Singletrail
Högtrail

Högtrail začíná na břehu malebného jezera Högsee, odkud se vine dolů do vesnice Serfaus. Tento 3,8 kilometru dlouhý singletrail je označen jako snadný a tudíž vhodný pro začátečníky. Ovšem i zkušení jezdci si zde přijdou na své a rozhodně se nebudou nudit. Mezi nejzajímavější prvky patří přírodní klopené zatáčky, povalové chodníčky a terénní vlny, které zajišťují plynulou jízdu a spoustu zábavy od startu až do cíle. Můžete se těšit také na několik pasáží s kořeny stromů, které vám zaručeně zrychlí tep.

Celine Blochberger

Högtrail je parádní flow trail vhodný pro každého - jak začátečníci, tak zkušení bikeři si zde užijí spoustu zábavy."

Celine Blochberger, trenérka MTB

otevřít interaktivní mapku

Výchozí bod

Hög

Cílový bod

Spodní stanice lanovky Komperdellbahn

Pohoří

Délka

3,8 km

Časová náročnost

0 h 20 min

Charakteristika

  • Okružní výlety
  • Bezbariérové
  • Dobíjecí stanice pro horská kola

Obtížnost

lehký singletrail

Nadmořská výška

1 814 m 1 489 m

Klesání (vertikální metry): 320 m

Kondice*

Technika*

Nejlepší roční období

LED
ÚNO
BŘE
DUB
KVĚ
ČRV

ČRN
SRP
ZÁŘ
ŘÍJ
LIS
PRO

* Jedná se orientační údaje a doporučení. Prosím vezměte v úvahu vaše osobní schopnosti a aktuální počasí. Neručíme za správnost uvedených informací.

Parkování

Parkoviště u vjezdu do Serfausu

 

Stav trati

www.bike-sfl.at

 

Ke stažení

Popis trasy

Nenáročný (modrý) Högtrail je ideálním pokračováním podobně pohodového singletrailu Alpkopftrail, který začíná o něco výše. Kdo si chce sjet pouze Högtrail, musí z lanovky Alpkopfbahn vystoupit v prostřední stanici. Jakmile vyjdete z budovy, zahněte doprava a můžete nasednout na kolo!

Högtrail s množstvím přírodních klopených zatáček a terénních vln nabízí plynulou jízdu a spoustu zábavy. Velká část cesty vede lesem a díky tomu je trať velmi příjemná i v horkých letních dnech. V úsecích přes bažiny se svezete po povalových chodníčcích, které vytvářejí podobné pocity jako na horské dráze. Na celé trase dolů do Serfausu stezka klesá o 355 výškových metrů.

Přestože je Högtrail určen primárně pro začátečníky, také zdatní a zkušení jezdci si zde najdou spoustu příležitostí, jak se zabavit - třeba na úsecích s velkými kořeny stromů a terénními vlnami, případně mohou stezku využít pro trénink jízdy vysokou rychlostí.

Ze Serfausu můžete vyjet lanovkou Alpkopfbahn nebo Komperdellbahn na další výše položené singletraily. Pro návrat zpět do bikeparku pak poslouží lanovka Sunliner.

Místo u trasy

Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

Váš cíl: Högtrail (47.03778,10.58028)

powered by Rome2Rio

Hledat ubytování

Počet cestujících

Jak se vám líbí tento článek?

Chcete dostat odpověď? Pak nám prosím napište pomocí kontaktního formuláře.

nahoru

Newsletter

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a těšte se na novinky ze srdce Alp!