Na kole nedaleko Kössenu, © Tirol Werbung / Soulas Oliver
Na kole nedaleko Kössenu, © Tirol Werbung / Soulas Oliver

MTB okruh
Kaiserwinkl

Čtyřicetikilometrový okruh pro horská kola v blízkosti rakousko-bavorské hranice vede přes krásná údolí a impozantní horskou krajinu pohoří Kaiser. Z obce Kössen v regionu Kaiserwinkl se trasa vine napříč lesy, loukami a pastvinami do vesnice Kirchdorf in Tirol. K dobrodružství na okruhu s necelými 700 výškovými metry stoupání patří zurčící horské potůčky, lesní cesty, cyklostezky i klidné vedlejší silnice. Navzdory relativně plochému profilu je tato 40 km dlouhá trať vhodná spíše pro jezdce v dobré fyzické kondici. Kolem trasy je několik dobíjecích stanic pro elektrokola.

otevřít interaktivní mapku

Výchozí bod

Kössen

Cílový bod

Kössen

Pohoří

Délka

40,5 km

Časová náročnost

5 h

Charakteristika

  • Okružní výlety
  • Bezbariérové
  • Dobíjecí stanice pro horská kola

Obtížnost

střední

Nadmořská výška

1 030 m 585 m

Stoupání (vertikální metry): 690 m
Klesání (vertikální metry): 690 m

Kondice*

Technika*

Nejlepší roční období

LED
ÚNO
BŘE
DUB
KVĚ
ČRV

ČRN
SRP
ZÁŘ
ŘÍJ
LIS
PRO

* Jedná se orientační údaje a doporučení. Prosím vezměte v úvahu vaše osobní schopnosti a aktuální počasí. Neručíme za správnost uvedených informací.

Parkování

  • Parkoviště u budovy „Veranstaltungszentrum Kaiserwinkl", Postweg 6, Kössen
  • Parkoviště u spodní stanice lanovky v Kössenu


Kde se dá najíst a napít
Různé restaurace v obcích Kössen, Erpfendorf, Kirchdorf in Tirol a Schwendt

Ke stažení

Popis trasy

Trasa začíná v centru obce Kössen. Vydejte se po místní silnici jihovýchodním směrem kolem komplexu Adventure Club Kaiserwinkl k řece Kitzbüheler Ache. Krátce poté přejedete přes řeku a hlavní silnici, následuje krátký výšlap po další silnici směrem na Kitzbühel k odbočce „248 Klausenberg-Eggenalm". Zde zamiřte doleva a pokračujte po cyklostezce pro horská kola č. 248 do kopce do nadmořské výšky asi 1000 metrů. Dále jeďte směrem na jih vysoko nad údolím až k odbočce na lesní cestu u cedule „249 Straubingerhaus-Eggenalm". Zahněte doprava a pokračujte asi 5 kilometrů z kopce směrem na Erpfendorf. Dále se napojte na cyklostezku č. 17, která vede podél řeky Kitzbüheler Ache a kolem ukazatelů na cyklistické trasy „St. Johann" nebo „Kirchdorf" pokračujte až k mostu přes řeku v Kirchdorfu.

Dále trasa vede přes most a napříč vesnicí po silnici kolem kostela a výjezdem směrem na Gasteig. Pokračujte po silnici na Kössen, Walchsee a Schwendt, po zhruba kilometrovém stoupání následuje mírný sjezd kolem osady Griesenau, dále přes les a za mostem přes potok odbočte doleva na „Steinerweg". Opět přejeďte přes potok a pokračujte po štěrkové cyklostezce na Schwendt. Po dalším kilometru se napojíte na úzkou asfaltovou cestu. Pozor, u malé žluté kapličky neodbočujte na cyklostezku do Schwendtu, ale držte se na asfaltové cestě s ukazateli na „Kössen" nebo „Walchsee". Ve vesnici Bichlbach odbočte doprava na Kössen. V tomto úseku stezka vede částečně lesem a potom kolem golfového hřiště. Za poslední golfovou jamkou se držte vlevo a hned poté, co přejedete přes potok, zahněte doprava. Asi po kilometru dojedete k mostu přes řeku Kitzbüheler Ache (nebo řeku Grossache). Pak už zbývá jen závěrečných několik set metrů zpět na místo startu v centru Kössenu.

Místa u trasy

Příjezd

Hledáte nejkratší cestu do místa vaší dovolené? Využijte náš plánovač cesty autem, vlakem, autobusem nebo dokonce letadlem.

Váš cíl: Kaiserwinkl (47.67,12.40586)

powered by Rome2Rio

Hledat ubytování

Počet cestujících

Jak se vám líbí tento článek?

Chcete dostat odpověď? Pak nám prosím napište pomocí kontaktního formuláře.

nahoru

Newsletter

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a těšte se na novinky ze srdce Alp!