Lyžování v regionu Stubaital

Tyrolské údolí Stubaital je domovem čtyř lyžařských středisek, která dohromady nabízejí unikátní mix sjezdovek všech obtížností od snadných rodinných tratí až po nejdrsnější černé pisty. Lyžaři a snowboardisté ocení zejména největší resort z této čtveřice - ledovec Stubai, odkud se otevírají úchvatné výhledy na okolní krajinu.

Když se jedná o výběr ideálního místa na zimní dovolenou, pak je údolí Stubaital sázkou na jistotu. V tomto regionu situovaném jižně od Innsbrucku mají hosté na výběr celkem čtyři ski areály. Největším z nich je ledovec Stubai až na samém konci údolí, kde díky nadmořské výšce - nejvýše situované sjezdovky se spouštějí z výšky až 3210 m - panují vynikající sněhové podmínky až do pozdního jara. Po zdejších svazích se vinou snadné tratě pro začátečníky, středně obtížné pisty pro milovníky širokých carvingových oblouků i nejnáročnější černé vhodné pouze pro nejzkušenější jezdce. Samozřejmě nechybí ani snowparky a funparky se skoky a dalšími překážkami pro snowboardisty a freestylery. Na ledovci Stubai si zkrátka přijdou na své všichni milovníci zimních sportů.

Na samém začátku údolí u vesnice Fulpmes, autem jen asi 20 minut z Innsbrucku, najdete ski areál Schlick 2000. Ten vyhledávají zejména rodiny s menšími dětmi. Nedaleký Mieders na úpatí mohutné hory Serles je menší příjemný resort s modrými a červenými sjezdovkami. A Elferlifte v obci Neustift láká na několik dlouhých tratí, které vedou z nejvyššího místa ski areálu až dolů do údolí. 

Region Stubaital: výlety na sněžnicích v regionu


 Mapa

Další dovolenkové aktivity v Region Stubaital

Všechny aktivity+

Jak se vám líbí tento článek?

Chcete dostat odpověď? Pak nám prosím napište pomocí kontaktního formuláře.

nahoru

Newsletter

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a těšte se na novinky ze srdce Alp!