Region Stubaital

Z Innsbrucku ke hlavnímu alpskému hřebeni: Stubaital se táhne rovně téměř jako pravítko z míst za předměstím tyrolského hlavního města jihozápadním směrem až ke svahům na samém konci údolí, které pokrývají majestátní ledovce.

Údolí Stubaital, kterému místní říkají jednoduše Stubai, je z Innsbrucku vzdálené pouhých 10 kilometrů. Přesto výhled na velkolepý stubaiský ledovec dává rázem zapomenout na všechen ruch velkoměsta, jako kdyby bylo alespoň tisíc kilometrů daleko. První obcí ve Stubaitalu je Mieders, malá vesnička na úpatí hory Serles, kterou Goethe kdysi nazval „hlavním oltářem Alp”. Dole v údolí si řeka Ruetz razí cestu mezi zvlněnými loukami a pastvinami, zatímco nahoře se tyčí snad až k nebesům štíty Stubaiských Alp. Nejvyšší z místních vrcholů je hora Zuckerhütl (3507 metrů) a okolní vrcholy pokrývá celkem dvacet ledovců.  

Lyžování i túry na ledovci

Region Stubaital je po celý rok ideální destinací pro outdoorové nadšence i pro ty, kdo svou dovolenou rádi tráví v klidu a pohodě. Oblíbeným výletním cílem v letních měsících je stubaiská vysokohorská stezka kolem svěžích horských pastvin, dunících vodopádů, křišťálově čistých horských jezer a ledovců – to vše v nadmořské výšce přes 3000 metrů. Turisté mohou na této trase navštívit celkem osm chat Rakouského alpského spolku a celou řadu dalších horských chat, stejně jako rozmanité tematické stezky – například Franz-Senn-Weg nebo WildeWasserWeg vedoucí k mohutnému vodopádu Grawa.

V zimě pak je díky blízkosti hlavního alpského hřebene v tomto regionu zaručen dostatek sněhu a skvělé podmínky pro lyžaře, snowboardisty i běžkaře. Nejznámějším ze čtveřice lyžařských středisek v údolí je ski areál na ledovci Stubai, vůbec největší ledovcový resort v Rakousku. Návštěvníci, kteří se zajímají o historii a kulturu, mohou navštívit několik muzeí v obcích Neustift a Fulpmes. V městečku Telfes je zase Park dravých ptáků – Greifvogelpark, kde jsou k vidění největší opeření vládci oblohy.

Údolí Stubaital, kterému místní říkají jednoduše Stubai, je z Innsbrucku…

Přečtěte si vícezobrazit méně

Aktivity v Region Stubaital


Všechny aktivity+
Od sjezdovek pro začátečníky až po ledovcové dálnice, © TVB Stubai Tirol/Andre Schönherr
Od sjezdovek pro začátečníky až po ledovcové dálnice
Majestátní výhledy ze střechy Tyrolska, © TVB Stubai Tirol/Andre Schönherr
Majestátní výhledy ze střechy Tyrolska
Nejširší vodopád ve východních Alpách, © TVB Stubai Tirol
Nejširší vodopád ve východních Alpách
Stubaiská vysokohorská stezka, © Tirol Werbung/Herbig Hans
Stubaiská vysokohorská stezka
Zábava a relax ve vodním světě Stubay, © Christoph Ascher
Zábava a relax ve vodním světě Stubay

obce v oblasti

Oblíbené ubytování v Region Stubaital


Hledat ubytování

Počet cestujících
Příjezd Region Stubaital

Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

Váš cíl: Dorf 3, Neustift im Stubaital, Österreich

powered by Rome2Rio

Jak se vám líbí tento článek?

Chcete dostat odpověď? Pak nám prosím napište pomocí kontaktního formuláře.

nahoru

Newsletter

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a těšte se na novinky ze srdce Alp!