Východní Tyrolsko

Nahoře vrcholky hor, dole překrásná údolí a tradiční horské vesnice. S Grossglocknerem a Lienzskými Dolomity může východní Tyrolsko nabídnout nejvyšší a nejvýraznější hory v Rakousku.

Východní Tyrolsko v létě

Jako outdoorový sportovec přitom člověk nemusí nutně prahnout po nejvyšších vrcholech. Mnozí dávají přednost pobytu v údolí a nechají na sebe působit kulisu hor z dálky.
Nejlepším příkladem je nově navržená okružní trasa údolím v Kalsu nebo trasa přírodních sil k vodopádům Umbalfälle v Prägraten na úpatí Großvenediger v národním parku Vysoké Taury.
O patro výše, v Defreggentalu, můžete zažít outdoorový sport superlativů! Podél největšího borového lesa vede cesta k loveckým chatám - nejstarším v Rakousku.
Stačí následovat hlas srdce: Vynikající turistickou trasou je "Trasa srdcového esa" ve Villgratentalu. Název je odvozen z toho, že 50 vrcholů, které údolí obklopují, tvoří při pohledu shora tvar srdce.
Jinak je ale atmosféra v Hochpustertalu spíše rodinná: velmi dobře se tady dokáží přizpůsobit často různým potřebám malých a velkých členů rodiny.
Typický pro východní Tyrolsko je konečně také kontrast mezi původní přírodou a městským životním stylem: Slunné město Lienz zve k příjemným procházkám středověkými uličkami, nakupování v buticích nebo k večeři ve vybraných gurmetských restaurantech. Příroda čeká v podobě turistiky u Zettersfeldu nebo horolezeckých či bikerských túr v romantických Lienzských Dolomitech přímo přede dveřmi. Takové mají hory být.
 
Nabídka: Východní Tyrolsko aktivní

Nejvyšší a nejmohutnější hory v Rakousku vytváří ve východním Tyrolsku pověstnou kulisu: Vrcholy trůní majestátně nad překrásnými vysokohorskými údolími: Virgental s divokou soutěskou Iselschlucht, nedotčené údolí Defereggental, tradiční Villgratental nebo kouzelná postranní údolí Kalsu.
Kdo poznává outdoorové světy východního Tyrolska, nemusí nutně pokořit každý vrchol. Mnohým stačí mít horské masívy v zorném poli a nechávat se okouzlit mohutným panoramatem. Při příjemné rekreační turistice nebo cykloturistice údolím podél hučících potoků, při odpočinku na voňavých loukách nebo pochutnávání si v mnoha hostincích.
Kdo chce mít celou rozmanitost východního Tyrolska "v kapse", má k tomu ideální podmínky s kartou východního Tyrolska. Osttirol Card sdružuje totiž hned 21 výletních cílů do praktické karty. Můžete s ní po 7 dní využívat sedmi lanovek, čtyř koupališť a deseti dalších "přírodních a kulturních nabídek" - a to vždy jednou denně bez dalších nákladů.

Vyberte si svoji dovolenou ve Východním Tyrolsku: www.osttirol.com

Aktivity v Východní Tyrolsko
Všechny aktivity+
© Galbavy
© Tirol Werbung/Aichner Bernhard
© Tirol Werbung
© Tirol Werbung/Michael Gams
© Tirol Werbung

obce v oblasti

otevřít interaktivní mapku

služby

nahoru
Zpravodaj

Přihlaste se k odběru bezplatného zpravodaje a těšte se na novinky ze srdce Alp.

Live Chat
Live Chat