Rodinná lyžařská dovolená ve Východním Tyrolsku

Spektakulární výhledy na Dolomity, nebo lyžování ve městě? Ski areály Sillian a Zettersfeld jsou v mnoha ohledech úplně jiné, avšak oba představují ideální lyžařskou destinaci pro rodiny s menšími dětmi.

Ve Východním Tyrolsku existují jen dvě lyžařská střediska, které jsou všeobecně považována za ideální pro rodiny s menšími dětmi. Prvním z nich je nevelký, avšak mimořádně příjemný a perfektně situovaný ski areál s ultramoderní infrastrukturou Skizentrum Sillian v údolí Hochpustertal, kde děti i rodiče zaručeně ocení pohodovou atmosféru. Speciální zóna pro začátečníky a nejmenší caparty známá jako Winterwichtelland je situována přímo v centru Sillianu. Větší děti si užijí kombinaci lyžování a dalších aktivit v Bobo Kinderclubu. A teenageři mohou předvádět freestylové triky ve snowparku Yellowsnow. Druhý family-friendly ski areál je Zettersfeld v Lienzu, zasazený vysoko nad hlavním městem Východního Tyrolska. Téměř všechny zdejší sjezdovky jsou vhodné pro rodiny. Součástí resortu je také vyhlášený snowpark Sunsite Park s množstvím skoků a dalších překážek pro mladé snowboardisty a freeridery. Na svazích Zettersfeldu je celá řada tradičních horských chat, kde se podává jídlo a pití a z jejichž prosluněných teras se otevírají nádherné výhledy na Lienzské Dolomity. Nejnovějším přírůstkem je 400 m dlouhá funslope se sérií klopených zatáček, terénních vln, skokánků a tunelů.

Ve Východním Tyrolsku se nabízí celá řada atrakcí a aktivit také mimo sjezdovky místních lyžařských středisek. V zimě jsou oblíbené například procházky na sněžnicích do národního parku Vysoké Taury, které se konají za úplňku. Rodiny určitě nadchne Osttirodler – speciální horská bobová dráha, která je v provozu po celý rok a také bazény v nedávno zrekonstruovaném komplexu Dolomitenbad v Lienzu. Pokud rádi bruslíte, pak můžete vyrazit na zamrzlé jezero Tristacher, nebo na kluziště v Lienzu.

Slevy a akce pro rodiny. Teenageři až do 18 let platí za skipas SkiHit dětskou cenu, caparti do 5 let lyžují zdarma.

Dětské lyžařské školyWintersportschule Hochpustertal v Innervillgratenu nabízí zábavné kurzy pod dohledem profesionálních instruktorů a maskota resortu tučňáka jménem BOBO. Moderní Skischule Lienzer Dolomiten v Zettersfeldu nad Lienzem je dlouhodobě oblíbená mezi rodinami mimo jiné proto, že každý rok nabízí nové kurzy. Také Skischule Obertilliach má v nabídce rozmanité kurzy pro děti i dospělé. 

Půjčovny lyžařského vybavení

Sport Sunny 2000, Sillian
Joachims Skishop, Lienz
Sportgeschäft Auer, Obertilliach

Family-friendly restaurace

Bergrestaurant Gadein, horní stanice lanovky v Sillianu
Alpengasthof Bidner, horní stanice lanovky v Zettersfeldu v Lienzu
Almfamily Hotel, Obertilliach
Connys Alm, Obertilliach

Rodinné lyžařské resorty v regionu


 Mapa

Východní Tyrolsko: Nejlepší aktivity mimo sjezdovky

Další dovolenkové aktivity v Východní TyrolskoVšechny aktivity+

Jak se vám líbí tento článek?

Chcete dostat odpověď? Pak nám prosím napište pomocí kontaktního formuláře.

nahoru

Newsletter

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a těšte se na novinky ze srdce Alp!