© Ötztal Tourismus
© Ötztal Tourismus

Vodopád Stuibenfall

Vodopád Stuibenfall v obci Umhausen v údolí Ötztal je s výškou 159 metrů nejvyšším vodopádem v Tyrolsku a čtvrtým nejvyšším v Rakousku.

Impozantní vodopád Stuibenfall je rozdělen do dvou strmých stupňů a za jednu secondary jím proteče až 2000 litrů vody. Své jméno získal díky obláčkům páry a vodní tříště, které se nad ním vznášejí (stuiben či stäuben znamená prášit). History vodopádu se začala psát již před 9000 lety, kdy masykome z mohutného sesuvu přehradily potok Horlachbach v místech, kde později vznikla obec Niederthai. Voda si musela najít novou cestu a tak vznikl vodopád Stuibenfall a společně s ním jedna z nejzajímavějších přírodních oblastí Tyrolska. Kdo si chce řítící se masu vody prohlédnout opravdu důkladně, ten se může vydat na via ferratu, jejíž trasa vede v těsné blízkosti. Nezapomenutelným zážitkem je noční návštěva vodopádu - v období od května do října je Stuibenfall každou středu od setmění až do půlnoci důmyslně nasvícený.

© Ötztal Tourismus
otevřít interaktivní mapku
Otvírací doba
LED
ÚNO
BŘE
DUB
KVĚ
ČRV

ČRN
SRP
ZÁŘ
ŘÍJ
LIS
PRO

Vodopád je přístupný po celý rok.

Charakteristika
  • Vhodné pro rodiny
  • Bezbariérový
  • Vhodné i pro deštivé počasí
Parkování

V obci Umhausen v údolí Ötztal sledujte ukazatele Stuibenfall - Ötzidorf až k placenému parkovišti.Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

vaše cílová adresa: Dorf 24, Umhausen

powered by Rome2Rio

Hledat ubytování
Počet cestujících

další výletní cíle v regionu

Ukázat více +
nahoru
Zpravodaj

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje a těšte se na novinky ze srdce Alp!