Kirchdorf in Tirol

Přestože existuje mnoho měst a vesnic se stejným jménem, Kirchdorf in Tirol jedna věc zřetelně odlišuje od všech ostatních Kirchdorfů a Churchtownů po celém světě: jeho úchvatná poloha v údolí Leukental na úpatí pohoří Wilder Kaiser.

Když do Googlu zadáte jméno „Kirchdorf“, výsledek hledání nabídne dvanáct sídel s tímto názvem v německy mluvícím světě a dalších dvacet městských či vesnických čtvrtí známých jako „Kirchdorf“. A k tomu ještě mnoho „Churchtownů“ rozesetých po Anglii, Irsku a Spojených státech.

Jméno „Kirchdorf“ tedy není nijak zvláštní. Ve středověku bylo často používáno pro označení sídel, která měla svůj vlastní kostel nebo dokonce farnost. Jedna věc však Kirchdorf in Tirol odlišuje od všech ostatních Kirchdorfů a Churchtownů po celém světě: jeho úchvatná poloha v údolí Leukental na úpatí pohoří Wilder Kaiser. Návštěvníci zde pocítí zvláštní atmosféru, kterou Kirchdorf sdílí s mnoha dalšími komunitami v Unterlandu - žoviální, uvolněný přístup k životu, který je téměř hmatatelný a odráží se v dialektu, který místní obyvatelé používají. Tomuto dialektu se říká „Kischdorf“, jak dobře vědí všichni, kdo žijí v oblasti kolem Kitzbühelu.

Když už zmiňujeme dialekt, tak lidé, kteří by se ho chtěli naučit, mohou začít termínem „oaschauscheich“. Tento výraz, na kterém si dost možná zlomíte jazyk, se používá k popisu někoho, kdo má strach z výšek. Rozhodně to tedy není vhodné slovo pro ty, kdo plánují prozkoumat okolní pohoří!

© Kitzbüheler Alpen - St Johann in Tirol
© Franz Gerdl
© Franz Gerdl
© Wilder Käser

oblíbené ubytování v Kirchdorf in Tirol


Hledat ubytování
Počet cestujících

služby

nahoru
Zpravodaj

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje a těšte se na novinky ze srdce Alp!