© TVB Tannheimer Tal
© TVB Tannheimer Tal

Atrakce pro děti


Už víte, kam vyrazit s dětmi v létě? Rozhodněte se pro dovolenou v Tyrolsku - budete nadšeni!

Velká nabídka pro malé hosty: rodinná dovolená v Tyrolsku

Rodiče i děti se mohou těšit na nezapomenutelnou letní dovolenou v Tyrolsku. Můžete se vydat do Alpské zoo v Innsbrucku a nebo navštívíte jeden z několika zábavných parků. Najdete tu také spoustu možností ke koupání, hraní a sportu, jakožto rozmanité týdenní programy turistických spolků.

Lesní lanové centrum Fulpmes


© Tirol Werbung/Höfler Maria

Chcete si užít bezpečný adrenalin v korunách stromů. Vyražte do údolí Stubaital do lanového centra ve Fulpmes. Lesní lanové centrum ve Fulpmes je se 130 překážkami rozdělených do 13 různých tras největším lanovým parkem v Tyrolsku. Hlavní atrakcí je „projížďka“ na snowboardu mezi stromy a net swing, skok z 12 metrů do protější sítě. Možná právě tady potkáte rakouské skokany Gregora Schlierenzauera a Andrease Koflera, kteří si zde často zpestřují svoji přípravu.

Při zakoupení denní vstupenky můžete vyzkoušet všechny trasy bez stresu a zbytečného spěchání. 

 

Více informací: www.outdoorprofi.at

Jezero Achensee


© TVB Silberregion Karwendel

Kdo je na dovolené u Achensee, může si každý den dopřát nové zážitky: navštívit kravičky na pastvině nebo si na horské salaši pochutnat na vydatné svačině či císařském trhanci. A pak šup s dětmi na koupaliště u jezera. Snad na žádném jiném místě v Alpách se nedají lépe spojit horská dobrodružství s vodními radovánkami a koupáním jako u jezera Achensee.

Poznejte největší jezero Tyrolska - Achensee - ve všech jeho podobách. Jezero a okolní hory, až 2.500 metrů vysoké, mají připravenou hojnost prázdninových zážitků. Nejlepším společníkem pro letní štěstí je zážitková karta Achensee. Devět atrakcí jako jízda zubačkou či lodí po Achensee, dvě lanovky a několik muzeí lze využívat tak často, jak jen budete chtít.
Jako fjord, zasazené mezi pohoří Karwendel a Rofan, se prezentuje jezero Achensee. 9 km dlouhé a 133 m hluboké jezero je obklopeno obcemi Achenkirch, Maurach a Pertisau. Krajinné podmínky umožňují díky horám a jezeru spoustu různých sportovních aktivit i chvíle pohodové dovolené. Východní břeh jezera nabízí zejména pro rodiny s dětmi, požitkáře i sportovní nadšence ideální prostor k prozkoumání nových zastávek jezerní trasy, k joggingu, jízdě na kole, plavání nebo jen odpočinku na břehu.

Další informace: https://www.achensee.com/

Area 47


© ÖtztalTourismus/Rudi Wyhlidal

Jezero se všemi mokrými pokušeními tvoří střed centra Area 47. Na 47. stupni zeměpisné šířky nabízí louka venkovního centra Outdoor Action Playground vše, co se postará o vzrušení na zemi, ve vzduchu a v chladné vodě. V divoké vodě toku Ötztaler Ache manévrují dobrodružné raftingové lodě a ve skluzavkovém ráji Waterslide Park se můžete klouzat až do úmoru. Na skokanské věži je možný Cliff Diving a ve vodním kanálu ukazují odvážní s minibobem nebo na vodních lyžích akrobatické vložky. Centrum Area 47 na vstupu do údolí Ötztal nabízí nálož akcí rovnoměrně jak mladistvým, tak dospělým.

Více informate najdete na internetových stránkách: http://www.area47.at/

WildeWasserPark Stubai


© TVB Stubai Tirol/Andre Schönherr

Divoký vodní park WildeWasserPark v údolí Stubaital Vám představuje impozantním způsobem jakou sílu má voda a jak dokáže utvářet krajinu.

Toto lákadlo Stubaiských Alp je přístupné teprve druhým rokem. Stezka s "divokou vodou", která je součástí chráněného území WildeWasserPark, umožňuje i obyčejným turistům sáhnout si při cestě mezi skalami na ledovce, dravé řeky, a dokonce i vodopády.

  • V pěti hlavních obcích Neustift, Fulpmes, Telfes, Mieders a Schönberg Vás očekávají působivé vodopády.
  • Každopádne byste si neměli nechat ujít Divokou vodní cestu WildeWasserWeg vedoucí z Tschangelair Alm přes Sulzenauhütte, Dresdner Hütte a Regensburgerhütte. Můžete si zvolit putovat po cestě čtyři dny najednou nebo po jednotlivých etapách.
  • Léčivé prameny u poutního kláštera Maria Waldrast, romantické hory, horské slatiny nebo impozantní kaňony jsou jen malým výběrem ze všech „nej“ Divokého vodního parku WildeWasserPark.
  • Nechte na sebe zapůsobit vodopády Grawafall a Mischbachfall a užijte si ohromující výhledy z vrcholové plošiny Top of Tyrol v nadmořské výšce 3.210 m na horní stanici horské lanovky Stubaier Gletscherbahn.

Více informací najdete zde: http://www.stubaital.at

Zábavný vodní svět Hexenwasser Hochsöll


© Tirol Werbung/Robert Pupeter

Užijte si „mokroveselých“ stanovišť v zábavném vodním světě Hexenwasser v oblasti Hochsöll, kde je cákání nejen povoleno, ale dokonce vítáno. Voda je opravdovým středem zájmu. U čarovné vody budete zcela nepochybně mokří. Přes 60 „mokroveselých“ stanovišť, to je pro všechny děti prostě příliš lákavé.

Cákaní, dovádění a povyražení je zde žádoucí. Objevte nespočet možností, jak podpořit své dítě v přirozeném nutkání k pohybu. Tento úžasně rozmanitý zážitkový svět vás nechá zapomenout na všední starosti.

Voda je zde středem zájmu. Chcete li vnímat krásu a sílu horské vody všemi smysly a vytvořit si podvědomí o její hodnotě, pak je Vaším cílem Čarovná voda Hochsöll.

Těšte se na čarovné koupaliště u čarovného potoka s krásným ohništěm a brusírnou kamenů. Proměňte se v čarovném lese v čarodějnici a projděte stezku naboso. Zvláštním zážitkem je také „včelí taneční vrtichvostový parket“, kde se můžete vcítit do uměleckého pohybu včel.

Více informaci najdete na internetových stránkách: http://www.hexenwasser.at/home.html

nahoru
Zpravodaj

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje a těšte se na novinky ze srdce Alp!