Rodinná lyžařská dovolená v údolí Stubaital

Rodiny, které se rozhodnou strávit zimní dovolenou v údolí Stubaital, mají na výběr dvě zcela odlišná lyžařská střediska: kompaktní a tichý ski areál pro začátečníky a všechny ostatní, kdo mají rádi klid, nebo největší rakouský ledovcový resort se sjezdovkami v nadmořské výšce až 3210 metrů, kde panují ideální podmínky až do června.

Ski areál Schlick 2000 u vjezdu do údolí Stubaital je ideální pro začátečníky a ty, kdo se na sjezdovky vracejí po delší pauze. U prostřední stanice lanovky se prostírá cvičná zóna lyžařské školy Big Ron's Kinderland, kde mohou rodiče nechat děti v péči přátelských a zkušených instruktorů. Mezi vybavení školy patří pojízdné koberce, sněžné kolotoče a trať na slalom, kde na závěr kurzu malí závodníci ukážou mamince a tatínkovi co se naučili. Půjčovna sportovního vybavení stojí hned vedle prostřední stanice lanovky. Ve Schlick 2000 si přijdou na své i zdatní lyžaři, kteří zde mají na výběr několik červených a černých sjezdovek a pokud vlastní Super Skipass, pak mohou lyžovat i na ledovci Stubai na konci údolí. Největší rakouský ledovcový ski areál nabízí ideální podmínky od října po celou zimu až do pozdního jara. Mezi hlavní atrakce pro děti na ledovci patří Big Family Ski Camp, Big Family Funslope a restaurace uzpůsobená pro potřeby malých dětí. To vše na sjezdovkách, které se spouštějí z výšky až 3210 nadmořských metrů.

Máte chuť na přestávku od lyžování? Žádný problém! Zimní program klubu Big Family nabízí celou řadu aktivit a atrakcí mimo sjezdovky. Můžete třeba navštívit fascinující ledovou jeskyni Ice Grotto uvnitř stubaiského ledovce, nebo dát odpočinout znaveným svalům ve vodním světě Stubay, jehož součástí je několik bazénů a skluzavka s nafukovacími kruhy. V údolí je také přírodní kluziště s půjčovnou bruslí. A večer jsou na programu organizované procházky s pochodněmi zasněženou krajinou. Mimořádným zážitkem pak je jízda psím spřežením, které táhnou skuteční huskies.

Speciální balíčky pro rodiny. Ski areál Schlick 2000 nabízí slevy pro děti i teenagery. Děti do 10 let v doprovodu platícího rodiče lyžují zdarma.

Lyžařské školySchischule Stubai Tirol ve Schlick 2000 poblíž vesnice Fulpmes získala několik ocenění za své skvělé family-friendly vybavení. Není divu, když se vezme v úvahu, kolik tam je aktivit a atrakcí pro nejmenší, od dětských oslav, přes safari s divokými zvířaty a obří cvičnou zónu až po závěrečné lyžařské závody pro všechny účastníky kurzů. Skischule Neustift na ledovci Stubai nabízí lekce pro děti všech věkových kategorií. Součástí vybavení je krytá herna a oddělené místnosti pro děti, kde se mohou v klidu zahřát než vyrazí ven na sjezdovky. Restaurace Big Family servíruje pestré menu pro děti i dospělé.

Lyžařské půjčovny

Intersport Pittl, Fulpmes
Intersport Stubai Glacier, spodní stanice lanovky Gamsgartenbahn
Intersport Stubai Glacier, spodní stanice lanovky Eisgratbahn

Family-friendly restaurace

Bruggeralm, Schlick 2000
Big Family Kids Restaurant, ledovec Stubai (pouze pro děti)

Rodinné lyžařské resorty v regionu


 Mapa

Region Stubaital: Nejlepší aktivity mimo sjezdovky

Další dovolenkové aktivity v Region Stubaital
Všechny aktivity+

Jak se vám líbí tento článek?

Chcete dostat odpověď? Pak nám prosím napište pomocí kontaktního formuláře.

nahoru

Newsletter

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a těšte se na novinky ze srdce Alp!