Východní Tyrolsko

Od nejvyšší rakouské hory Grossglockner až po palmy na prosluněném náměstí v Lienzu, největším městě regionu: na světě existuje jen málo míst, kde je na podobně malém území tak rozmanitá krajinu jako ve Východním Tyrolsku. Díky majestátním štítům pohoří Hohe Tauern a Dolomit se tato enkláva oddělená od zbytku Tyrolska těší pověsti ráje pro pěší turistiku, horolezectví a skialpinismus.

Východní Tyrolsko je domovem nejvyšších hor našich jižních sousedů a tak není divu, že se mu přezdívá „Střecha Rakouska“. V nevelkém regionu je 266 horských vrcholů s výškou přes 3000 metrů, přičemž většina z nich leží na území Národního parku Vysoké Taury. Kraluje jim majestátní Grossglockner (3798 m), který následuje Grossvenediger (3666 m). Region přitahuje turisty a horolezce již déle než dvě staletí.

Východní Tyrolsko tvoří třiatřicet obcí, které jsou rozesety na území od skalnatých vrcholů pohoří Hohe Tauern až po Dolomity, z nichž se otvírá výhled na Lienz - hlavní město tohoto regionu. Většina východotyrolských vesnic a měst sídlí na slunné straně Alp a například Lienz se svými palmami a záplavou květin v létě vyzařuje téměř tropickou atmosféru, která je charakteristická spíše pro středomořské oblasti. Ze zajímavostí v půvabném historickém centru Lienzu stojí za zmínku kostel Antoniuskirchl, klášter Fransziskanerkloster nebo zámek Liebburg. Kromě toho je zde mnoho příjemných kaváren, butiků a obchodů. V průběhu letních měsíců jsou ve Východním Tyrolsku ideální podmínky pro jízdu na horských kolech a turistiku, zatímco v zimě čeká na návštěvníky několik lyžařských středisek, mimo jiné resort na úpatí Grossglockneru v Kals-Matrei nebo v městečku Sillian.

Římské vykopávky a idylická údolí

Jen několik kilometrů východně od Lienzu leží vesnička Dölsach, která je domovem muzea Aguntum. Muzeum je pojmenováno po jediném římském městě, jenž vzniklo na území dnešního Tyrolska. Zdejší vykopávky, na kterých již řadu let pracují týmy archeologů, tak nabízejí unikátní památky. Mezi další oblíbené destinace ve Východním Tyrolsku patří malebné údolí Defereggental s hustým kobercem alpských růží a tiché údolíčko Villgratental, které působí, jakoby se zde již před několika staletími zastavil čas.

Východní Tyrolsko je domovem nejvyšších hor našich jižních sousedů a tak není divu, že se mu…

Přečtěte si vícezobrazit méně

Aktivity v Východní Tyrolsko
Všechny aktivity+
Karnská hřebenovka, © Galbavy
Karnská hřebenovka
Lienz a zámek Bruck, © Tirol Werbung/Aichner Bernhard
Lienz a zámek Bruck
Oberstalleralm a vodopád Klapfbachwasserfall, © Tirol Werbung
Oberstalleralm a vodopád Klapfbachwasserfall
Letní zábava na bobové dráze, © Tirol Werbung/Michael Gams
Letní zábava na bobové dráze
Soutěska Galitzenklamm: tajemný vodní svět, © Tirol Werbung
Soutěska Galitzenklamm: tajemný vodní svět

obce v oblasti

Oblíbené ubytování v Východní Tyrolsko


Hledat ubytování

Počet cestujících
Příjezd Východní Tyrolsko

Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

Váš cíl: Europaplatz 1, Lienz, Österreich

powered by Rome2Rio

Jak se vám líbí tento článek?

Chcete dostat odpověď? Pak nám prosím napište pomocí kontaktního formuláře.

nahoru

Newsletter

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a těšte se na novinky ze srdce Alp!