Serfaus

Obyvatelé Serfausu, příjemné tyrolské vesnice situované na náhorní plošině vysoko nad údolím, byli odjakživa proslulí svou vynalézavostí a odhodláním. Nejlepším důkazem těchto vlastností je zdejší malé metro, druhé nejmenší na světě. Metro, resp. podzemní lanovka Dorfbahn Serfaus, bylo vybudováno v roce 1985 po zavedení zákazu vjezdu automobilů do centra obce.

Převratné vynálezy často vzniknou jako nápaditá řešení zdánlivě neřešitelného problému. Až do poloviny 80. let minulého století museli obyvatelé a návštěvníci Serfausu snášet hluk a znečištění ovzduší způsobené desetitisíci aut, která obcí projížděla. Řešení? Jednoduché! Zákaz vjezdu do vesnice a výstavba malé podzemní dráhy, která místní i hosty dopravuje z odstavného parkoviště do 1,28 kilometru vzdáleného centra. A to je jen jeden z příkladů vynalézavosti, kterou jsou lidé ze Serfausu proslulí.

Ještě před několika desítkami let zdejší chlapci a mladí muži často pašovali přes nedalekou hranici kontraband ze Švýcarska, aby si vydělali na živobytí, protože v tomto regionu byly životní podmínky často velmi drsné. Dnes zde panuje úplně jiná situace. Serfaus je spolu se sousedními obcemi Fiss a Ladis součástí oblíbené lyžařské oblasti na slunné náhorní plošině, kterou místní obyvatelé nazývají „Oberes Gericht". V zimě i v létě do této velmi oblíbené lokality míří celá řada návštěvníků, kteří oceňují čerstvý vysokohorský vzduch i příjemnou pěší zónu v centru obce. Serfaus se může pochlubit více než 2000 hodinami slunečního svitu ročně. Nejen proto je skutečně ideální destinací pro rodiny s dětmi všech věkových kategorií.

Převratné vynálezy často vzniknou jako nápaditá řešení zdánlivě neřešitelného…

Přečtěte si vícezobrazit méně

Aktivity v SerfausVšechny aktivity+
Zipline Serfauser Sauser, © Serfaus-Fiss-Ladis
Zipline Serfauser Sauser
Svišti jsou na každém kroku, © Serfaus-Fiss-Ladis
Svišti jsou na každém kroku
Dávná historie, © Alfred Tschuggmall
Dávná historie
Přírodní krásy v Serfaus, © Andreas Kirschner www.webart.at
Přírodní krásy v Serfaus

Oblíbené ubytování v Serfaus


Hledat ubytování

Počet cestujících
Příjezd Serfaus

Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

Váš cíl: Dorfbahnstraße 75, Serfaus, Österreich

powered by Rome2Rio

Jak se vám líbí tento článek?

Chcete dostat odpověď? Pak nám prosím napište pomocí kontaktního formuláře.

nahoru

Newsletter

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a těšte se na novinky ze srdce Alp!