Běžkování ve Východním Tyrolsku

Údolí Hochpustertal, údolní dno v oblasti Lienzu s vyhlídkou na majestátní Dolomity, Národní park Vysoké Taury nebo divoké údolí Defereggental: Východní Tyrolsko se může pochlubit více než 400 kilometry dokonale upravených běžkařských stop v dech beroucí krajině.

Východní Tyrolsko nabízí nadšencům do běžeckého lyžování více než 400 kilometrů perfektně připravených stop, které se vinou v rozsáhlém a rozmanitém terénu v nadmořské výšce od 673 až do 2052 metrů. Každý běžkař tak může vybírat z husté sítě tratí pro každý styl a všechny výkonnostní úrovně. Mezi trasami v údolích Pustertal, Villgratental, Gailtal a Lesachtal pendlují bezplatné skibusy. Díky množství speciálních ubytovacích zařízení pro běžkaře (jejich součástí jsou lyžárny se sušárnou, přístroje na mazání lyží, apod.), perfektně upraveným tratím, půjčovnám vybavení a široké nabídce kurzů s instruktory je Východní Tyrolsko ideální destinací pro dovolenou na běžkách. 

Například trať „Grenzlandloipe" patří mezi nejkrásnější a zároveň nejvíc rozmanité běřkařské trasy v jižních Alpách. Je dlouhá 60 kilometrů, táhne se převážně podél řeky Gail a zavede vás od východotyrolských vesnic Kartitsch, Obertilliach a Untertilliach až do korutanských obcí Maria Luggau a St. Lorenzen v údolí Lesach. Nejlepší na této trati je skutečnost, že si každý může sám zvolit, jak obtížnou variantu chce absolvovat: řada nástupních bodů a odboček totiž umožňuje vydat se zkratkou nebo naopak objížďkou.

Centrum severského lyžování a biatlonu v Obertilliachu je zasazené v nadmořské výšce 1450 metrů, kde se lze spolehnout na dostatečnou sněhovou nadílku. Vždy v listopadu zde trénují nejlepší biatlonisté z celého světa. Chtěli byste si biatlon sami vyzkoušet? Ve Východním Tyrolsku to jde - Centrum severského lyžování a biatlonu v Obertilliachu pořádá jednou týdně biatlonové kurzy pro začátečníky. Kromě toho lze absolvovat komentovanou prohlídku stadionu a střelnice (prohlídky je nutné předem rezervovat na telefonu +43.664 4365221 nebo emailem na info@biathlon-obertilliach.com).

Doporučená trasaTrans-Dolomiti Nordic Ski – běžkařský přejezd přes Dolomity bez batohu
Vydejte se na pořádný výlet na čerstvém horském vzduchu v překrásné zasněžené krajině údolí Hochpustertal. Nejlepší způsob, jak si důkladně užít výhledy na majestátní a důstojné Dolomity, které patří na Seznam světového dědictví UNESCO, je projet se kolem nich na běžkách. Na výběr jsou různé tratě včetně pětidenní a osmidenní varianty, na kterých urazíte denně vzdálenost zhruba 20 až 30 kilometrů. Tento přejezd po trase z Východního Tyrolska přes Dolomity až do italské Cortiny patří mezi nejlákavější outdoorová dobrodružství v Alpách. A nejlepší na tomto přejezdu je možnost běžkovat nalehko – všechna zavazadla si totiž můžete pohodlně nechat přeposílat vždy z jednoho hotelu do toho dalšího.     

Východní Tyrolsko: běžkařské stopy v regionu


 Mapa

Další dovolenkové aktivity v Východní TyrolskoVšechny aktivity+

Jak se vám líbí tento článek?

Chcete dostat odpověď? Pak nám prosím napište pomocí kontaktního formuláře.

nahoru

Newsletter

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a těšte se na novinky ze srdce Alp!