Východní Tyrolsko

Nahoře vrcholky hor, dole překrásná údolí a tradiční horské vesnice. S Grossglocknerem a Lienzskými Dolomity může východní Tyrolsko nabídnout nejvyšší a nejvýraznější hory v Rakousku.

Východní Tyrolsko v létě

Hlavní dominantou Východního Tyrolska je nejvyšší hora v Rakousku, 3.798 metrů vysoký Großglockner. Ne každý ale potřebuje šplhat na nejvyšší vrcholky. Mnozí dávají přednost pobytu v údolí, odkud si vychutnávají pohledy na horské velikány a nechají na sebe působit kulisu hor z dálky. Mezi nejhezčí výlety v údolí patří okružní trasa v Kalsu nebo trasa přírodních sil k vodopádům Umbalfälle v Prägraten na úpatí hory Großvenediger v národním parku Vysoké Taury.

Pokud se vydáte do hor, čeká na vás úplně nová dimenze turistiky. V údolí Defreggental vede cesta k nejstarším loveckým chatám v Rakousku podél největšího borového lesa. Nebo můžete následovat hlas srdce. Další krásnou turistickou cestou je "Trasa srdcového esa" v údolí Villgratentalu. Název je odvozen podle tvaru srdce, který tvoří 50 vrcholů, které údolí obklopují při pohledu z letadla.
Údolí Hochpustertal je zaměřené hlavně na rodiny. 

Pro východní Tyrolsko je typický kontrast mezi divokou přírodou a městským životním stylem. Ze slunného města Lienz, kde se můžete procházet středověkými uličkami, nakupovat v buticích nebo večeřet ve vybraných gurmetských restaurantech si můžete během chvilky odskočit do přírody. Přímo za dveřmi města na vás čekají turistické stezky v Zettersfeldu nebo horolezecké a MTB trasy v Lienzských Dolomitech.
 
Východní Tyrolsko pro outdoorové nadšence

Kulisu Východního Tyrolska tvoří nejvyšší horský masív v Rakousku. Vrchol Grossglockneru trůní majestátně nad překrásnými vysokohorskými údolími. Mezi nejoblíbenější patří Virgental s divokou soutěskou Iselschlucht, nedotčené údolí Defereggental, tradiční Villgratental nebo kouzelná postranní údolí Kalsu. Kdo chce mít celou rozmanitost Východního Tyrolska "v kapse", má k tomu ideální příležitost s kartou východního Tyrolska. Osttirol Card sdružuje totiž hned 21 výletních cílů do jedné praktické karty. S kartou můžete během týdne využít 7 lanovek, 4 koupaliště a 10 dalších přírodních a kulturních nabídek. V ceně karty je zahrnuto využítí jedné nabídky každý den.

Vyberte si svoji letní dovolenou ve Východním Tyrolsku. Více informací na www.osttirol.com

Aktivity v Východní Tyrolsko
Všechny aktivity+
© Galbavy
© Tirol Werbung/Aichner Bernhard
© Tirol Werbung
© Tirol Werbung/Michael Gams
© Tirol Werbung

obce v oblasti

oblíbené ubytování v Východní Tyrolsko


Hledat ubytování
Anzahl Reisende

služby

nahoru
Zpravodaj

Přihlaste se k odběru bezplatného zpravodaje a těšte se na novinky ze srdce Alp.

Live Chat
Live Chat