Bikeschaukel Etappe 04, © Tiroler Zugspitz Arena/U. Wiesmeier
Bikeschaukel Etappe 04, © Tiroler Zugspitz Arena/U. Wiesmeier

Cyklistická houpačka - etapa 04: Imst - Lermoos

Čtvrtá etapa vede z městečka Imst směrem na severovýchod do těsné blízkosti německé hranice a k vrcholu Zugspitze – nejvyšší hoře na území Německa.

Úvod etapy obstará lanovka Bergbahn Imst, která vás vysadí u horské chaty Untermarkter Alpe, kde vyšlápnete krátký kopec a pak sjedete po štěrkové a asfaltové stezce do údolí. Následuje náročné stoupání po krásné trase s několika nepříjemně ostrými úseky až do sedla Marienbergjoch (1789 metrů). Odměnou za vyčerpávající část, kde překonáte téměř 1200 výškových metrů, je fantastický výhled na impozantní vrchol Zugspitze a dlouhý sjezd do oblasti Ehrwalder Becken. Počítejte s časovou rezervou na focení. Pokud v cíli v Lermoosu ještě budete mít dostatek sil, sjeďte si některou z tras v bikeparku na hoře Grubigstein.

Tipy a informace   

Detailní informace o této etapě včetně GPS souřadnic, alternativních variant, singletreků a tipů na zastávky s občerstvením nebo cyklistické služby na trase najdete níže v sekci ke stažení.

Úvod etapy obstará lanovka Bergbahn Imst, která vás vysadí u horské chaty Untermarkter Alpe, kde…

Přečtěte si vícezobrazit méně
otevřít interaktivní mapku

Výchozí bod

Imst

Cílový bod

Lermoos

Pohoří

Délka

41,2 km

Charakteristika

  • Okružní výlety
  • Bezbariérové
  • Dobíjecí stanice pro horská kola

Obtížnost

střední

Nadmořská výška

1 810 m

Celkové převýšení (stoupání včetně lanovky): 1 730 m
Stoupání (vertikální metry): 1 290 m
Klesání (vertikální metry): 1 775 m

Kondice*

* Jedná se orientační údaje a doporučení. Prosím vezměte v úvahu vaše osobní schopnosti a aktuální počasí. Neručíme za správnost uvedených informací.

Popis trasy

Po výjezdu lanovkou Bergbahn Imst vyšlapete asi 100 metrů do kopce a pak sjíždíte směrem na východ po stezce s širokými zatáčkami, kolem jezera Starkenberger See a dále až do vesničky Tarrenz. Zde přejedete frekventovanou silnici Fernpassstrasse a pokračujete po klidné straně údolí až do obce Nassereith. Tam se trasa stáčí na východ a začíná dlouhé a vyčerpávající stoupání do sedla Marienbergjoch s několika ostrými úseky v blízkosti staré sáňkařské dráhy. Ze sedla pak následuje dlouhý sjezd do oblasti Ehrwalder Becken a dále do obce Lermoos.

Místo u trasy

Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

Váš cíl: Cyklistická houpačka - etapa 04: Imst - Lermoos (47.241481087,10.723823167)

powered by Rome2Rio

Hledat ubytování

Počet cestujících

Jak se vám líbí tento článek?

Chcete dostat odpověď? Pak nám prosím napište pomocí kontaktního formuláře.

nahoru

Newsletter

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a těšte se na novinky ze srdce Alp!