Na gravel biku v Imstu, © Tirol Werbung
Na gravel biku v Imstu, © Tirol Werbung
Výlet na gravel biku v Imstu, © Tirol Werbung
Výlet na gravel biku v Imstu, © Tirol Werbung
Na gravel biku v Imstu, © Tirol Werbung
Na gravel biku v Imstu, © Tirol Werbung
Na gravel biku v Imstu, © Tirol Werbung
Na gravel biku v Imstu, © Tirol Werbung

Na gravel biku
údolím Imst

Součástí okružní trasy je celá řada drsných stoupání – obzvlášť v první polovině – avšak vynaloženou námahu bohatě vynahradí nádherné výhledy na údolí Gurgltal a pohoří Mieming. Ve druhé polovině se můžete těšit na pohodovou jízdu rovinatým terénem po dálkové cyklostezce podél řeky Inn zpět do Imstu. Trasu doporučujeme jezdcům v dobé fyzické kondici, avšak nejsou na ní žádné obtížné prvky.

otevřít interaktivní mapku

Výchozí bod

Nádraží v Imst-Pitztal

Cílový bod

Nádraží v Imst-Pitztal

Pohoří

Délka

51,2 km

Časová náročnost

4 h

Charakteristika

  • Okružní výlety
  • Bezbariérové
  • Dobíjecí stanice pro horská kola

Obtížnost

střední

Nadmořská výška

1 146 m 643 m

Stoupání (vertikální metry): 810 m
Klesání (vertikální metry): 810 m

Kondice*

Technika*

Nejlepší roční období

LED
ÚNO
BŘE
DUB
KVĚ
ČRV

ČRN
SRP
ZÁŘ
ŘÍJ
LIS
PRO

* Jedná se orientační údaje a doporučení. Prosím vezměte v úvahu vaše osobní schopnosti a aktuální počasí. Neručíme za správnost uvedených informací.

Parkování

Parkoviště v Imstu

Ke stažení

Popis trasy

Od nádraží v Imst-Pitztal se vydejte k řece Inn, přejeďte přes vodu a vyšlápněte první krátké avšak poměrně ostré stoupání kolem kapličky Königskapelle a dále po Karröster Straße. Po silnici pojedete jen krátký úsek, hned za první zatáčkou odbočte na štěrkovou stezku, která vede z mírného kopce směrem na sever rovnoběžně s potokem Gurglbach. Následuje úsek se sotva znatelným stoupáním převážně po nezpevněném povrchu kolem Imstu a dále na Nassereith. Poté, co tuto vesnici projedete, vás čeká výšlap zhruba 300 výškových metrů po vedlejší silnici. Na vrcholu kopce odbočte na štěrkovou stezku. V těchto místech máte za sebou přesně 22,3 kilometrů a před sebou nádherný sjezd přes menší lesíky a po zvlněných loukách, ze kterých se otevírají nádherné výhledy. Poté přejeďte ze stezky na silnici směrem na Gschwendt a pokračujte až ke kruhovému objezdu u Fronhausenu. Tam zamiřte na jih a za táhlou levotočivou zatáčkou odbočte ostře doprava dolů na cyklostezku. Ta vás zavede do Mötzu a dále za vesnicí dojedete k řece Inn. V dalším úseku cyklostezka vede podél řeky a rovnoběžně s dálnicí až ke vjezdu do údolí Ötztal. Nakonec přejeďte přes řeku a pak už vás čeká jen závěrečná část k nádraží. 

Místo u trasy

Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

Váš cíl: údolím Imst (47.219416,10.761574)

powered by Rome2Rio

Hledat ubytování

Počet cestujících

Jak se vám líbí tento článek?

Chcete dostat odpověď? Pak nám prosím napište pomocí kontaktního formuláře.

nahoru

Newsletter

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a těšte se na novinky ze srdce Alp!