© Imster Bergbahnen
© Imster Bergbahnen

Bobová dráha Alpine Coaster v městečku Imst

Imst

Alpine Coaster v Imstu je nejdelší bobová dráha v Tyrolsku. Na 3,5 km dlouhé trase s ostrými zákrutami a vlnami dosáhnete dech beroucí rychlosti až 40 km/h. Dráha je otevřena v létě i v zimě a závratnou jízdu můžete absolvovat sólo nebo se spolujezdcem.

Start bobové dráhy je u restaurace Untermarkter Alm v nadmořské výšce 1500 m, kam vás z údolí vyveze lanovka. Cestou vzhůru můžete kromě okolní alpské krajiny obdivovat také odvahu jezdců, kteří se řítí na bobové sráze po svahu přímo pod vašima nohama.  

Až usednete do bobu (který má na zimní sezonu a pro případ deště kryt), připoutáte se a pak uvolníte brzdu tak, že zatlačíte páku dopředu. Rozjíždíte se zvolna, ale brzy přichází prudký sklon, který vás okamžitě zrychlí a běhen pár vteřin svištíte s větrem o závod. Krátké zatáčky, vlny, dlouhé klopené zákruty se rychle střídají a pak přichází úsek, kde trať opisuje okruh 450°. Celkem 3,5 km dlouhá dráha s převýšením 500 metrů se vine místy až 6 m nad svahem s loukami, sjezdovkami a skrz hustý les. Ti, kdo brzdí jen zlehka, mohou dosáhnout rychlosti až 40 km/h. 

Většina odvážlivců vyráží na trať „sólu“, avšak konstrukce bobu umožňuje také tandem se spolujezdcem, kterému jsou alespoň tři roky. Děti mohou jezdit bez rodičů od osmi let, pokud zároveň měří přes 125 cm. Alpine Coaster je nezapomenutelná jízda, na kterou budete ještě hodně dlouho vzpomínat.  

© Imster Bergbahnen
otevřít interaktivní mapku
Otvírací doba
LED
ÚNO
BŘE
DUB
KVĚ
ČRV

ČRN
SRP
ZÁŘ
ŘÍJ
LIS
PRO
Charakteristika
  • Vhodné pro rodiny
  • Pro děti od: 3 let

  • Bezbariérový
  • Vhodné i pro deštivé počasí


Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

vaše cílová adresa: Hoch Imst 19, Imst

powered by Rome2Rio

Hledat ubytování
Počet cestujících
nahoru
Zpravodaj

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje a těšte se na novinky ze srdce Alp!