Imst

Se svými 9700 obyvateli patří mezi největší tyrolská města. Imst, ve kterém najdete množství krásných ukázek barokní architektury, leží na úpatí Lechtalských Alp a slouží jako správní centrum okolního stejnojmenného okresu.

V historickém centru Imstu stojí celá řada půvabných barokních měšťanských domů, známý klášter Kloster der Barmherzigen Schwestern a impozantní budova Rofenstein ze 13. století. V ní kdysi zasedal soudní dvůr a dnes slouží jako sídlo místní správy. Imst je také známý pro svou živou kulturní a uměleckou scénu. Jednou z hlavních atrakcí, která přitahuje tisíce návštěvníků z blízka i daleka, je karnevalový průvod Schemenlaufen. Je to velmi vzácná událost - koná jen jednou za čtyři roky - při které místní muži procházejí centrem města v nádherných pestrých kostýmech. V zimě je nedaleké lyžařské středisko Hoch-Imst oblíbenou destinací pro začátečníky a rodiny s menšími dětmi. Zkušení lyžaři a snowboardisté se mohou vydat na známý ledovec Pitztal na konci údolí. V letních měsících zdejší region láká mnoho návštěvníků, kteří chtějí prozkoumat soutěsku Rosengartenschlucht a unikátní jeskyni Blaue Grotte, jíž protéká potok Schinderbach. Outdooroví nadšenci a lovci adrenalinových zážitků mají na výběr rafting v kaňonu Imster Schlucht nebo lezení, přičemž lézt mohou po skalách i v ultramoderním městském lezeckém centru se zastřešenou a venkovní zónou. To vše doplňuje bobová dráha Alpine Coaster - vůbec nejdelší letní bobovka v Alpách.

V historickém centru Imstu stojí celá řada půvabných barokních měšťanských domů, známý…

Přečtěte si vícezobrazit méně

Oblíbené ubytování v Imst


Hledat ubytování

Počet cestujících
Příjezd Imst

Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

Váš cíl: Johannesplatz 4, Imst, Österreich

powered by Rome2Rio

Jak se vám líbí tento článek?

Chcete dostat odpověď? Pak nám prosím napište pomocí kontaktního formuláře.

nahoru

Newsletter

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a těšte se na novinky ze srdce Alp!