Eisseehütte v pohoří Venedigergruppe
Eisseehütte v pohoří Venedigergruppe
Etapa O3 Orlí stezky: Bonn-Matreier-Hütte, © Tirol Werbung/Raimund Mühlburger
Etapa O3 Orlí stezky: Bonn-Matreier-Hütte, © Tirol Werbung/Raimund Mühlburger

O3. etapa Orlí stezky: Eisseehütte - Bonn-Matreier-Hütte

Kam se jen podíváte, všude okolo vás jsou samé hory! Tato etapa, která se vine po trase vysokohorské stezky Venediger, vás provede přes zvlněné louky a strmé soutěsky do těsné blízkosti majestátních vrcholů, jako je Hoher Eicham, Grosser a Kleiner Hexenkopf, Säulkopf nebo Rauhkopf. Ano, půjdete drsným terénem. Ano, na trase jsou drsná stoupání a prudké sestupy. Ale netrvají dlouho a kouzelné výhledy na okolní scenérii vám zaručeně všechno úsilí bohatě vynahradí. Vrcholem této etapy Orlí stezky nejen co do nadmořských metrů je hřeben zvaný „Eselsrücken“ (doslova „oslí hřbet“), ze kterého se otevírají panoramatické výhledy na fascinující rozeklané vrcholky a horská sedla. Právě zde budete zaručeně fotit jako o život. Z oslího hřbetu už vám zbývá jen krátký sestup ke krásné, šindelem obložené chatě Bonn-Matreier-Hütte, která bude vaší základnou pro následující noc.

Pouze na této etapě

Orlí vyhlídka

Od chaty Eissee Hütte vás čeká příjemná hodinová procházka k jezeru Eissee, nedotčenému vodnímu šperku mezi skalními štíty. Chata Bonn-Matreier-Hütte s úchvatnými scenériemi všude okolo je zasazena na hřebeni na jižním úbočí pohoří Eichham, odkud se otevírají nejhezčí vyhlídky v této oblasti. Možná se vám zatočí hlava, až se budete snažit rozpoznat zdánlivě nekonečné množství vrcholů, které se před vámi prostírají, od pohoří Lasörling přes Dolomity až po pohoří Schober. Za jasného počasí zahlédnete dokonce i nejvyšší slovinskou horu Triglav (2864 m).

Orlí zážitek 

Pokud rádi šplháte na horské vrcholy, pak se můžete vydat na Hoher Eichham (3371 m), kam vede prudce stoupající stezka od chaty Bonn-Matreier-Hütte. Je to jedna z nejvýraznějších třítisícovek Venedigerského pohoří se čtyřmi hřebeny rozbíhajícími se do všech stran (stupeň obtížnosti II až III). Výšlap od chaty na vrchol zabere přibližně 3,5 hodiny.

Pouze na této etapě Orlí vyhlídka Od chaty Eissee Hütte vás čeká příjemná hodinová…

Přečtěte si vícezobrazit méně
otevřít interaktivní mapku

Výchozí bod  

Eisseehütte

Cílový bod

Bonn-Matreier-Hütte

Pohoří

Délka

7 km

Celková doba chůze

3 h 30 min

Charakteristika

  • Bezbariérové pěší túry
  • Okružní trasa

Obtížnost

středně těžká (červené stezky)

Nadmořská výška

2 750 m 2 380 m

Stoupání (vertikální metry): 600 m
Klesání (vertikální metry): 370 m

Kondice*

Technika*

Nejlepší roční období

LED
ÚNO
BŘE
DUB
KVĚ
ČRV

ČRN
SRP
ZÁŘ
ŘÍJ
LIS
PRO

* Jedná se orientační údaje a doporučení. Prosím vezměte v úvahu vaše osobní schopnosti a aktuální počasí. Neručíme za správnost uvedených informací.

Orlí stezka

Toto je etapa Orlí stezky - nejznámější dálkové turistické trasy v Tyrolsku.

Ke stažení

Popis trasy

Start: Eissee Hütte

Od chaty Eissee Hütte sejděte jen několik metrů k rozcestníku vysokohorské stezky Venediger, která míří vlevo na východní svahy údolí Timmeltal. Traverz přes jihozápadní hřeben vrcholu Hexenkopf vede po nenáročné vrstevnici; poté přejděte na západní hřeben vrcholu Hoher Eichham. Po příjemném a téměř rovinatém úvodním úseku je čas pustit se do práce. Stezka začne strmě šplhat po západním úbočí Wunwand, kde při výšlapu pomáhají kamenné schůdky a pomocná jistící lana. Stezka míří stále vzhůru a na kilometrovém úseku k jihozápadnímu hřebeni překonává několik svahů porostlých klestím. V těchto místech se pěšina větví a odbočuje k chatě Wallhornalm v údolí Timmeltal. Vysokohorská stezka však pokračuje po suťovém svahu jižně od Wunwandu a obchází menší výběžek jižního hřebene vrcholu Wunspitze. Po dalším půlhodinovém stoupání dorazíte k výklenku ve skále. O něco výš se stezka opět větví: vlevo na Obere Wunalm a vpravo na Untere Wunalm.

Trasa vysokohorské stezky Venediger nicméně pokračuje dál vysoko nad údolím Virgental, klesá a pak zase stoupá, tentokrát na hřeben Eselsrücken, který je vstupní branou do údolí Großes Niltal. Následuje sestup s celkem patnácti serpentinami do malé rokle a pak musíte přejít přes potůčky zurčící z ledovce Nilkees. Až je budete mít za sebou, uvidíte váš dnešní cíl - chatu Bonn-Matreier-Hütte, kde 3. etapa východotyrolské části Orlí stezky končí. Dobře udržovaná stezka s upravenými kamennými schůdky vás přivede k této majestátní chatě, která je proslulá vydatnými specialitami a příjemným zázemím k načerpání nových sil po celodenním "pochodovém cvičení".

Cíl: Bonn-Matreier-Hütte

Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

Váš cíl: O3. etapa Orlí stezky: Eisseehütte - Bonn-Matreier-Hütte (47.055499437712,12.379002143858)

powered by Rome2Rio

Hledat ubytování

Počet cestujících

Turistika v regionu

Ukázat více +

Jak se vám líbí tento článek?

Chcete dostat odpověď? Pak nám prosím napište pomocí kontaktního formuláře.

nahoru

Newsletter

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a těšte se na novinky ze srdce Alp!