Východní Tyrolsko


Nahoře vrcholky hor, dole překrásná údolí a tradiční horské vesnice. S Grossglocknerem a Lienzskými Dolomity může východní Tyrolsko nabídnout nejvyšší a nejvýraznější hory v Rakousku.

Východní Tyrolsko v létě

Jako outdoorový sportovec přitom člověk nemusí nutně prahnout po nejvyšších vrcholech. Mnozí dávají přednost pobytu v údolí a nechají na sebe působit kulisu hor z dálky.
Nejlepším příkladem je nově navržená okružní trasa údolím v Kalsu nebo trasa přírodních sil k vodopádům Umbalfälle v Prägraten na úpatí Großvenediger v národním parku Vysoké Taury.
O patro výše, v Defreggentalu, můžete zažít outdoorový sport superlativů! Podél největšího borového lesa vede cesta k loveckým chatám - nejstarším v Rakousku.
Stačí následovat hlas srdce: Vynikající turistickou trasou je "Trasa srdcového esa" ve Villgratentalu. Název je odvozen z toho, že 50 vrcholů, které údolí obklopují, tvoří při pohledu shora tvar srdce.
Jinak je ale atmosféra v Hochpustertalu spíše rodinná: velmi dobře se tady dokáží přizpůsobit často různým potřebám malých a velkých členů rodiny.
Typický pro východní Tyrolsko je konečně také kontrast mezi původní přírodou a městským životním stylem: Slunné město Lienz zve k příjemným procházkám středověkými uličkami, nakupování v buticích nebo k večeři ve vybraných gurmetských restaurantech. Příroda čeká v podobě turistiky u Zettersfeldu nebo horolezeckých či bikerských túr v romantických Lienzských Dolomitech přímo přede dveřmi. Takové mají hory být.
 
Nabídka: Východní Tyrolsko aktivní

Nejvyšší a nejmohutnější hory v Rakousku vytváří ve východním Tyrolsku pověstnou kulisu: Vrcholy trůní majestátně nad překrásnými vysokohorskými údolími: Virgental s divokou soutěskou Iselschlucht, nedotčené údolí Defereggental, tradiční Villgratental nebo kouzelná postranní údolí Kalsu.
Kdo poznává outdoorové světy východního Tyrolska, nemusí nutně pokořit každý vrchol. Mnohým stačí mít horské masívy v zorném poli a nechávat se okouzlit mohutným panoramatem. Při příjemné rekreační turistice nebo cykloturistice údolím podél hučících potoků, při odpočinku na voňavých loukách nebo pochutnávání si v mnoha hostincích.
Kdo chce mít celou rozmanitost východního Tyrolska "v kapse", má k tomu ideální podmínky s kartou východního Tyrolska. Osttirol Card sdružuje totiž hned 21 výletních cílů do praktické karty. Můžete s ní po 7 dní využívat sedmi lanovek, čtyř koupališť a deseti dalších "přírodních a kulturních nabídek" - a to vždy jednou denně bez dalších nákladů.

Vyberte si svoji dovolenou ve Východním Tyrolsku: www.osttirol.com


© Galbavy
© Tirol Werbung/Aichner Bernhard
© Tirol Werbung
© Tirol Werbung/Michael Gams
© Tirol Werbung

obce v oblasti


oblíbené ubytování v Východní Tyrolsko


Všechny apartmány v Východní Tyrolsko Všechny hotely v Východní Tyrolsko
vhodné pro

páry
48% (166)

rodiny
36% (123)

Solo
15% (53)

Business
1% (4)

Data based on verified customer ratings from a selection of online booking websites. (Source: Trust You)

Hledat ubytování


otevřít interaktivní mapku
Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

vaše cílová adresa: Europaplatz 1, Lienz

powered by Rome2Rio

Kontakt

Osttirol
Albin-Egger-Straße 17
9900 Lienz
t   +43.50.212212
f   +43.50.2122122
e   info@osttirol.com

nahoru
Zpravodaj

Přihlaste se k odběru bezplatného zpravodaje a těšte se na novinky ze srdce Alp.

Live Chat
Live Chat