a prochází přes horské louky. V těchto místech se prosím držte stezky, nenechávejte za sebou žádné stopy a dodržujte správnou etiketu pobytu v divočině. Nakonec se stezka napojí na polní cestu, která vás přivede ze svahu dolů k chatě Lucknerhaus, na konec této východotyrolské etapy a do cíle celé Orlí stezky - anebo k jejímu výchozímu bodu a začátku, pokud se rozhodnete putovat po stezce proti směru hodinových ručiček. V každém případě na konci vaší túry budete z této oblasti a jejích přírodních krás žasnout, ať už se rozhodnete jít jakýmkoli směrem.

Cíl: Lucknerhaus

Tip! Napište svůj vlastní příběh o Orlí stezce
Lidé, kteří absolvovali poslední východotyrolskou etapu, mohou napsat vlastní příběh o svém putování po Orlí stezce do speciální knihy o této nejznámější dálkové turistické trase. Kniha je k dispozici na chatě Lucknerhaus.

Informace k místu

Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

Váš cíl: O9. etapa Orlí stezky: Stüdlhütte - Lucknerhaus (47.054813356145,12.681302828268)

powered by Rome2Rio

Hledat ubytování

Počet cestujících

Turistika v regionu

Ukázat více +

Jak se vám líbí tento článek?

Chcete dostat odpověď? Pak nám prosím napište pomocí kontaktního formuláře.

nahoru

Newsletter

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a těšte se na novinky ze srdce Alp!